Jaka gra jest najpopularniejsza na świecie? TOP 10 aktualnych hitów

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka gra jest najpopularniejsza na świecie? TOP 10 aktualnych hitów

Gry wideo robią się coraz bardziej popularne. Nie jest to już rozrywka przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Pewna w tym „zasługa” pandemii, w której trakcie zamknięci w czterech ścianach ludzie szukali sposobów na przeczekanie stresującej sytuacji. Elektroniczna rozrywka okazała się wybawieniem. 

Na rynku jest dostępna ogromna liczba gier. Które z nich mają największą liczbę aktywnych graczy? Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania. W tym artykule przedstawiamy TOP 10 prezentujące najpopularniejsze gry na świecie.

Najpopularniejsza gra na świecie – jak ją określić?

Liczba zarejestrowanych kont, peak użytkowników czy może średnia liczba graczy – jakie dane świadczą o popularności gry? Zacznijmy od tego, że trudno wybrać najpopularniejszą grę na świecie. Branża gamingowa opiera się na wielu czynnikach, zaś aktywność oraz liczba użytkowników grających w dany tytuł często zmienia się z tygodnia na tydzień. Istnieje jednak kilka metod, które pozwalają ustalić w dużym stopniu, jaka jest najpopularniejsza gra na świecie. 

Dawniej wystarczyło po prostu sprawdzić, jaki tytuł sprzedał się najlepiej. Teraz nie jest to takie proste – gry wychodzą na różne platformy, sprzedaż produkcji rozkłada się w czasie, a twórcy niekoniecznie decydują się na podawanie oficjalnych danych na temat liczby zakupionych egzemplarzy. Chcąc wybrać najpopularniejsze gry na świecie, powinno się uwzględnić różne parametry, nie tylko na sprzedaż. Trzeba wziąć pod uwagę:

 • liczbę pobrań aplikacji i zarejestrowanych kont,
 • peak jednocześnie bawiących się graczy,
 • średnią liczbę grających osób w ciągu ostatniego miesiąca.

My postanowiliśmy opracować listę gier bez ustalania tak zaawansowanej hierarchii.

Wzięliśmy pod uwagę najnowsze dane prezentujące liczbę aktywnych graczy w ciągu ostatnich 30 dni. W taki sposób wyznaczyliśmy aktualnie najpopularniejsze gry na świecie.

Ich popularność idzie tu akurat w parze z jakością, ale pamiętajmy, że nie jest to szczegółowa analiza prezentująca najlepsze gry na świecie – do takiego tematu trzeba byłoby podejść w bardziej złożony sposób.

Najpopularniejsze gry na świecie – TOP 10:

 1. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)
 2. Fortnite
 3. Roblox
 4. Minecraft
 5. League of Legends
 6. Apex Legends
 7. Valorant
 8. Dota 2
 9. GTA V
 10. Counter-Strike: Global Offensive

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) – 284 mln graczy

Tytuł, od którego zaczęła się popularność gatunku battle royale. PUBG zyskał na zainteresowaniu dzięki przejściu na model free-to-play, a także w związku z uruchomieniem mobilnej wersji gry. Te decyzje sprawiły, że produkcja odzyskała dużą liczbę graczy, którzy odeszli na rzecz innych pozycji dostępnych na rynku. W tej chwili PUBG zdecydowanie reprezentuje najpopularniejsze gry na świecie. Jak podaje serwis ActivePlayer, produkcja ta w ciągu ostatnich 30 dni PUBG przyciągnął przed ekrany ponad 284 miliony użytkowników (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Fortnite – 242 mln graczy

Dla wielu graczy najpopularniejsza gra na świecie to zdecydowanie Fortnite. Fenomen ostatnich lat. Trudno uwierzyć, że ktoś mógł nie słyszeć o Fortnite. To obiekt miłości i nienawiści graczy, a jednocześnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie, od kilku lat utrzymująca się w ścisłej czołówce najczęściej wybieranych tytułów. Swoją popularność Fortnite zawdzięcza chociażby wielu crossoverom i eventom. Wysiłki firmy Epic Games, by podtrzymywać zainteresowanie swoim tytułem, przekładają się na bardzo dobre wyniki. W ostatnich 30 dniach w Fortnite zagrało ponad 242 miliony osób, a w chwili pisania artykułu w tym battle royale spędza czas 1,6 miliona graczy jednocześnie (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Roblox – 196 mln graczy

Roblox od kilku lat niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Wydaje się, że nawet sami twórcy są zdziwieni, do jakich rozmiarów rozrosła się stworzona w 2006 roku platforma. Duża w tym zasługa tego, że Roblox jest dostępny na różnych urządzeniach – komputerach, konsolach Xbox, a także urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Według serwisu ActivePlayer w Robloxa w ostatnich 30 dniach zagrało ponad 196 milionów użytkowników. W chwili publikowania artykułu we wspomnianej produkcji bawiło się jednocześnie ponad milion graczy (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Minecraft – 163 mln graczy

Wielki hit stworzony przez jednego człowieka. W 2009 roku Markus Persson opracował grę, na punkcie której oszalał cały świat – Minecrafta. W 2014 r. klockowa produkcja przeszła pod skrzydła Microsoftu, gdzie jeszcze bardziej zyskała na popularności. Po dziś dzień Minecraft pozostaje jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, cały czas ciesząc się dużym zainteresowaniem graczy. W ostatnich 30 dniach wirtualne uniwersum stworzone z bloczków przemierzały ponad 163 miliony osób. W chwili pisania artykułu na wszystkich platformach w Minecrafta grało ponad milion użytkowników (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

League of Legends – 149 mln graczy

Gatunek MOBA ma się świetnie i w najbliższym czasie nie powinno się to zmienić – sukces League of Legends jest tego najlepszym dowodem. Wydany w 2009 roku tytuł szturmem zdobył rynek i serca graczy. Od tamtej pory produkcja Riot Games to bezapelacyjnie najpopularniejsza gra w swoim gatunku. O sukcesie LoLa świadczy między innymi liczba użytkowników, którzy spędzają czas przy tym tytule. W ostatnich 30 dniach aż 149 milionów osób zagrało w League of Legends. W chwili pisania artykułu w świecie wykreowanym przez Riot Games bawiło się 1,3 miliona graczy (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Apex Legends – 58 mln graczy

Kolejny battle royale na naszej liście top 10 najpopularniejszych gier na świecie. Przez wzgląd na dużą konkurencję Apex Legends w momencie premiery był skazywany na porażkę. Produkcja ta utrzymała się jednak na rynku i znalazła wielu fanów. Powodzenie Apex Legends to zasługa między innymi unikalnego gameplayu, koncentrującego się na potyczce 60 graczy podzielonych na trzyosobowe drużyny. Każdy z grających musi wybrać swoją postać, charakteryzującą się różnymi umiejętnościami oraz określonym stylem gry. Taki model rozgrywki w ostatnim miesiącu wzbudził zainteresowanie ponad 58 milionów osób, (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Valorant – 24 mln graczy

Odpowiedź studia Riot Games na Counter Strike: Global Offensive. Chociaż gra od twórców League of Legends nie osiągnęła takiego sukcesu, jak CS:GO, to znalazła wielu oddanych wielbicieli. W ostatnim miesiącu w tytuł ten zagrało około 24 milionów graczy na całym świecie. W chwili pisania artykułu rozgrywkę sieciową prowadziło równocześnie 767 tysięcy użytkowników (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

GTA V – 19 mln graczy

Pomimo prawie 10 lat na karku piąta część Grand Theft Auto nie przestaje zadziwiać. Ostatnia do tej pory odsłona słynnej serii sprzedała się w zawrotnej liczbie 175 milionów egzemplarzy. Poza tym wiele osób uważa, że GTA V to najlepsza gra na świecie. Należy jednak pamiętać, że tytuł ten nie jest jedną z najbardziej popularnych produkcji tylko dzięki znakomitej sprzedaży. W dużej mierze to też zasługa rozbudowanego trybu sieciowego, ciągle rozwijanego przez studio Rockstar Games. W ciągu ostatnich 30 dni gra Grand Theft Auto V przyciągnęła ponad 19 milionów aktywnych graczy (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Dota 2 – 14 mln graczy

Skoro traktujemy platformę Valve jako jeden z wyznaczników tego, jakie są najpopularniejsze gry na świecie, to w zestawieniu należy wymienić również Dotę 2. Po ponad 10 latach od premiery produkcja ta wciąż pozostaje bardzo częstym wyborem graczy, którzy lubują się w gatunku MOBA. Liczbą aktywnie grających użytkowników Dota 2 nie dorównuje League of Legends, ale gra dostępna wyłącznie na Steamie nie ma się czego wstydzić. Wynik na poziomie około 14 milionów aktywnych graczy w ciągu ostatnich 30 dni pozwolił na umieszczenie Doty 2 na liście prezentującej najpopularniejsze gry na świecie (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj).

Counter-Strike: Global Offensive – 5,8 mln graczy

Na koniec niekwestionowany lider – absolutnie najpopularniejsza gra na świecie – przynajmniej jeśli chodzi o platformę Steam. CS:GO to od kilku lat najpopularniejsza gra w serwisie Valve. Mimo 11 lat na karku gra ustanowiła niedawno kolejny rekord. W ostatnim szczytowym momencie (maj 2023) popularny Counter-Strike odnotował historyczną liczbę 1 802 853 graczy bawiących się jednocześnie za pośrednictwem platformy Steam (w przyszłości może paść nowy rekord; podane statystyki pochodzą z serwisu SteamDB). W ciągu ostatnich 30 dni grze swój czas poświęcało ponad 5,8 mln graczy. W chwili publikacji gra online ponad 788 tysięcy użytkowników (aktualne dane możesz sprawdzić tutaj)

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (17 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO