Philips Hue – czy inteligentne oświetlenie coś zmienia w życiu gracza?

| autor: Ekipa Komputronik | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Philips Hue – czy inteligentne oświetlenie coś zmienia w życiu gracza?

Moda na świecące ,,blaszaki’’ oraz peryferia dla wielu graczy jest bardzo ciekawą formą urozmaicenia swojego własnego stanowiska. A co jeżeli zamiast choinki w rogu pokoju mielibyśmy system inteligentnego oświetlenia współdziałający z naszym komputerem?

Właśnie z taką propozycją przychodzi do nas Philips, wprowadzając na rynek swoje produkty. Co to jest Philips Hue i czy to jest warte uwagi gracza? Przekonajmy się na poniżej.

Spis treści:

  • Moje pierwsze spotkanie z Philips Hue
  • Jak zamontować urządzenia z serii Hue?
  • Philips Hue i Razer Synapse
  • Oświetlenie reagujące na rozgrywkę
  • Philips Hue dla gracza – czy warto?

Moje pierwsze spotkanie z Philips Hue

W 2018 roku na targach Poznań Game Arena odbyła się światowa premiera Philips Hue. Można było przetestować tą technologię podczas grania i nie tylko. Ja sam wtedy zanurzyłem się w świat Quake’a i przyznam szczerze, że oświetlenie pozwala odczuć o wiele więcej.

Wiele osób powie, że jest to zbędny gadżet, ale po krótkiej próbie rozgrywki od razu się z tym stwierdzeniem nie zgodzę.

Każdy powinien choć przez chwilę usiąść przy swoim biurku, uruchomić swój ulubiony tytuł i poczuć klimat świata gry. Otoczenie, które reaguje na zmiany na ekranie? Brzmi świetnie, nie?

Jak zamontować urządzenia z serii Hue?

Na początku wybierz urządzenia, które Ciebie interesują np. lampa LED, żarówka LED lub pasek LED. Możesz też wybrać gotowy zestaw z mostkiem.

Philips Hue dla graczy:

Szybki montaż Philips Hue

Montaż urządzeń z serii Hue jest bardzo proste.

  • Wystarczy podłączyć się do gniazdka sieciowego i gotowe.
  • Teraz możemy położyć nasze oświetlenie, gdzie tylko chcemy – tak, aby osiągnąć najciekawsze efekty oświetleniowe.
  • Następnie pobieramy aplikację Philips Hue ze sklepu Google, bądź Philips Hue z App Store i ją instalujemy.
  • Teraz łączymy aplikację z mostkiem Philips.
  • Od tej chwili możecie sterować wszystkimi światłami z serii Hue zdalnie, czyli z każdego miejsca na Ziemi. Bardzo proste.

Philips Hue i Razer Synapse

Posiadacie może sprzęt od Razera? Możecie zsynchronizować Wasze wszystkie urządzenia łącząc oświetlenie Philips Hue z oprogramowaniem Razer Synapse. Pozwoli to Wam w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w produktach zaprojektowanych przez obie firmy.

Poniżej filmik instruktażowy z konfiguracją oświetlenia Philips Hue za pomocą aplikacji Hue Sync i Razer Synapse 3. Na końcu zobaczycie, jak efektownie to współgra.

Urządzenia Philips Hue współpracujące z Razer:

Oświetlenie reagujące na rozgrywkę

Jeżeli nie macie takich peryferii, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze światła były w pełni inteligentne. Pobieramy wtedy aplikację Philips Hue Sync i możemy się cieszyć z rozgrywki wraz z zestawem oświetlenia.

W takim rozwiązaniu całe oświetlenie będzie reagować na bieżącą rozgrywkę na naszym komputerze, co jeszcze bardziej pozwoli odczuć realizm samej gry.

Philips Hue dla gracza – czy warto?

Podsumowując, oświetlenie Philips Hue jest ciekawym gadżetem, który rozświetli nasze stanowisko oraz pokój.

Za pomocą reagującego oświetlenia możemy wczuć się mocniej w fabułę samej gry.

Ilość funkcji w aplikacji Philips Hue Sync i bezawaryjność zestawu sprawia, że warto zainwestować i cieszyć się, na prawdę profesjonalną technologią. Kolejną rzeczą jest gwarancja, sam Philips udziela 2 letniej gwarancji na swoje produkty.

Autorem artykułu jest Wojtek „Wojtkolos” Witczak

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO