Nvidia GeForce RTX 5000 nie zadebiutuje w najbliższym czasie

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nvidia GeForce RTX 5000 nie zadebiutuje w najbliższym czasie

Wygląda na to, że RTX 4000 zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że na najnowszą generację kart graficznych Nvidii poczekamy dłużej niż poprzednio. Informacja na ten temat pochodzi ze strony HardwareLuxx. Kodowa nazwa nowej serii układów to Ada Lovelace Next.

RTX 5000 dopiero w 2025 roku

Dotychczasowy cykl wydawniczy Nvidii zakładał wypuszczanie nowych układów co dwa lata – tak było w przypadku Maxwella, Turinga, Pascala, Ampere czy Ady Lovelace. Ta ostatnia została zaprezentowana w trzecim kwartale 2022 roku. Można było się spodziewać, że Ada Lovelace Next pojawi się jesienią 2024 roku, ale roadmapa opublikowana przez HardwareLuxx wskazuje na co innego – nowy produkt „zielonych” trafi na rynek dopiero w 2025 roku, być może już w pierwszych jego miesiącach.

Nvidia GeForce RTX 5000 nie zadebiutuje w najbliższym czasie.
Infografika przedstawiająca plany Nvidii. Źródło: HardwareLuxx.

Jeśli te doniesienia są prawdziwe, może to sugerować, że Nvidia zamierza mocno odświeżyć architekturę swoich GPU. W międzyczasie do sprzedaży może trafić jeszcze więcej nieco mocniejszych wariantów należących do serii RTX 4000, tak jak miało to miejsce dotychczas. W planie wydawniczym jest także następca profesjonalnych układów o nazwie Hopper – Hopper Next (znany jako Blackwell) miałby zadebiutować w przyszłym roku, co stanowi potwierdzenie dotychczasowych plotek.

Powyższe informacje nie zostały oczywiście nigdzie podane oficjalnie, należy je więc traktować z pewną rezerwą. Pozostaje czekać na głos producenta.


Popularne RTX-y z serii 40:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO