Nowa operacja CS:GO – kiedy się pojawi? Co w niej dostaniemy?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowa operacja CS:GO – kiedy się pojawi? Co w niej dostaniemy?

Odkąd Counter-Strike: Global Offensive przeszedł na darmowy model dystrybucji, twórcy zaczęli kłaść większy nacisk na organizowanie dodatkowych wydarzeń wewnątrz gry. Jednym z przejawów tego podejścia jest przygotowywanie tzw. operacji CSGO. W tym artykule zastanawiamy się, kiedy nowa operacja CS:GO ma szansę się ukazać, a także informujemy, czym takowe operacje są i co wnoszą do produkcji.

Spis treści:

Czym są operacje w CS:GO?

W CS:GO nowa operacja to zawsze zestaw dodatkowych aktywności w grze, udostępnianych w formie zawartości do pobrania. Fani strzelanki mogą się im oddawać i dzięki temu uzyskiwać dostęp do ekskluzywnych broni, naklejek, graffiti oraz skrzynek. Jest więc o co się bić, a każda nowa operacja CSGO cieszy się sporą popularnością wśród graczy. 

Przynoszą one bowiem stworzone przez społeczność mapy, dodatkowe misje, kolejne tryby gry oraz szereg drobnych usprawnień w rozgrywce. Warto śledzić informacje na temat tego, kiedy nowa operacja CS:GO będzie miała swoją premierę.

Nowa operacja CS:GO prawdopodobnie udostępni m.in. kolejne tryby gry, ekskluzywne skiny oraz inne bajeranckie dodatki.
Nowa operacja CS:GO prawdopodobnie udostępni m.in. kolejne tryby gry, ekskluzywne skiny oraz inne bajeranckie dodatki.

Kiedy nowa operacja w CS:GO?

Na tę chwilę nie znamy żadnych konkretów na temat nowej operacji CS:GO. Dotychczas twórcy gry postępowali w dosyć przewidywalny sposób, regularnie wypuszczając nowości. Ostatnia operacja zakończyła się na początku 2022 roku i od tamtej pory brak jakichkolwiek doniesień na temat następnej akcji tego typu.

Nie da się ukryć, że obecnie priorytetem Valve jest rozwój CSGO. W momencie pisania tych słów aktualizacja Counter Strike’a 2 jest w fazie testów z ograniczoną liczbą graczy, a producent twierdzi, że premiera nastąpi latem 2023 roku. Nie znamy jednak dokładnej daty.

Jeśli chodzi o CS:GO i to, kiedy nowa operacja trafi do gry, stawiamy na okres premiery CS2. Możemy zatem spodziewać się jej w latem 2023 roku.

Z punktu widzenia twórców takie zagranie miałoby najwięcej sensu. Aby zachęcić graczy do wypróbowania Counter Strike’a 2, mogliby wystartować z nową operacją.

Nowa operacja CS:GO wiąże się z dodaniem całej masy skinów na broń.
Nowa operacja CS:GO wiąże się z dodaniem całej masy skinów na broń.

Co wiemy o nowej operacji w CS:GO?

Na wyżej opisany przebieg wydarzeń wskazują również przecieki od osób, które przeglądają pliki najnowszych wersji testowych Counter Strike’a 2 (tzw. data minerzy). Według nich nowa operacja CS:GO pozwoli na zdobycie trzech kolekcji skinów do broni o nazwach Counter-Strike, Myth&Monsters oraz Pop Comic. W plikach znaleziono także wzmiankę o zwierzakach i… różnych modelach kurczaków występujących w grze.

Przecieki mówią również o wprowadzeniu wraz z aktualizacją CS2 zapalających granatów-pułapek w trybie Danger Zone. Po ich rozłożeniu przeciwnik musiałby potknąć się o rozpostartą przez nas linkę, która następnie wyciągnie z granatu zawleczkę, a nieuważny biedak stanie w płomieniach. W plikach odnaleziono także informacje o sidłach na niedźwiedzie. Do naszej dyspozycji prawdopodobnie zostanie oddana też metalowa rurka w charakterze broni białej.

Data minerzy wskazują również na nowy system do zwalczania oszustów o nazwie VAC Live, a do tego niektóre linijki kodu gry sugerują, że CS2 trafi na urządzenia mobilne.

Kiedy wychodziły i jak wyglądały poprzednie operacje CS:GO?

Poprzednie operacje w CSGO pojawiały się regularnie od 2013 roku – do tej pory ukazało się ich łącznie 11. Pierwsze z nich były dostępne na ogół przez okres od 2 do 5 miesięcy, z miesięczną przerwą pomiędzy nimi. Natomiast trzy ostatnie trwały odrobinę dłużej, bo około 20 tygodni. Niektóre operacje były przedłużane, aby gracze mieli wystarczająco dużo czasu na wykonanie wszystkich misji i odblokowanie przypisanych do nich nagród.

Operacja Bloodhound z 2015 roku to jedna z tych ciekawszych w CSGO, ale kiedy pojawi się nowa operacja?
Operacja Bloodhound z 2015 roku to jedna z tych ciekawszych w CS:GO, ale kiedy pojawi się nowa operacja?

Wśród najbardziej interesujących operacji warto wymienić Operation Bloodhound, która trwała od maja do października 2015 roku. Wprowadziła m.in. sześć map, aż dwie kampanie oraz dodatkowe wyzwania w trybie kooperacji z innymi graczami.

Godna uwagi jest też operacja z 2017 roku o nazwie Operation Hydra, która wprowadziła do gry zawrotną liczbę dziewięciu map, trzy nowe tryby rozgrywki i ekskluzywne dropy. Ostatnie podobne wydarzenie, które zakończyło się w lutym 2022 roku, dodało pięć map i sporo zestawów skórek do broni. To dość dawno i fani CS:GO na pewno zastanawiają się, kiedy nowa operacja może wyjść na światło dzienne.

Najbliższa nowa operacja CS:GO 2023 – kiedy?

Podsumowując – wciąż czekamy na szczegóły. Dotychczasowy plan aktualizacji sugeruje, że nowa operacja CS:GO powinna zadebiutować w stosunkowo bliskim terminie. W tym roku będziemy mieli do czynienia z premierą aktualizacji do Counter Strike’a 2, co w bezpośredni sposób wpływa na plany wydawnicze Valve. Jeśli zatem nowa operacja pojawi się już w CS2, możemy spodziewać się jej w latem 2023 roku.

Komputronik Gaming Google News

Przy okazji zobacz komendy CS:GO:

Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO