Path of Exile spolszczenie – czy powstanie polska wersja językowa?

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Path of Exile spolszczenie – czy powstanie polska wersja językowa?

Zanim przejdziemy do tematu „Path of Exile spolszczenie”, który rozgrzewa polskich fanów, parę słów wstępu. Path of Exile to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych, a także główny konkurent serii Diablo. Ten reprezentant gatunku hack’n’slash od lat może pochwalić się niesłabnącą popularnością. Słynie nie tylko z rozbudowanego drzewka talentów, w którym łatwo się pogubić, lecz także z pełnej darmowości – cała zawartość gry dostępna jest nieodpłatnie! W sklepiku znajdziemy tylko i wyłącznie rzeczy przydatne w zabawie, bez przedmiotów zapewniających jakąkolwiek przewagę.

Nic więc dziwnego, że Path of Exile przyciąga i gromadzi wokół siebie ogromną społeczność. Wśród niej nie brakuje również Polaków, którzy chętnie zagrywają się w ten tytuł, mimo że Path of Exile po polsku nie jest w tym momencie dostępne. Ale czy kiedykolwiek pojawi się oficjalne spolszczenie?

Spis treści:

Path of Exile spolszczenie to mrzonki

Temat spolszczenia sieciowego hack’n’slasha Grinding Gear Games powraca regularnie od 2013 roku, kiedy to gra oficjalnie zadebiutowała. W tym momencie Path of Exile po polsku nie jest dostępne i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie. Twórcy wprowadzają do swojej produkcji nowe języki, ale polskiego jak na razie nie mają w planach. Gracze z naszego kraju raczej się już z tym pogodzili, bo kwestia ta poruszana jest od dawna i nic się jak dotąd nie zmieniło.

Warto wspomnieć, że projekt o nazwie „Path of Exile spolszczenie” wcale nie byłby łatwy do realizacji. Gra otrzymuje cały czas nową zawartość, posiada ogromną ilość przedmiotów oraz opisów umiejętności. Przełożenie tego wszystkiego na język polski w tym momencie to potężne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że Grinding Gear Games się go nie podejmuje. Co jednak ciekawe, sprawa ta może wyglądać zupełnie inaczej w przypadku Path of Exile 2!

Druga odsłona Path of Exile po polsku jest prawdopodobna

Path of Exile 2 to nadchodząca kontynuacja, która również zostanie udostępniona za darmo. Tytuł ten będzie istniał równocześnie obok Path of Exile i zaoferuje własną zawartość. Grinding Gear Games w wywiadzie dla serwisu GRYOnline.pl przyznało, że polska społeczność faktycznie jest liczna. Nasi gracze jednak dobrze radzą sobie z angielskim, dlatego wprowadzenie języka polskiego nie stanowi konieczności.

Inaczej wyglądało to w przypadku japońskiego, który dodano do Path of Exile. Japończycy wykazują się słabszą znajomością angielskiego, więc przetłumaczenie gry na ich język faktycznie było potrzebne. Polacy natomiast radzą sobie wyśmienicie, ale Grinding Gear Games o nich nie zapomina. Dlatego jest szansa, że pojawi się druga część Path of Exile po polsku. Nie zostało to jednak potwierdzone, bo powstanie spolszczenia zależy od wielu czynników.

„Path of Exile 2 spolszczenie” to wielowymiarowa inwestycja. Twórcy chcieliby wprowadzić dedykowaną obsługę klienta, która w pełni rozumie nasz język, a nie tylko korzysta z Tłumacza Google. Przydałby się również zespół ds. społeczności, przekładający treści na kanały social media. Do tego wypadałoby dodać odpowiednie systemy płatności dla naszych graczy.

Dlatego też, choć Grinding Gear Games chce wprowadzić język polski do Path of Exile 2, nie jest to tylko kwestia samego tłumaczenia. Z tego również powodu na ten moment jakiekolwiek pliki składające się na „Path of Exile spolszczenie” muszą pozostać w naszych marzeniach. Czy w przyszłości ulegnie to zmianie? Czas pokaże.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO