Nie tylko Call of Duty? Polski oddział Infinity Ward tworzy grę RPG?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nie tylko Call of Duty? Polski oddział Infinity Ward tworzy grę RPG?

Do premiery Call of Duty: Modern Warfare 2, którego pierwszy gameplay mogliśmy zobaczyć pod koniec ubiegłego tygodnia, zostało jeszcze trochę czasu. Jednak to nie tylko z powodu tej gry na temat jej twórców, studia Infinity Ward, jest ostatnio głośno w mediach branżowych. Niewykluczone bowiem, że pracują oni nad kolejną, niezapowiedzianą jeszcze produkcją – „nieliniowym RPG z otwartym światem”.

Interesująca oferta pracy

Skąd taki wniosek? Otóż czujni internauci natrafili na ofertę pracy, za pośrednictwem której polski oddział Infinity Ward umiejscowiony w Krakowie poszukiwał reżysera narracji (ang. Narrative Director). Do jego zadań ma należeć wymyślenie, stworzenie i wyreżyserowanie historii dialogów i scen (w sposób jak najbardziej filmowy), a także branie udziału w przygotowywaniu postaci, świata oraz jego historii w niezapowiedzianym jeszcze projekcie AAA (czyli wysokobudżetowym). W innej części ogłoszenia doprecyzowane zostało, że chodzi właśnie o „RPG z otwartym światem”.

Niestety dostęp do omawianej oferty pracy nie jest już możliwy. Na szczęście internauci zachowali jej screeny. Możecie je obejrzeć poniżej:

Wyjście ze strefy komfortu

Doniesienia na temat tego, że Infinity Ward może pracować nad produkcją RPG, z pewnością są zaskakujące. Firma ta, założona w 2002 roku przez współtwórców kultowego Medal of Honor: Allied Assault, ma bowiem w swoim portfolio wyłącznie FPS-y, począwszy od pierwszego Call of Duty sprzed blisko 20 lat. Dlatego też interesuje nas, jak sprawdzi się w innym gatunku.

Jak na razie pozostają nam jednak spekulacje, czym dokładnie ta produkcja będzie. Czy przeniesie nas do świata fantasy, czy też skupi się na czymś bardziej przyziemnym? Czy będzie rozgrywać się w czasach wzorowanych na średniowieczu, czy też bliżej współczesności? Nie możemy także całkowicie wykluczyć, że całe to zamieszanie dotyczy jakiejś nowej odsłony cyklu Call of Duty, z mocno rozwiniętym aspektem RPG-owym i większym niż dotychczas naciskiem na swobodę działań. Istnieje też niewielka szansa, że mamy do czynienia ze zwykłą pomyłką, choć wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Tak czy inaczej mam nadzieję, że wszystko stanie się jasne już niedługo.

Popularne w tej tematyce:
10 najlepszych gier z otwartym światem

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO