Wybieramy najlepszy monitor gamingowy do 1000 zł – ranking 2023

| autor: Joanna Skornowicz | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wybieramy najlepszy monitor gamingowy do 1000 zł – ranking 2023

Monitory gamingowe do 1000 zł przekonują nie tylko ciekawą stylistyką, ale również zestawem imponujących parametrów. Liczyć możemy na wysokie częstotliwości odświeżania, wsparcie technologii FreeSync lub G-Sync, czy błyskawiczny czas reakcji plamki. Wszystko to przekłada się na cenioną przez graczy płynność i ostrość obrazu. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych modeli, wśród których wielu graczy znajdzie odpowiedź na pytanie, jaki monitor do gier do 1000 zł wybrać.

Ranking monitorów gamingowych do 1000 złotych

Większość monitorów do gier posiadaja filtr światła niebieskiego oraz redukcję migotania. Przekłada się to na minimalizację zmęczenia oczu przez ekran monitora. A to z kolei pozwala na dłuższe zanurzenie się w graficznych detalach gry bez nadwyrężania wzroku.

Dodatkowo każdy monitor gamingowy do 1000 złotych w tym rankingu wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Znajdziesz tutaj zakrzywione i płaskie modele, większe i mniejsze, z różnymi wysokościami częstotliwości odświeżania, czasem reakcji plamki oraz technologiami wspierającymi.

Najlepsze monitory gamingowe do 1000 zł:


Polecane monitory gamingowe do 1000 zł:


Co powinien mieć monitor do gier do 1000 zł?

Najważniejsze parametry dobrego monitora do gier to:

  • Duża przekątna. Chociaż wielkość monitora powinna być dobierana do indywidualnych preferencji, w grach dobrze sprawdzają się większe modele. Najlepiej wybierać monitory o przekątnych przynajmniej 24 cali i większe.
  • Rodzaj matrycy i rozdzielczość. Nie stworzono jeszcze idealnej matrycy. Każda z obecnie stosowanych ma mocniejsze i słabsze strony. W monitorach dla graczy producenci najczęściej stawiają na matryce TN, VA oraz IPS i spośród nich należy wybierać. Rozdzielczość nie powinna być niższa niż FullHD.
  • Czas reakcji (podawany w ms – milisekundach). Obowiązuje prosta zasada, im mniej, tym lepiej. Dobry monitor dla graczy powinien cechować się czasem reakcji 1ms.
  • Częstotliwość odświeżania. Im wyższa, tym lepiej. Jeden z ważniejszych parametrów monitora do gier. Odgrywa największe znaczenie w dynamicznych grach pozwalając cieszyć się idealnie płynnym obrazem, bez smużenia. Dobre monitory do gier cechują się odświeżaniem 144Hz i wyższym. Można spotkać je już również w cenie do 1000 złotych.
  • Duża liczba złączy. Karty graficzne oferują różne złącza, szerokie zaplecze komunikacyjne monitora pozwala współpracować mu z różnymi komputerami, ale też peryferiami. Dobrze mieć dostęp do DisplayPort i HDMI, przydatne często okazują się też porty USB.
  • Dodatkowe funkcje AMD Free-Sync lub NVIDIA G-Sync. Poprawiające jakość obrazu i eliminujące opóźnienia. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na to, jaką kartę graficzną posiadamy.
  • Obsługa HDR. Zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów, wyższy kontrast i dokładniejszą czerń.
  • Dobra ergonomia. Możliwość wyregulowania położenia ekranu to istotna cecha doceniania tym bardziej, im dłuższe sesje z ulubionymi grami. Niektórym może przydać się opcja montażu ściennego.
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO