Kiedy wyjdzie nowy Tomb Raider? Kolejna przygoda Lary Croft to pewniak

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy wyjdzie nowy Tomb Raider? Kolejna przygoda Lary Croft to pewniak

Ostatnio sporo dzieje się wokół Lary Croft! Na Netflixie pojawi się serial animowany, Amazon stworzy aktorski, odświeżono także trzy pierwsze gry z tego cyklu w ramach Tomb Raidera I–III Remastered. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o przygody słynnej pani archeolog. Crystal Dynamics zapowiedziało bowiem, że pracuje nad kolejnym Tomb Raiderem, będącym kontynuacją ostatniej trylogii! Kiedy nowy Tomb Raider wyjdzie? Wszystkiego, co już zostało ujawnione na ten temat, dowiecie się z naszego artykułu.

Spis treści:

Kiedy nowy Tomb Raider i co o nim wiemy?

Nowy Tomb Raider faktycznie powstaje, a jego robocza nazwa to Tomb Raider Next. Raczej nie jest to ostateczny tytuł tej produkcji, tylko sugestia, że deweloperzy rozpoczynają kolejną serię przygód Lary Croft. Ostatnia trylogia została zakończona, więc najwidoczniej teraz przyszła pora na następną porcję perypetii słynnej archeolog. I być może będzie to powrót do korzeni marki! Wskazuje na to obrazek prezentujący potencjalny wygląd poszukiwaczki skarbów.

Nowy Tomb Raider nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

Wiemy natomiast, że powstaje na Unreal Enginie 5, potwierdzono także jego multiplatformowość. Dodatkowo ekipa Crystal Dynamics chce dostarczyć wysokiej jakości kinową przygodę akcji. Możliwe zatem, że nowa seria przypominać będzie poprzednie historie o Larze Croft. Zwłaszcza że ma to być kontynuacja Shadow of the Tomb Raider, ale na ten moment nie zdradzono nic więcej na temat fabuły.

Tomb Raider Next zapewni zróżnicowane środowisko, kładąc nacisk na eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek. Studio podkreśla, że szykuje pomysłowe łamigłówki, a także szeroką gamę wrogów do pokonania. Lara Croft będzie starsza i prawdopodobnie twórcy nawiążą do przygód znanych z oryginału, na co wskazywać ma jej strój. Nie jest to jednak pewna informacja, o czym warto pamiętać.

Nowy Tomb Raider i 30 lat marki

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale marka Tomb Raider ma już 30 lat! Za oryginalną serię odpowiadało Core Design. W 2005 roku zmieniono zespół na Crystal Dynamics, które do tej pory dostarcza kolejne produkcje z udziałem Lary Croft. Dotychczas wydawcą było Square Enix (znane wcześniej jako Eidos Interactive), ale za najnowszą grę odpowiadać ma Amazon. Wszystko za sprawą sprzedaży praw do marki firmie Embracer Group.

W ciągu 30 lat istnienia serii linie czasowe oraz pewne wydarzenia przestały się pokrywać. Obecnie istnieją trzy „uniwersa” opowiadające o tej samej Larze Croft, ale z różnych perspektyw. Cześć fabuł się zazębia, co prowadzi do nieścisłości. Nadchodzący Tomb Raider ma ujednolicić całą historię, łącząc stare gry z nowymi. Z tego powodu wydano również Tomb Raidera I–III Remastered, czyli odnowione wersje pierwszej trylogii.

Warto również dodać, że Lara Croft pojawiła się jako operatorka w Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest to o tyle istotne, iż jej wygląd nie nawiązywał do ostatniej wydanej trylogii, tylko do ujawnionego w ramach promocji Tomb Raidera Next. W ten sposób niejako potwierdzono, że słynną panią archeolog czekają nowe przygody, ale w starym stylu. Co jednak z tego wyniknie? Czas pokaże.

Nowy Tomb Raider to nie tylko gra, lecz także seriale

Nowy Tomb Raider pojawi się nie tylko w formie gry, lecz także jako animowany serial Netflixa oraz aktorski Amazona. Jeśli chodzi o pierwszy projekt, będzie to Tomb Raider: The Legend of Lara Croft, który wypełni luki fabularne pomiędzy najnowszą trylogią a poprzednimi grami z cyklu. Tym samym całe uniwersum zostanie ujednolicone. To również sposób na wprowadzenie graczy do nadchodzącego Tomb Raidera Next.

Jeśli natomiast chodzi o serial aktorski, odpowiadać za niego ma Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), a realizacją zajmie się Amazon MGM Studios (Fallout). W tym przypadku nie zdradzono fabuły poza tym, że otrzymamy dodatkowe historie o Larze Croft. Wiele wskazuje na to, iż całość powiązana będzie z Shadow of the Tomb Raider. Jak więc widać, marka nigdzie się nie wybiera i jeszcze o niej usłyszymy, czy to dzięki grze, czy różnym serialom.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO