Najlepsze mody do GTA 5 – lepsza policja, zombie i więcej

| autor: Radosław Wasik | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze mody do GTA 5 – lepsza policja, zombie i więcej

Cykl GTA należy do najlepiej sprzedających się serii gier, plasując się tuż obok Call of Duty i nieco poniżej platformówek z Super Mario w tytule. Na tak wysoką pozycję w dużej mierze zapracowała najnowsza odsłona, czyli GTA 5, której sprzedaż przekroczyła 150 milionów egzemplarzy. Mimo tego, że premiera tytułu odbyła się ładnych parę lat temu (pierwsza wersja wyszła w 2013 roku), gra dalej cieszy się niesamowitą popularnością. Stan ten podtrzymuje rozbudowany tryb online, ale do sukcesu gry przyczyniły się też dostępne mody do GTA 5.

Fani rozpieszczani są szerokim wachlarzem modyfikacji – zaczynając od takich wprowadzających wojny gangów i możliwość wcielania się w policjanta, a kończąc na misjach z przewozem towarów w roli głównej i apokalipsie zombie ogarniającej całe Los Santos. Brzmi ciekawie? W takim razie zapraszamy do przeglądu, w którym poznacie naszym zdaniem najlepsze mody do GTA 5.

Spis treści:

Jak zainstalować mody do GTA 5?

Przygodę z przerabianiem GTA 5 należy zacząć od wstępnej konfiguracji, czyli wgrania kilku potrzebnych narzędzi i bibliotek. Na początku upewnijcie się, że posiadacie dwie paczki Microsoftu – .NET Framework 4.8 oraz Microsoft Visual C++ Redistributable Package. W obu przypadkach wystarczy skorzystać z automatycznych instalatorów. Do poprawnego działania poniżej opisanych modów konieczna jest też instalacja

 • Script Hook V – zawartość należy umieścić w głównym folderze gry. 
 • ScriptHookVDotNet – zawartość tego archiwum również musi znaleźć się w głównym katalogu GTA V.
 • NativeUI – zawartość pobranego archiwum należy umieścić w folderze scripts (jeśli nie istnieje, stwórzcie go) znajdującym się w głównym katalogu gry.

To tyle – możecie przejść do wgrywania konkretnych modyfikacji. Poniżej znajdziecie instrukcje, jak wgrać poszczególne mody do GTA 5. Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie grać w sieci, lepiej nie korzystajcie z modów.

Mody do GTA 5 lepiej wykorzystywać tylko w trybie pojedynczego gracza (GTA Online nie zezwala na wprowadzanie modyfikacji).

Mod LSPD First Response do GTA V

Rabowanie banków, kradzież samochodów czy beztroskie zabijanie niewinnych cywili stało się nudne? To czas, by stanąć po drugiej (zdecydowanie gorzej płatnej) stronie barykady. Modyfikacja LSPD First Response pozwala na wcielenie się w policjanta. Co ciekawe, w nasze ręce wpada tu całkowicie nowa (stworzona w kreatorze) postać – i może dobrze, bo Trevor goniący bandytów byłby komicznym widokiem. 

Łatwo się domyślić, że rola funkcjonariusza niesie ze sobą nieznane dotąd doświadczenia. Na służbie musicie dbać o porządek miasta – ścigać uciekających morderców czy łapać drobnych rabusiów. Autor zapewnia jednak wybór, jeśli chodzi o podejście do przestępców. Możecie odegrać łagodnego stróża prawa, który po przemoc sięga w ostateczności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stać się złym gliną zabijającym świadków niewygodnych zdarzeń. 

 • Pobierz modyfikację LSPD First Response 
 • Mod posiada automatyczny instalator, w którym należy wskazać główny folder gry.
 • Zabawa rozpoczyna się po wejściu do dowolnego posterunku policji – spowoduje to uruchomienie kreatora nowej postaci.
lspd First Response do gta 5
LSPD First Response

Mod Trucking Missions do GTA 5

Sposobów na zarabianie w GTA 5 jest mnóstwo, ale większość z nich balansuje na granicy legalności (no dobra, praktycznie wszystkie z nich są bezczelnym łamaniem prawa). Jeśli więc macie ochotę na uczciwą kasę, zainteresujcie się modem Trucking Missions umożliwiającym dorabianie jako kierowca ciężarówki. Zasada jest prosta – rozpoczynacie zlecenie, odbieracie towar, a następnie zawozicie go we wskazane miejsce. Wykażcie jednak nieco rozwagi w trakcie podróży, bo każde uszkodzenie przesyłki i pojazdu obniża otrzymywaną wypłatę.

 • Pobierz modyfikację Trucking Missions 
 • Plik TruckingMissions.dll umieść w folderze scripts (jeśli nie istnieje, stwórz go) znajdującym się w głównym katalogu gry.
 • Zlecenia na przewóz towarów są dostępne w biurze zlokalizowanym w miasteczku Sandy Shores.
Trucking Missions
Trucking Missions

Gang and Turf Mod do GTA 5

Gangsterki klimat z GTA: San Andreas miał w sobie to coś. Rozwijanie gangu, rekrutowanie członków czy poszerzanie kontrolowanych terytoriów – to wszystko może być też dostępne w „piątce”, dzięki Gang and Turf Mod. Walkę o wpływy w mieście rozpocznie kilka organizacji przestępczych, więc miejcie się na baczności. Warto szybko zainwestować sporo gotówki, za którą uzbroicie swoich bandziorów. Uwierzcie, dobry sprzęt jest niezbędny do przejmowania regionów – próba zajęcia kolejnego skrawka terenu zawsze kończy się niezłą strzelaniną.

 • Pobierz Gang and Turf Mod
 • Zawartość pobranego archiwum umieść w głównym folderze gry
 • Poniższe przyciski pozwolą na korzystanie z nowych funkcji:
 1. B – otwiera główne menu moda 
 2. Shift + B – otwiera menu zarządzania gangiem
 3. N – sprawdza, do kogo należy terytorium 
 4. Shift + N – otwiera okno zarządzania terytorium
Gang And Turf Mod do GTA 5
Gang and Turf Mod

Mod Left4Santos do GTA 5

Myślę, że sama nazwa mówi Wam, z czym mamy tu do czynienia. Modyfikacja Left4Santos pozwala jednym kliknięciem zmienić wszystkich mieszkańców Los Santos w żądne krwi zombie. Przed startem apokalipsy zaopatrzcie się w ulubioną broń i pokłady amunicji – potem nie będzie już na to czasu, bo wszystkie pobliskie umarlaki rzucą się na Was z zamiarem konsumpcji. I choć poszczególni przeciwnicy w żaden sposób się nie wyróżniają (każdy z nich po prostu sunie po ulicach miasta), to walka z hordą nieumarłych zapewnia sporo dobrej zabawy.

 • Pobierz modyfikację Left4Santos
 • Zawartość pobranego archiwum umieść w folderze scripts (jeśli nie istnieje, stwórz go) znajdującym się w głównym katalogu gry
 • Menu modyfikacji otwierane jest przy pomocy przycisku F9 – to właśnie w tym miejscu można zarazić wszystkie pobliskie postacie. 
Left4Santos
Left4Santos

Dynamic Pedestrian Interaction Menu do GTA 5

Przechodnie w GTA 5 odgrywają ważną rolę – to dzięki nim miasto nie jest puste i wydaje się tętnić życiem. Żartuję, wszyscy wiemy, że służą oni do testowania nowych broni i pojazdów. Można im jednak nadać dodatkowe funkcje po instalacji moda Dynamic Pedestrian Interaction Menu. Od teraz możliwości interakcji z przechodnimi są zdecydowanie większe. Nowe menu pozwala na zagadanie do siedzącej na ławce postaci i – przykładowo – obrażenie jej, co może doprowadzić do bójki. Opcja wyzwisk przed klasyczną bijatyką pewnie Was nie porwała, więc muszę wspomnieć też o handlu i kradzieży. Przechodnie chętnie kupią od Was losowo wybrany przedmiot. A konkretniej mówiąc – część z nich kupi, bo niektórzy pokuszą się o wyrwanie towaru i szybką ucieczkę.

 • Pobierz modyfikację Dynamic Pedestrian Interaction Menu
 • Pliki ClassLibrary15.dll i NativeUI.dll umieść w folderze scripts (jeśli nie istnieje, stwórz go) znajdującym się w głównym katalogu gry
 • Interakcję z przechodniami można rozpocząć przy pomocy przycisku E – otworzy to menu z nowymi opcjami.
Dynamic Pedestrian Interaction Menu do gta 5
Dynamic Pedestrian Interaction Menu

Mod Pull Me Over do GTA 5

Czy przestrzeganie przepisów drogowych w GTA 5 jest możliwe? No cóż, mod Pull Me Over to na Was wymusi. Po instalacji projektu policja zacznie zwracać uwagę na wszystkie przewinienia w czasie jazdy. Przekroczenie prędkości, przejechanie na czerwonym świetle czy niezatrzymanie się przed znakiem stop może zakończyć się otrzymaniem mandatu. Co więcej, nawet używanie telefonu za kółkiem nie będzie już tolerowane. Zapnijcie więc pasy i uważajcie na pobliskie radiowozy.

 • Pobierz modyfikację Pull Me Over
 • Pliki PullMeOver.dll, PullMeOver.pdb oraz PullMeOver.ini umieść w folderze scripts (jeśli nie istnieje, stwórz go) znajdującym się w głównym katalogu gry
 • W tym samym folderze umieść również katalog PullMeOver
 • Nie ma konieczności dodatkowej konfiguracji – zmiany są automatycznie wprowadzane do gry po instalacji moda. 
Pull Me Over
Pull Me Over
Grę uatrakcyjnić mogą także proste kody do GTA 5:
Wszystkie kody do Grand Theft Auto 5

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO