Opera GX Hot Tab Hero – pierwszy polski teleturniej dla streamerów

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (4 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Opera GX Hot Tab Hero – pierwszy polski teleturniej dla streamerów

Jak można wypromować swoją gamingową przeglądarkę? Zapłacić za reklamę? Spróbować marketingu w mediach społecznościowych? Zdecydowanie są to jakieś pomysły, lecz raczej nie wyróżnią twojego produktu na tle innych. Można też spróbować czegoś bardziej niekonwencjonalnego, jak na przykład teleturnieju. W ten właśnie sposób narodził się koncept Opera GX Hot Tab Hero. Czy pierwszy polski teleturniej dla streamerów sprawi, że przeglądarka Opera GX stanie się jeszcze popularniejsza wśród polskich graczy?

Teleturniej dla streamerów

Zadaniem owego programu, jak już zasugerowaliśmy we wstępie, jest zwiększenie rozpoznawalności specjalnej wersji przeglądarki Opera, stworzonej specjalnie z myślą o graczach (Opery GX obecnej na rynku od 2019 roku). Mają to zapewnić przede wszystkim goście Opera GX Hot Tab Hero.

W teleturnieju pojawią się najbardziej rozpoznawalni polscy streamerzy, tacy jak Xayoo, Young Multi, Popo czy Bandura.

Zostaną oni podzieleni na dwie drużyny i będą sprawdzani ze swojej wiedzy na temat szeroko pojętej branży gamingowej, nie szczędząc sobie po drodze różnego typu złośliwości. W puli nagród znajduje się 40 tysięcy złotych. Mały przedsmak tego możecie zobaczyć na poniższej zajawce.

Zygmunt Chajzer i Paweł „Delord” Szabla

Wypuszczony przez Operę filmik prezentuje jeszcze jedną rzecz, która ma nadać teleturniejowi Opera GX Hot Tab Hero odpowiednią rangę i rozgłos. Otóż jego głównym prowadzącym jest nie kto inny, jak Zygmunt Chajzer, niegdysiejsza telewizyjna supergwiazda. Są zapewne osoby, które kojarzą go przede wszystkim z występów w reklamach proszków do prania, lecz zasłynął on jako gospodarz takich programów, jak Chwila prawdy, Moment prawdy, Grasz czy nie grasz oraz przede wszystkim kultowe Idź na całość.

Nie da się jednak ukryć, że mimo ogromnego doświadczenia i profesjonalizmu, Zygmunt Chajzer będzie poruszał się w środowisku osób kompletnie nie z jego pokolenia.

Dlatego, aby nieco wyrównać tę dysproporcję, dostał on do pomocy współprowadzącego. Został nim Paweł „Delord” Szabla, niegdyś profesjonalny gracz, a obecnie trener drużyn League of Legends.

Gdzie oglądać Opera GX Hot Tab Hero?

Teleturniej Opera GX Hot Tab Hero można oglądać za pośrednictwem przeglądarki Opera GX. W czwartek o godzinie 10:00 zadebiutował pierwszy odcinek. Przez tydzień będzie on dostępny do odtworzenia na platformie GX Corner.

Czy Opera GX Hot Tab Hero się przyjmie?

Oczywiście w tym momencie można zadać sobie pytanie, czy format wypali i pozostanie z nami na dłużej? Maciej Kocemba, product director Opery GX, jest optymistycznie nastawiony do całego projektu. Oto jego wypowiedź dla Wirtualnych Mediów:

Jako przeglądarka, która kocha gaming, Opera GX ma wizję przekładania swojej filozofii i funkcjonalności przeglądarki na namacalne doświadczenie w świecie rzeczywistym! Hot Tab Hero jedyny w swoim rodzaju i pierwszy teleturniej dla gamerów. To także nasz hołd dla graczy i nurtów, które dominują dziś w wirtualnym świecie. Postanowiliśmy zgromadzić całą różnorodność polskiego świata gamingu w jednym pomieszczeniu i zobaczyć co z tego wyjdzie. Widzowie mogą spodziewać się zaskakującej i niespotykanej mieszanki”.

Nietrudno jednak być sceptycznym. Nie jest bowiem tajemnicą, że próba stworzenia formatu kojarzącego się przede wszystkim z telewizją w nowych mediach może z łatwością zakończyć się spektakularną porażką. Jak będzie w tym przypadku? Czas pokaże.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO