Nowy Need for Speed i FIFA 23 – wyciek dat premier gier EA

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy Need for Speed i FIFA 23 – wyciek dat premier gier EA

Choć produkcje i poczynania firmy Electronic Arts w ostatnich latach często spotykają się z mocno mieszanym przyjęciem ze strony graczy, wciąż ma ona w swoim portfolio tytuły wyczekiwane przez rzesze fanów. Wśród tych pozycji możemy wymienić chociażby nowego Need for Speeda, Fifę 23 czy Skate 4. Niestety wciąż oficjalnie nie wiemy, kiedy te produkcje zagoszczą na półkach sklepowych. A nieoficjalnie? Tu rąbka tajemnicy uchyla znany dziennikarz branżowy Tom Henderson, piszący na łamach portalu eXputer.

Need for Speed 

Zacznijmy od nowej odsłony cyklu Need for Speed, która co prawda nie otrzymała jeszcze pełnoprawnej zapowiedzi, ale liczne plotki potwierdzają jej istnienie. Według źródeł Hendersona produkcja ta może nosić tytuł Need for Speed: Unbound (choć nie jest to pewne) i ma się pojawić na rynku 4 listopada 2022 roku.

Ponadto dziennikarz zdradził, że ta gra wyścigowa pod względem stylistycznym ma łączyć elementy fotorealistyczne z kreskówkowymi. Owe odrealnienie ma dotyczyć przede wszystkim poruszania się samochodów, któremu towarzyszyć miałyby takie efekty jak ogień, dym czy smugi wiatru. Podobne rewelacje zdradził już jakiś czas temu inny branżowy insider, Jeff Grubb.

Ponadto w grze mają się znaleźć tzw. Spotkania. W ich ramach gracze spotkają się na mapie i rozpoczną wyścigi. Same tory powinny być „unikalne”. Wszystko to brzmi mocno osobliwie, lecz czy sprawdzi się w praktyce? Miejmy nadzieję.

FIFA 23

Co się natomiast tyczy FIFA 23, która ma być ostatnim tytułem EA sygnowanym nazwą światowej organizacji piłkarskiej, to według Hendersona gra ta ukaże się 30 września tego roku. W tym przypadku dziennikarz nie ma żadnych dodatkowych, sensacyjnych doniesień. Powtarza on, że w grze znajdą się m.in. ligi kobiece, męskie i żeńskie mistrzostwa świata czy ujednolicenie rozgrywek dzięki funkcji cross-play.

Popularne w tym temacie:
Dlaczego FIFA 24 od EA nie powstanie?

Skate 4

Skate 4

Na koniec mamy coś dla miłośników deskorolek. Skate 4, czyli kolejna odsłona bardzo popularnego symulatora skateboardingu, która swego czasu była konkurentem kultowego Tony Hawk’s Pro Skater, została oficjalnie zapowiedziana dwa lata temu i do tej pory wciąż nie wiemy, kiedy w nią zagramy. Według Hendersona tytuł ukaże się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Kiedy możemy się spodziewać jakichkolwiek potwierdzeń tych rewelacji? Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu. Insiderzy donoszą, że EA szykuje na lipiec sporo niespodzianek, w tym ekscytujące zapowiedzi.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO