Nowy Far Cry może zmienić serię nie do poznania

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy Far Cry może zmienić serię nie do poznania

Ubisoft jeszcze oficjalnie nie zapowiedział Far Cry 7. Niemniej społeczność jest przekonana, że kolejna odsłona serii powstanie. Chyba nikt jednak nie zakładał, że deweloperzy będą mieli dla fanów niespodziankę w postaci dodatkowej, samodzielnej gry z tej marki. Jak podaje serwis Insider Gaming, w planach jest multiplayerowy Far Cry z gatunku extraction shooter.

Far Cry dostanie grę typu extraction shooter

W styczniu 2023 roku dowiedzieliśmy się, że Ubisoft pracuje nad dwoma projektami z serii Far Cry. Jeden z nich korzysta z kryptonimu Project Blackbird, a drugi nosi nazwę kodową Project Maverick. Będą to odrębne gry, niezwiązane ze sobą w żaden sposób. Pierwsza produkcja to ponoć niezapowiedziany jeszcze Far Cry 7, a druga ma być grą typu extraction shooter.

Miejscem akcji samodzielnego, sieciowego Far Cry’a ma być fikcyjna wersja Alaski o nazwie Alashnica. Trafimy w te dzikie rejony w poszukiwaniu wolności, ale na miejscu okaże się, że kraina pełna jest niebezpieczeństw. Czekać nas będzie walka o zasoby, zabezpieczanie zdobyczy, wypełnianie kontraktów oraz próba bezpiecznego dotarcia do bazy.

Extraction shooter od Ubisoftu zaoferuje system śmierci permanentnej, w ramach którego w momencie śmierci stracimy swoją postać oraz posiadane przez nią przedmioty. Jedynie rzeczy znajdujące się w kryjówce będą bezpieczne. Poza tym pojawi się system perków, które zdobędziemy, awansując na kolejne poziomy. Multiplayerowy Far Cry pozwoli również tworzyć drużyny oraz współdzielić bazę.

Project Maverick ma zadebiutować ma przed Far Cry 7 i stanie się to najpewniej w 2025 roku.

W przyszłym roku ponoć otrzymamy więcej szczegółów na temat gry – pod warunkiem oczywiście, że powyższe informacje okażą się prawdziwe.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO