Path of Exile 2 będzie lepsze od Diablo 4? Zobacz nowe gameplaye

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Path of Exile 2 będzie lepsze od Diablo 4? Zobacz nowe gameplaye

Path of Exile 2 może poważnie zagrozić Diablo 4. Im więcej czasu mija od premiery hitu Blizzarda, tym mniej pozytywna narracja wokół niego. Duży udział w tym ma pierwszy sezon Diablo 4, który zdaniem graczy wprowadził wiele niepożądanych zmian. Przysłowiową oliwą dolewaną do ognia może być natomiast zbliżająca się premiera Path of Exile 2, które zawstydza kultową serię bogactwem opcji. Potwierdziła to zarówno impreza ExileCon 2023, zapis z której znajdziecie poniżej, jak i nowe materiały pokazujące rozgrywkę.

Path of Exile 2 zachwyca bogactwem

Przewaga, o której mowa, wynika z liczby klas. W Path of Exile 2 ma być ich aż 12 (w Diablo 4 jest ich natomiast jedynie pięć) – sześć znanych z pierwszej części oraz sześć całkowicie nowych. Do tego dochodzą różne archetypy postaci, co łącznie daje aż 48 kombinacji. Osoby szukające gry opierającej się w dużej mierze na klasach, powinny być wniebowzięte podczas obcowania z tytułem Grinding Gear Games. Jeśli natomiast chodzi o umiejętności, tu również będzie w czym wybierać – ma być 1500 zdolności pasywnych oraz 240 aktywnych.

Podczas przygody mamy trafić do około 100 unikalnych środowisk i napotkać ponad 600 różnych potworów – na naszej drodze stanąć ma 100 bossów, a od każdego z nich otrzymamy przedmiot zwiększający daną statystykę na stałe. Kampanię fabularną podzieloną na sześć aktów będziemy mogli ukończyć w trybie 6-osobowej kooperacji. Do tego dochodzą nowe typy uzbrojenia (oraz możliwość przypisywania ich do umiejętności), możliwość wykonywania przewrotów każdą z klas i przebudowany system klejnotów. Sama walka ma być bardziej taktyczna i wymagać od gracza więcej uwagi.

Path of Exile 2 – nowe gameplaye (aktualizacja 28.08.23)

Jakiś czas po ExileCon 2023, a przy okazji targów gamescom 2023, serwis IGN udostępnił dwa ekskluzywne gameplaye prezentujące Path of Exile 2 w akcji. Oba opatrzone są komentarzem Jonathana Rogersa, reżysera gry. Pierwszy z nich, niemal równo trzynastominutowy, skupia się na rozgrywce druidem. Poznajemy w nim m.in. specyfikę tej klasy, z założenia hybrydowej, potrafiącej zarówno rzucać potężne zaklęcia, jak i walczyć w zwarciu, na przykład w postaci niedźwiedzia. Oto ten materiał:

Drugi film natomiast demonstruje dwie klasy – wojownika i łowczynię. Ten pierwszy bohater, jak nietrudno się domyślić, skupia się przede wszystkim na walce na bliskim dystansie za pomocą różnej maści broni białej. Druga zaprezentowana protagonistka bazuje natomiast głównie na szybkości i łączeniu ataków dystansowych z bliskimi. Oto, jak to wszystko wygląda w akcji.

Na obu gameplayach warto zwrócić uwagę na fakt, w jakiej synergii działają ze sobą umiejętności bohaterów. Często wykorzystanie jednej natychmiast umożliwia użycie drugiej, podnosząc tym samym jej efektywność. Co także istotne, duża część tego, jak będzie wyglądała rozgrywka poszczególnymi bohaterami, ma zależeć od samych graczy i buildów, jakie uda im się stworzyć.

Path of Exile 2 będzie osobną grą

Twórcy dotychczas planowali wydać Path of Exile 2 jako aktualizację pierwszej części. Teraz jednak zmienili zdanie i postanowili utrzymać obie gry na rynku. W ten sposób zyskali więcej swobody w tworzeniu kontynuacji, a ponadto mogą rozwijać obie odsłony jednocześnie. Mają one ze sobą poniekąd współdziałać, bo przedmioty zakupione w jednej grze będzie można wykorzystać w drugiej.

Path of Exile 2 – kiedy premiera?

Nie znamy jeszcze daty premiery Path of Exile 2, ale wiemy już, kiedy będzie można przetestować produkcję. Zamknięte testy beta mają odbyć się 7 czerwca 2024 roku. Na oficjalnej stronie gry nie można się jeszcze do nich zapisywać – zamiast tego pojawiła się możliwość przystąpienia do newslettera.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO