Najlepsze mody do The Sims 4. Magia, zombie i nowe kariery

Autor
Radosław Wasik
Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Radosław Wasik |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze mody do The Sims 4. Magia, zombie i nowe kariery

Mody do The Sims 4 to temat, który w dobie obecnej popularności Simsów, zdecydowanie jest wart uwagi. Cała seria The Sims to rozbudowane symulatory życia, które pozwalają graczom tworzyć przeróżne historie życia Simów. The Sims 4 to gra, która zdecydowanie oferuje sporo ciekawych możliwości i rozwiązań. A to jest idealną podstawą do zaktywowania pomysłowości fanów i chęci sięgania po więcej. Pokłady ich kreatywności przekładają się na tworzenie świetnych modyfikacji, nierzadko dostarczających więcej zabawy niż oficjalne dodatki do The Sims 4. Uwierzcie, jest w czym wybierać – Simy doczekały się niezliczonych modów. W tym artykule skupimy się zatem na modyfikacjach stworzonych przez fanów i wybierzemy najlepsze mody do The Sims 4. Przygotowaliśmy też szybką instrukcję, która opisuje krok po kroku, jak pobrać mody do The Sims 4. 

Spis treści:

Jak pobrać mody do The Sims 4? Wgrywanie modów

Jeśli chcesz pobrać mody do The Sims 4, to pamiętaj, że przed instalacją modów należy w ustawieniach gry zezwolić na zawartość zmodyfikowaną i mody ze skryptami.

Instalacja modów jest banalnie prosta:

  1. Pobierz wybraną modyfikację.
  2. Rozpakuj plik archiwum (z rozszerzeniem .zip, .rar, .7z) klikając lewym przyciskiem myszki i wybierając odpowiednią opcję z listy.
  3. Zawartość pobranego archiwum umieść w folderze z grą: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Mods

Mody do The Sims 4 – MC Command Center – zmiana płci i nieograniczona gotówka

Mody do The Sims 4 - zmiana płci i nieograniczona gotówka

Zaczniemy jednak od rozbudowanego narzędzia, dzięki któremu w łatwy sposób zmodyfikujecie większość elementów The Sims 4. Po instalacji moda MC Command Center znacząco zwiększy się liczba opcji dostępnych w kole poleceń Sima.

  • Chcecie zmienić imię i nazwisko, a nawet wygląd i płeć postaci? Nie ma problemu, jednym kliknięciem zostaniecie przeniesieni do kreatora i to bez konieczności tworzenia nowego bohatera.
  • A może chcecie wpłynąć na relacje pomiędzy konkretnymi mieszkańcami? Kilka ruchów i najwięksi wrogowie staną się kochankami.
  • Edytować można nie tylko Simy, ale też ustawienia parceli, co jest przydatne do eliminacji części błędów gry (niestety, ich liczba rośnie wraz z instalacją kolejnych modów). 

Oprócz tego modyfikacja zapewnia szybki dostęp do kodów. Od teraz nie musicie korzystać z klawiatury, by pozyskać dodatkowe Simoleony czy natychmiastowo poprawić samopoczucie Sima. Jeśli nigdy nie używaliście cheatów do The Sims 4, to pewnie uznacie MC Command Center za niepotrzebny bajer, jednak tego rodzaju wspomagacze są nieocenioną pomocą podczas sprawdzania innych modyfikacji. Przykładowo zamiast marnować czas na pracę zarobkową, od razu zaopatrzycie się w nowości.

Become a Sorcerer – czarodziejskie sztuczki 

Mody do The Sims 4 - czarodziejskie sztuczki 

Czym może skończyć się przebadanie niewielkiego kawałka gliny? W większości przypadków niczym szczególnym, ale dzięki modyfikacji Become a Sorcerer interakcja z pozornie nieprzydatnym przedmiotem zostaje nagrodzona czarodziejską mocą. Po tym nie ma już odwrotu – musicie obrać ścieżkę mitycznej wiedzy.

  • Do wyboru otrzymujecie zaklęcia przedłużające życie i zaspokające potrzeby Simów, a także te nieco mniej przyjazne w postaci kul ognia i błyskawic.

Cały proces odbywa się na podobnych zasadach, jak w przypadku zdobywania standardowych umiejętności (w menu poleceń). Wracając do przykładów. Podążanie ścieżką jasnej strony mocy rozpoczyna się od prostych sztuczek pocieszających, a kończy na wskrzeszaniu zmarłych. Przydatna może okazać się również zmiana płci potomka. Z kolei mroczna droga pozwala na sianie paniki wśród sąsiadów, a nawet zamienianie szczęścia ofiary na Simoleony. Kto by pomyślał, że czarnoksiężnik może być dobrze płatnym zawodem.

Mody do The Sims 4 – Private Practice – profilaktyka zdrowotna

Profilaktyka zdrowotna

Konsekwencje objadania się w The Sims 4 sprowadzają się do stale rosnącej wagi bohatera. Oprócz zmiany wyglądu, nie ma to jednak żadnego wpływu na rozgrywkę.

  • A co gdyby Simowie musieli dbać o prawidłowe BMI i ciśnienie krwi?

Oto jedna z nowości wprowadzonych przez mod Private Practice. W menu telefonu pojawia się nowa opcja – wysłanie postaci na badania kontrolne. To właśnie one wykażą, czy Sim jest zdrów jak ryba, czy jednak powinien zmienić dietę i wprowadzić do życia nieco więcej aktywności. A o zdrowie warto zadbać, bo złe wyniki powodują szybszą utratę energii. 

Modyfikacja Private Practice oferuje też nową karierę powiązaną ze zdrowiem, zupełnie inną od tej znanej z The Sims 4: Witaj w pracy. Simowie mogą zostać naukowcami w branży medycznej. Przygoda rozpoczyna się od nauki na uniwersytecie (płatnym, więc przygotujcie trochę kasy). Po ukończeniu studiów musicie zdecydować, czy poświęcić się pracy na rzecz innych Simów, czy zwierzaków.

Part Time Jobs – praca dla młodych

Part Time Jobs – praca dla młodych

Nauka połączona z dorabianiem stanowi nie lada wyzwanie, ale nagrodą jest szybsze zdobywanie doświadczenia i oczywiście dodatkowe pieniądze. Podstawowa wersja The Sims 4 mocno to ogranicza, ale mod Part Time Jobs dodaje kilka nowych karier stworzonych z myślą o uczących się jeszcze Simach. Te oferty znajdziecie jak każdą inną pracę – z poziomu telefonu lub komputera. 

Czym mogą zająć się nastoletnie postacie? Przygotowywaniem burgerów w fast-foodowej restauracji, podawaniem napojów w kawiarni czy opiekowaniem się dziećmi. Interesująca jest też kariera nurka czy ratownika – ale te wymagają posiadania dodatku The Sims 4: Wyspiarskie życie. Oczywiście godziny pracy nie nakładają się na zajęcia w szkole. Co więcej, dorośli również mogą zatrudnić się na nowych stanowiskach, co jest świetną opcją dla postaci nieszukających pracy na pełny etat.

Mody do The Sims 4 – Zombie Apocalypse 

Mody do The Sims 4 - Zombie Apocalypse 

Co powstanie z połączenia The Sims 4 z The Walking Dead? Myślę, że autor moda Zombie Apocalypse bezbłędnie odpowiedział na to pytanie i (co najważniejsze) wcielił swoje pomysły w życie. Nie ma więc na co czekać – czas zacząć walkę o przetrwanie! Zabawa rozpoczyna się od nasłuchiwania informacji policyjnych w radiu. Po chwili w naszej okolicy pojawią się pierwsze zombiaki. Jeśli chcecie zwiększyć szansę na przeżycie, to zaopatrzcie się w broń – karabiny i shotguny kupicie w nowym sklepie (co ważne, konieczne jest dokupienie amunicji). 

Z początku łatwo pozbędziecie się pełzających (nie)żywych Simów, ale ugryzienia przenoszą wirusa, więc po czasie populacja zombie drastycznie rośnie. Raczej nie pocieszy Was fakt, że na ulicach spotkacie także swego rodzaju bossów – większych i potężniejszych od standardowych truposzy. Walka staje się coraz trudniejsza i nawet najlepsi w końcu ulegną. Pewnie zastanawiacie się, czy po ugryzieniu gra się kończy? Wręcz przeciwnie – stajecie wówczas po drugiej stronie barykady i jako zombie staracie się zarazić jak największą liczbę Simów


Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam wybrać najlepsze mody do The Sims 4. Warto dodać do rozgrywki nowe stanowiska pracy (szczególnie dla młodocianych Simów) i alternatywną karierę medyczną. Z kolei do kategorii „fajne mody do The Sims 4” zdecydowanie można przypisać możliwość wcielenia się w czarodzieja ciskającego kulami ognia i stawienia czoła krwiożerczej hordzie zombie.

Na koniec mamy też ważną informację dla fanów modyfikacji do Simsów 4. Kilka dni temu podczas wydarzenia Sims Summit zapowiedziano, że wkrótce oficjalnie udostępniona zostanie platforma do modów The Sims 4, która pozwoli bezpiecznie i łatwo dodawać oraz pobierać mody do czwórki.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO