Nintendo Switch Pro jednak nie powstanie. Czekamy na następcę Switcha

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nintendo Switch Pro jednak nie powstanie. Czekamy na następcę Switcha

Nintendo Switch jest na rynku od niemal 6 lat. Już w momencie debiutu ta innowacyjna konsola odstawała od konkurencji pod względem wydajności, a teraz – skoro nie doczekaliśmy się następcy – widać to jeszcze bardziej. W efekcie fani Nintendo od dłuższego czasu domagali się ulepszonej wersji Switcha, czemu towarzyszyły zresztą plotki o powstawaniu Nintendo Switch Pro. Wychodzi jednak na to, że się jej nie doczekamy. Nintendo prędzej wyda całkowicie nowy sprzęt.

Nintendo Switch Pro powstawało?

Digital Foundry w swoim materiale podsumowało 2022 rok. W podcaście John Lineman stwierdził, że premiera Nintendo Switch Pro nigdy nie nastąpi, aczkolwiek prace nad sprzętem zostały rozpoczęte – tak utrzymują producenci, z którymi miał okazję rozmawiać. Jego wypowiedź znajdziecie w 52 minucie i 45 sekundzie poniższego filmu.

Nintendo Switch 2 będzie następcą Switcha?

Nintendo Switch to jedna z najlepiej sprzedających się konsol, ale porażka poprzedniej platformy, czyli Wii U, sprawiła, że japoński producent stawia na ostrożność. Może to oznaczać, że firma zdecyduje się na bezpieczniejsze podejście i usprawnienie tego, co już odniosło sukces – być może doczekamy się więc Nintendo Switch 2.

Na potwierdzenie tych słów trzeba poczekać. Nie wiadomo, kiedy Nintendo wypowie się na temat następcy Switcha i co firma ma faktycznie w planach. Pozostaje trzymać kciuki za to, że nastąpi to niedługo.

Switch nadal cieszy się popularnością

Przypominamy przy okazji, że Switch jest dostępny nie tylko w wersji standardowej, ale i w jeszcze dwóch innych wariantach – mamy na myśli przenośnego Nintendo Switch Lite oraz Nintendo Switch OLED (wersji ulepszonej z lepszym ekranem i większą ilością pamięci wewnętrznej).

Trzeba też przyznać, że gry na Nintendo Switch to wiele świetnych tytułów. Nie sposób przejść obojętnie obok takich produkcji, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Bayonetta 3 czy Xenoblade Chronicles 3. Dużym atutem konsoli jest jej hybrydowy charakter i dobrze by było, gdyby następca również mógł się tym poszczycić.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO