Ogromny przeciek potwierdza nową wersję konsoli Xbox Series X

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ogromny przeciek potwierdza nową wersję konsoli Xbox Series X

Microsoft planuje wydać nową konsolę Xbox w 2028 roku. Będzie to już dziesiąta generacja urządzeń tego typu, ale to nie wszystko, co gigant ma w zanadrzu. Dzięki wyciekowi dokumentów wiemy, że w planach jest również nowa wersja Xbox Series X, która powinna skusić fanów cyfrowych wersji gier. Niestety nie oznacza to, że urządzenie będzie tańsze.

Nowy Xbox Series X nie obsłuży płyt z grami

Najnowszy wariant Xbox Series X nazywany jest póki co „Brooklin” – oficjalna nazwa nie jest znana. Co jednak ciekawe, będzie on w pełni cyfrowy, co oznacza, że nie obsłuży nośników fizycznych z racji braku wbudowanego napędu optycznego. Urządzenie wyposażone zostanie w dysk o pojemności 2 TB, pozwalający pomieścić wiele cyfrowych wydań gier.

Xbox Series X Brooklin z tą samą ceną
Xbox Series X Brooklin zapowiada się bardzo dobrze.

Xbox Series X Brooklin – kiedy premiera?

Cena nowego Xbox Series X ma być taka sama, jak obecnej wersji – aktualnie to niecałe 500 dolarów. Jeśli chodzi o specyfikację sprzętową, to również nie ulegnie ona zmianom. Będzie to więc to samo urządzenie, ale z większym dyskiem, bez napędu optycznego oraz z innym wyglądem. Producent postawił bowiem na cylindryczny kształt, inny niż pełen kątów prostych projekt oryginału. Sprzęt zapewni również lepsze Wi-Fi oraz zachowa wsteczną kompatybilność. Z dokumentów wynika, że premiera urządzenia zaplanowana jest na październik 2024 roku.

Popularne obecnie konsole Xbox Series X|S:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO