Nintendo Switch 2 pod jednym względem będzie daleko w tyle za oryginałem

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nintendo Switch 2 pod jednym względem będzie daleko w tyle za oryginałem

Wyprodukowanie Nintendo Switch 2 jest praktycznie pewne. Różne źródła z branży potwierdzają, że nowa konsola powstaje, a więcej oficjalnych informacji na jej temat poznamy w połowie przyszłego roku. Wielka prezentacja ma z kolei nastąpić niedługo potem, ale póki co to jedynie plotki. Tak samo, jak niedawne wieści o wstecznej kompatybilności Switcha 2, którym teraz zaprzeczono. I jeśli jest to prawdą, to wiele osób poczuje się rozczarowanych. Tak samo, jak informacją na temat braku ekranu OLED!

Nintendo Switch 2 bez ekranu OLED?

Ostatnie doniesienia wskazują, że Switch 2 będzie potężniejszy niż PlayStation 4 i Xbox One, ale za to słabszy od PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Nowa konsola zaoferuje 12 GB pamięci RAM, wsparcie dla technologii ray tracing, obsługę DLSS w wersji 3.1, a także 8-calowy ekran. Urządzenie dostępne ma być w dwóch wariantach, a jego cena wyniesie ok. 400-450 dolarów. Problem w tym, że podobno nowa wersja konsoli zadebiutuje bez ekranu OLED.

Tak sugerują informatorzy i na ten moment nie są to potwierdzone informacje. To o tyle istotne, że należy do nich podchodzić z dystansem. Poprzednio zapewniano bowiem, że Switch 2 otrzyma wsteczną kompatybilność i obsłuży gry z pierwszej konsoli Nintendo. Teraz z dowiadujemy się, że takiej funkcji zabraknie. Nie wiadomo więc, komu tu ostatecznie wierzyć.

To samo tyczyć się może ekranu w nowym sprzęcie od Nintendo. Najnowsze doniesienia jasno wskazują, że konsola otrzyma większy ekran, ale jedynie LCD. Być może w przyszłości Switch 2 otrzyma wersję z ekranem OLED – dokładnie tak, jak było to przy pierwszym Switchu. Byłaby to wielka strata, gdyby urządzenie faktycznie nie posiadało takiego ekranu, który był mocno chwalony przy oryginalnym handheldzie.

Informatorzy są przy tym zgodni co do premiery Switcha 2, która według nich nastąpić ma w drugiej połowie 2024 roku. Poszlaki wskazują na okres wrzesień-listopad, natomiast wcześniej Nintendo ujawnić ma szczegóły na temat swojej przenośnej konsoli. Pozostaje cierpliwie czekać, ale jednego możemy być pewni – patrząc po sprzedaży pierwszego Switcha, nowe urządzenie z pewnością także osiągnie sukces, nawet bez wstecznej kompatybilności czy ekranu OLED.

Przy okazji zobacz akcesoria do Nintendo Switch:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO