Najlepsze seedy do Minecrafta. TOP 5 ciekawych map

| autor: Michał "Wyzpun" Serwicki | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze seedy do Minecrafta. TOP 5 ciekawych map

Na początku rozgrywki w Minecrafcie bardzo ważny jest nasz punkt startowy. Jednego razu trafimy na jałową pustynię bądź mroźną tundrę, a przy kolejnym podejściu na nieprzebraną dżunglę. Losowość generatora map to jednocześnie urok oraz problem najpopularniejszego sandboksa na świecie. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy najlepsze seedy do Minecrafta.

Lista najlepszych seedów do Minecraft

Wcale nie musimy się martwić tym, że gra stworzy krainę, która szybko nam się znudzi bądź zmusi do pokonania ogromnej odległości celem znalezienia interesujących lokacji oraz wartościowych zasobów. Już od dawna Minecraft oferuje możliwość „wybrania” ściśle określonego terenu, gdzie zaczniemy swoją zabawę. Wystarczy tylko wpisać kod zwany seedem.

Tworząc nowy świat, musimy tylko nacisnąć przycisk: „Więcej opcji świata…” i w odpowiednim polu wkleić wybrany przez siebie tzw. numer ziarna.

Trudno wybrać jeden najlepszy seed do Minecrafta, bowiem wszystko zależy od naszego stylu gry. Jeśli lubimy podziwiać imponujące i niezwykłe lokacje, które będą zapierać dech w piersiach i pokazywać piękno klockowego świata, zdecydujemy się na ziarno oferujące właśnie taki świat. Jeśli jednak wolimy urozmaicić swoją rozgrywkę terenem stanowiącym pewne wyzwanie, to wybierzemy mniej przyjazną dla nas mapę.

Najlepsze seedy do Minecraft:

Poniżej prezentujemy najlepsze seedy do Minecrafta, które z pewnością dostarczą Wam mnóstwa wyśmienitej zabawy. Niezależnie od preferencji, każdy powinien znaleźć tutaj idealny świat dla siebie.

Ogromna i niebezpieczna pustynia: -8631174543717435159

Najlepszy seed Minecraft - Pustynia
W Minecrafcie przynajmniej nie musimy się martwić o nawodnienie głównej postaci.

Nasze zestawienie zbierające fajne seedy do Minecraft otwiera teren dla największych śmiałków i prawdziwych wyjadaczy, potrafiących przetrwać w każdej trudnej sytuacji. Brak drzew, jakichkolwiek skrzyń startowych czy ułatwień, a dookoła tylko piasek. Może należy szukać podstawowych zasobów pod ziemią, przemierzając niebezpieczne jaskinie? A może warto zanurkować w okolicznej wodzie w nadziei na znalezienie skarbów?

Bez względu na obraną strategię, należy działać bardzo szybko, bo gdy zapadnie zmrok, potwory nie będą czekać, aż znajdziecie drzewo i zdobędziecie miecz. Zawsze możecie schować się w wiosce widocznej na horyzoncie, ale czy jej mieszkańcy będą przyjaźnie nastawieni? O tym przekonacie się sami. To najlepszy seed do Minecrafta dla tych graczy, którzy szukają przygody nastawionej na survival.

Pasmo górskie, las i mroczna głębia: 7644964991330705060

Seedy w Minecraft - Pasmo górskie
Sceneria idealna. Nic tylko stworzyć sobie narty i zjeżdżać ze stoku.

Z gorącej, pustynnej sawanny przenosimy się do nieco chłodniejszych rejonów. Fajne seedy do Minecrafta mogą bazować na ładnych krajobrazach, a powyższy numer zabiera nas w sam środek malowniczej krainy. To piękne, ośnieżone pasmo górskie, a u jego stóp gęsty las. Jednakże ta urokliwa i niewątpliwie epicka lokacja ma wiele tajemnic. 

Gdy tylko zejdziecie pod powierzchnię, Waszym oczom ukaże się nowy, podziemny biom – Mroczna Głębia. Choć wypełniony on jest potworami i niebezpiecznymi przesmykami, to  skrywa również interesujące jaskinie i starożytne miasta. To właśnie tam czekają liczne skarby i rzadkie zasoby. Podczas przeszukiwania skrzyń miejcie jednak oczy dookoła głowy, bo nigdy nie wiadomo, czy za Waszymi plecami nie czai się groźny Nadzorca.

Sawanna, wioska w skale i wysoki szczyt: -698247204184653391

Ciekawe seedy do Minecrafta - Sawanna
Fajne seedy do Minecrafta, takie jak ten, pozwalają budować w klimatycznych miejscówkach.

Szukacie ślicznych widoków oraz potężnych szczytów? W takim razie to może być dla Was najlepszy seed do Minecrafta. Znajdziecie tu wioskę wybudowaną w skale, a obok niej ogromną górę, skrywającą liczne tajemnice. Może to właśnie tam założycie siedzibę i będziecie z góry patrzeć na poddanych? Dodatkowo ta lokacja jest świetnym miejscem na budowle lub inne dzieła, które w takim klimatycznym otoczeniu mogą robić naprawdę ogromne wrażenie.

Opisywane ziarno oferuje również bogaty w zasoby teren sawanny, jaskinie oraz dostęp do morza. Jeśli dobrze poszukacie, to obok plaży, zaraz przy miejscu startu, ujrzycie Zrujnowany Portal.

Niezwykła bujna jaskinia: 8486672581758651406

Bujna jaskinia - seed do Minecraft
Ta jaskinia nawet bez technologii ray tracingu robi niesamowite wrażenie.

Wróćmy jeszcze na chwilę pod ziemię, bo tam również czekają fajne seedy do Minecrafta. Powyższy pozwoli Wam na nowo odkryć uroki podziemnego świata gry. Zaraz na prawo od miejsca startu znajdziecie szczelinę w skale. Tam Waszym oczom ukaże się niezwykle bujna jaskinia. To wszystko to dopiero przedsionek systemu tuneli, naciekowych sklepień, opuszczonych kopalń i wielu tajemnic. Czeka Was mnóstwo godzin eksploracji w otoczeniu cudownych widoków i różnych niebezpieczeństw.

Wrak statku i malutka wyspa: -9142863513851137753

Seedy do Minecraft - wrak statku
Najlepsze seedy do Minecrafta mają klimat – ten nie jest wyjątkiem, wrak statku i mała wyspa tworzą scenerię jak z Robinsona Crusoe.

Jeżeli pustynie i wioski to mimo wszystko dla Was zbyt łatwy początek, a jaskinie jawią się jedynie jako sposób na zdobycie kluczowych dla gry surowców, to na pewno zainteresuje Was najlepszy seed do Minecrafta na naszej liście. Ziarno to umieści bohatera gry na malutkiej wyspie otoczonej ze wszystkich stron oceanem. Bez drewna, broni i pożywienia.

Brzmi jak powtórka z pustyni? Spokojnie, nie martwcie się. Niedaleko wyspy znajduje się wrak statku, który pozwoli Wam przetrwać pierwsze chwile na mapie. Sama szkoła przetrwania to jednak nie wszystko, bowiem seed ten zawiera rozbudowany element przygodowy. We wspomnianym wraku, oprócz wyposażenia, znajdziecie mapę prowadzącą do tajemniczego skarbu. Dodatkowo podczas przemierzania morza możecie znaleźć inne statki, oceaniczne monumenty i ruiny, również dostarczające wielu niezapomnianych wrażeń. Pozostaje jednak pytanie, czy wystarczy Wam odwagi, by podjąć się pirackiej przygody?

To już wszystko. Mamy nadzieję, że nasza lista przedstawiająca najlepsze seedy do Minecrafta dostarczy Wam inspiracji i nie będziecie się nudzić podczas przemierzania swojego najnowszego świata w produkcji Mojang Studios. A może pokażecie innym fanom Minecrafta wyżej wymienione seedy, aby wspólnie podjąć się wyzwań i zbudować wspaniałe budowle?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia dziennikarz i medioznawca. Fan komiksu superbohaterskiego i horroru, a także papierowych i komputerowych gier RPG. Noce spędza na pisaniu opowiadań oraz przygód do Dungeons & Dragons oraz na nadrabianiu seriali i kolejnych próbach w przechodzeniu roguelikeów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (25 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO