Zmiana najpopularniejszej karty graficznej wśród graczy Steam

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zmiana najpopularniejszej karty graficznej wśród graczy Steam

Na Steamie prowadzona jest ankieta dotycząca sprzętu i oprogramowania. Jak co miesiąc sprawdzono, z czego korzystają użytkownicy platformy Valve. Wyniki listopadowe wskazują na to, że leciwe GTX 1650 wciąż cieszy się wśród graczy dużą popularnością. Dane uwidoczniły też kilka innych interesujących szczegółów.

Najpopularniejsze karty graficzne na Steamie

Najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy Steama to GTX 1650, którą posiada 6,27% ankietowanych. Na szczycie tej listy gościła wcześniej inna karta Nvidii, mianowicie GTX 1060, która cieszy się obecnie popularnością na poziomie 5,77%. Podium zamyka RTX 2060 z wynikiem 4,66%.

Najpopularniejsze karty graficzne na Steamie
Fragment zestawienia najpopularniejszych kart graficznych wg użytkowników Steam.

Warto nadmienić, że w przypadku niektórych modeli pod uwagę brane są odmienne warianty kart – różniące się nie tylko ilością pamięci RAM, ale również przeznaczeniem. Możemy to zauważyć choćby w przypadku GTX 1650. Do wyniku tego układu dokładają się modele posiadające mniejszą ilość RAM-u czy przeznaczone do laptopów. Inaczej jest z RTX 3060, w przypadku którego model mobilny potraktowany został osobno. Gdyby było inaczej, to właśnie ta karta znalazłaby się na szczycie.

Powyższe zestawienie wyraźnie pokazuje, że Nvidia cieszy się niemalejącą przewagą. Na liście nie zabrakło jednak innych producentów, takich jak Intel czy AMD. Ten pierwszy znajduje się na prowadzeniu w innej dziedzinie. Procesory amerykańskiego producenta goszczą u ponad 67% osób biorących udział w ankiecie. Przybyło też użytkowników systemu Linux, za co prawdopodobnie odpowiedzialny jest Steam Deck.

Nie do końca jasna jest metoda zbierania danych przez Steama. Dlatego powyższe informacje warto traktować z przymrużeniem oka. Powyższe wyniki wskazywałyby na to, że chęć posiadania najsilniejszego sprzętu to domena nielicznych.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO