PC Building Simulator – symulator budowy i naprawy komputera

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
PC Building Simulator – symulator budowy i naprawy komputera

Gra PC Building Simulator pojawiła się na platformie Steam już 27 marca 2018 roku. Była to jednak wersja alfa, którą finalna wersja zastąpiła 29 stycznia 2019 roku. PC Building Simulator został w tym czasie pobrany ponad 500 000 razy.

Jest też dobra wiadomość dla osób, które chciałyby pograć w nią na telefonie z Androidem. Symulator można pobrać również ze sklepu Google Play, gdzie znajdziecie go pod nazwą ,,PC Architect”.

PC Building Simulator – jak zacząć?

Rozpoczynając przygodę z PC Building Simulator już w samym menu mamy do wyboru dwie opcje. Możemy wybrać ścieżkę kariery lub tryb samouczka, w którym dowiemy się, jak najprościej w świecie zbudować swój komputer marzeń. Najpierw spróbujemy opisać Wam pierwszy z wymienionych wariantów.

Tryb kariery

W trybie kariery prowadzimy własny warsztat komputerowy, który specjalizuje się w wymianie, naprawie i składaniu komputerów oraz instalowaniu oprogramowania, ale nie tylko. Wybierając tę opcję  musimy również zarządzać swoją firmą, a więc między innymi grafikiem, czyli organizować swój czas pracy.

Codziennie dostajemy nowe maile z opisami pojawiających się problemów z komputerami naszych klientów tudzież prośbą o ich modernizację, czy też złożenie nowego blaszaka. Oczywiście naszym podstawowym zadaniem będzie użycie sprężonego powietrza do wyczyszczenia podzespołów, a uwierzcie mi, niekiedy jest co czyścić.

Nie od dziś przecież wiadomo, że względnie mało osób ma świadomość do czego może doprowadzić nieodkurzanie komputera.

PC Building Simulator -menu

Tryb montażu

Po położeniu komputera na biurko możemy przejść w tryb konstrukcyjny, który pozwala na zabawę z naszą jednostką centralną. To właśnie on umożliwia wymianę pasty termoprzewodzącej, chłodzenia, wentylatora, kart rozszerzeń, procesora, pamięci ram, czyli najprościej mówiąc – wszystkich podzespołów.

Czyszczenie peceta też możemy dokonać właśnie w tym miejscu. Z kolei po złożeniu komputera i przykręceniu ostatniej śrubki, gdy trzeba go uruchomić, możemy zrobić to ręcznie bądź za pomocą specjalnego narzędzia, które jest dostępne w sklepie na firmowym komputerze osobistym.

Sprawdź swoje umiejętności w realnym świecie:
Jaki komputer do gier za 2000 zł
Składamy tani komputer gamingowy do 2000 zł

W trybie tym dostępna jest także lista zadań do wykonania z konkretnym blaszakiem. W dużym stopniu ułatwia ona i przyspiesza pracę, bo przecież komu by się chciało czytać ponownie, co klient od nas chciał.

PC Building Simulator - kreator

Tryb swobodny

Kolejny, możliwy do wykorzystania w grze jest tryb nazwany swobodnym. W tym przypadku tak bezpośrednie tłumaczenie z języka angielskiego nie jest zbytnio trafione. Wydaje się, że bardziej pasowałaby w odniesieniu do niego nazwa „tryb kreatywny”.

Gracz wybierając tę opcję może zmontować każdy komputer bez limitów finansowych. Najprościej mówiąc –można poszaleć. Po wejściu w nasz wirtualny ekwipunek mamy możliwość wyboru wszystkich podzespołów dostępnych w grze.

Jeżeli nigdy nie wodowaliście komputera, to radzę Wam spróbować. Klikając w zakładkę ,,Custom Water Cooling” możecie wybrać rozmaite rezerwuary, pompki, rurki, bloki na kartę graficzną czy procesor. Czyli jest to również okazja do sprawdzenia, jak wasz custom loop wygląda.

Ja stworzyłem swój komputer w kolorach białym i czarnym. W tym celu zalałem swój układ chłodzenia płynem z białym barwnikiem i wygląda to naprawdę dobrze.

PC Building Simulator - podsumowanie

Jeżeli ktoś lubi LEDy może zobaczyć, jak wyglądałyby one w konkretnej obudowie. Choć z mojego doświadczenia wynika, że w tym przypadku to, co podoba nam się w wersji wirtualnej w rzeczywistości już po kilku miesiącach używania przestaje być fajne, a wręcz może irytować.

Może właśnie dlatego sprawdźcie, czy świecące dodatki są dla was odpowiednie w codziennym użytkowaniu?

Tryb samouczka

O tym trybie nie będę się długo rozpisywał. To jest swojego rodzaju interaktywna instrukcja. Dzięki niej możecie nauczyć się jak składać komputer. Następnym krokiem będzie przejście do któregoś z dwóch pozostałych trybów – swobodnego lub kariery.

Wymagania sprzętowe PC Building Simulator

Minimalne wymagania systemowe również nie są wygórowane. Potrzebny jest:

  • System operacyjny: Windows 7 lub wyższy
  • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD Athlon X4 740 (lub odpowiednik)
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 (2048 MB) lub Radeon R9 285 (2048 MB) – Zintegrowane karty GPU mogą działać, ale nie są obsługiwane
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Miejsce na dysku: 7 GB dostępnej przestrzeni
  • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wymagania one zbyt duże i większość graczy będzie mogła ze spokojem uruchomić nasz symulator. Jest to kolejny, bardzo duży plus.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia i odczucia z rozgrywki, opisana gra jest warta zainteresowania. Szczególnie powinna spodobać się osobom marzącym o zbudowaniu swojego własnego PCta i lubiącym zabawę w jego konfigurowanie. Sama rozgrywka może z biegiem czasu stać się męcząca i monotonna. Trochę zbyt często pojawia się motyw samego czyszczenia komputera, a rzadziej modernizowania jakiejś jego część.

PC Building Simulator nie odstrasza ani ceną, ani wymaganiami systemowymi. Można go kupić już od 65 do 80 zł – warto wypatrywać promocji (szczególnie na Steamie).

Jednak jeżeli wytrwamy w samej rozgrywce, wraz z osiąganiem kolejnych poziomów doświadczenia, odblokujemy kolejne stanowiska, które usprawnią samą pracę z PC’tami. Warto więc spróbować swoich sił w tworzeniu idealnego komputera.

Jest to również idealna gra dla osób chcących zajmować się zawodowo naprawą tego typu sprzętu. Uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do obranego celu oraz pozwala sprawdzić swoje umiejętności zarządzania czasem. I to wszystko bez ryzyka niepowodzenia, bo zawsze można wrócić do gry i spróbować jeszcze raz.

Autorem artykułu jest Wojtek „WojtkoloS” Witczak


Komputery do gier w Komputronik.pl

Od rzeczywistości wirtualnej do realnego świata jest tylko jeden mały krok, a zatem kiedy będziesz gotów wypróbuj nasz Konfigurator PC, gdzie dobierzesz podzespoły do swojego wymarzonego peceta.

Jeśli natomiast wciąż nie czujesz się na siłach, aby temu zadaniu podołać, to zawsze możesz wybrać jeden z gotowych zestawów przygotowanych przez specjalistów z Komputronik.pl.


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO