Nowa aktualizacja PS5 – doczekaliśmy się pełnej integracji z Discordem

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowa aktualizacja PS5 – doczekaliśmy się pełnej integracji z Discordem

Korzystanie z PlayStation 5 ma być teraz znacznie przyjemniejsze, zwłaszcza dla osób, które aktywnie użytkują Discorda i często grają ze znajomymi. Pojawiła się nowa aktualizacja systemu, która wprowadza możliwość prowadzenia rozmów na imprezie PS5 za pośrednictwem popularnego komunikatora, a także szereg usprawnień – w tym obsługę VRR w rozdzielczości 1440p. Dodatkowo ta aktualizacja PS5 usprawnia kilka innych elementów systemów, o których piszemy w tym artykule.

Aktualizacja systemu PS5 – co nowego?

Nowy zestaw ulepszeń dla systemu PS5 waży niecałe 1,5 GB. Aktualizacja PS5 o sygnaturze 23.01-07.00.00 wprowadza wiele istotnych funkcji. Oto kilka z nich:

  • Poszerzenie wyjścia wideo 1440p na konsoli PS5. VRR (variable refresh rate — zmienna częstotliwość odświeżania) jest teraz obsługiwana w rozdzielczości 1440p. Zwiększono liczbę obsługiwanych trybów i urządzeń HDMI. W celu sprawdzenia, czy dane urządzenie HDMI obsługuje tę funkcję, należy udać się do menu Ustawienia > Ekran i wideo > Wyjście wideo > Testuj wyświetlanie w rozdzielczości 1440p.
  • Możliwość używania czatu głosowego Discorda na konsoli PS5. Użytkownicy PS5 mogą połączyć swoje konto Discord z kontem PlayStation Network. Następnie wystarczy uruchomić aplikację Discord na urządzeniu mobilnym lub komputerze. Można także udostępniać znajomym z platformy Discord informacje o aktualnie uruchomionych grach oraz statusie online.
  • Przesyłanie danych pomiędzy konsolami PS5. Dzięki temu można łatwo przenieść swoje dane na drugą konsolę PS5 i nie utracić przy tym nic z poprzedniej.

Usprawniono także funkcję poleceń głosowych, dzięki którym możemy ułatwić sobie nagrywanie gier. Niestety opcja działa tylko w języku angielskim i przeznaczona jest dla użytkowników posiadających konta w USA i Wielkiej Brytanii.

Oprócz powyższych zmian nowa aktualizacja PS5 usprawnia interfejs. Ulepszony został czytnik ekranu, a kafelek trofeów został przeniesiony w łatwiej dostępne miejsce, podobnie jak ten, który informuje o tym, w co grają znajomi. Dodatkowo w centrach gier pojawiła się funkcja, która wyświetla czas spędzony przy danych produkcjach oraz poczynione w nich postępy fabularne.

Łatwiejsze ma być teraz dołączanie do rozgrywek ze znajomymi oraz rozpoczynanie z nimi sesji Share Play. Sprawniej ma przebiegać także wymienianie się zrzutami ekranu i sortowanie gier – niestety wciąż brakuje folderów. Nieco zmienił się proces instalowania gier, dzięki czemu szybciej dowiemy się, czy w naszej chmurze znajdują się dane do gier PS4 lub gier PS5 obsługujących zapis stanu z poprzedniej generacji. Zmian jest jednak znacznie więcej. Z ich pełnym opisem zapoznacie się na oficjalnej stronie PlayStation.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO