Mody do FS22 – najlepsze ulepszenia i nowe mapy do Farming Simulator 22

| autor: Adrian Werner | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Mody do FS22 – najlepsze ulepszenia i nowe mapy do Farming Simulator 22

Tradycją serii Farming Simulator jest istnienie powiązanej z poszczególnymi odsłonami aktywnej społeczności moderskiej. FS22 nie jest wyjątkiem od tej reguły – gra oferuje masę fanowskich projektów uprzyjemniających rozgrywkę, jak również wzbogacających ją o nowe elementy. Warto znać najlepsze mody do FS22 i wiedzieć, jak je pobrać.

Popularność gry wśród moderów nie jest zaskoczeniem. Farming Simulator 22 to wielki bestseller, a do tego tematyka rolnicza jest tak obszerna, że niemożliwe jest, aby jedna gra oddała ją w całości. Ponadto wiele ludzi bawi się w odsłony tej serii przez całe lata, co tworzy zapotrzebowanie na możliwość dopasowania produkcji do własnych preferencji.

W rezultacie niecały rok po premierze Farming Simulator 22 ma już tysiące modyfikacji. Większość z nich dodaje nowy sprzęt – zarówno maszyny rolnicze, jak i akcesoria lub budynki. Projektów tego typu jest tak dużo i są one tak różnorodne, że w praktyce niemożliwe jest stworzenie listy godnych polecenia fanowskich produkcji z tej kategorii. Musicie sami wybrać, co akurat jest Wam potrzebne najbardziej na wirtualnym polu. Zamiast tego wybierzemy mody do FS22, które mogą okazać się przydatne dla praktycznie każdego fana gry. 

Spis treści:

Jak zainstalować mody do FS22?

Korzystanie z modów w Farming Simulator 22 jest banalnie proste. Na konsolach i PC przez menu gry macie dostęp do sprawdzonych projektów, które są dopasowane do danej platformy. To najwygodniejsza metoda pozwalająca zainstalować mody do FS22, więc powinna być Waszym pierwszym przystankiem w podróży po fanowskich kreacjach.

W tej usłudze nie znajdziecie jednak wszystkich modyfikacji. Niektóre z nich musicie pobrać z innych serwisów. Takie projekty dostępne są wyłącznie na PC i trzeba je zainstalować ręcznie. Każda taka modyfikacja ma postać pliku .zip. Nie wolno ich rozpakowywać. Należy po prostu wrzucić dany plik .zip do folderu z modami, a następnie aktywować projekt w menu gry.

Lokalizacja folderu z modami:

„…[NAZWA UŻYTKOWNIKA\Moje gry\FarmingSimulator2022\Mods” (User\My Games\FarmingSimulator2022\Mods”)

Government Subsidy – skorzystaj z państwowej dotacji

Government Subsidy to prosty, ale szalenie przydatny mod, dzięki któremu możemy sięgnąć po pomoc państwa przy rozwoju farmy. Modyfikacja wprowadza dwa typy dotacji: centralne organy państwa mogą nam przyznać 100 mln dolarów rocznie, a władze gminy – 100 tys. dolarów rocznie. Mod dostępny na PC i konsolach.

Government Subsidy: mody do Farming Simulator 22
Government Subsidy

Place Anywhere – pełna swoboda w budowaniu farmy

Standardowo gra narzuca mocne ograniczenia odnośnie do sposobu umiejscowienia budynków w grze. Ten mod to zmienia – możemy stawiać struktury blisko siebie, a nawet sprawiać, że będą na siebie nachodziły, co nie wygląda zbyt ładnie, ale w niektórych sytuacjach może okazać się bardzo przydatne. Mod dostępny tylko na PC.

Modyfikacja Place Anywhere do Farming Simulator 22

Follow Me – pozwoli Ci zaoszczędzić masę czasu na polu

Do Farming Simulator 22 ukazała się także nowa wersja Follow Me, czyli jednej z najbardziej przydatnych modyfikacji do poprzedniej odsłony cyklu. To prosty, ale szalenie użyteczny projekt pozwalający ustawić maszyny sterowane przez AI tak, że będą podążały za tą kierowaną przez nas. Brzmi to skromnie, ale w rzeczywistości pozwala na zaoszczędzenie masy czasu. Dzięki temu modowi nie musimy już wielokrotnie pokonywać tej samej trasy różnymi pojazdami rolniczymi. Mod dostępny tylko na PC.

Modyfikacja Follow Me do Farming Simulator 22
Follow Me

Guidance Steering – nowoczesny rolnik wie, jak korzystać z systemów GPS

Fani gry wykorzystujący mody do FS22 z pewnością znają modyfikację Guidance Steering. Był on jednym z najpopularniejszych modów do Farming Simulator 19, więc nie było wielkim zaskoczeniem, że wersja do FS22 została wydana tuż po premierze gry. Modyfikacja zapewnia coś w rodzaju precyzyjnego systemu GPS, w ramach którego na polach wyświetlane są linie pozwalające idealnie kierować naszymi maszynami. Mod dostępny tylko na PC.

Mody do FS22: Guidance Steering
Guidance Steering

Mobile Workshop oraz Sleep Anywhere – przerabiaj maszyny i śpij w dowolnym miejscu

Jeśli chcecie ułatwić sobie rozgrywkę i ograniczyć niepotrzebne wyprawy z pola do budynków, to warto zainstalować dwa mody. Mobile Workshop pozwala modyfikować maszyny w dowolnym miejscu, a Sleep Anywhere umożliwia zaśnięcie gdziekolwiek zechcemy. Mody dostępne tylko na PC.

Mody do Farming Simulator 22: Sleep Anywhere
Mobile Workshop oraz Sleep Anywhere

Super Person – zostań Supermanem rolnictwa

Modyfikacja Super Person obdarza naszego farmera supermocami. Może on latać, poruszać się z wielką prędkością, zmieniać czas i zyskiwać supersiłę. Zwłaszcza to ostatnie jest ważne – fanowskie modyfikacje nie zawsze są dopracowane i często mogą wywołać błędy związane z pozycjonowaniem obiektów. Dzięki nadludzkiej sile możemy sobie z tym poradzić i ustawić przedmioty prawidłowo, a potem wrócić do pracy. Może to mało realistyczne, ale nie należy się wstydzić korzystania z takich pomocy – w końcu sam Superman również dorastał na farmie w Smallville. Mod dostępny tylko na PC.

Mody do FS22: Super Person do Farming Simulator 22
Super Person

CoursePlay – urok automatyzacji

CoursePlay to popularna seria modów wydawanych od dekady do każdej kolejnej odsłony serii. Pozwalają one na automatyzację pracy sterowanych przez AI pomocników na farmie. Możemy tworzyć skomplikowane ciągi poleceń dla tych postaci i kierowanych przez nie pojazdów. Modyfikacja pozwala pozbyć się konieczności doglądania każdego szczegółu osobiście, co ułatwia stworzenie ogromnego rolnego przedsiębiorstwa. Mod dostępny tylko na PC.

Alt: Modyfikacja CoursePlay do Farming Simulator 22
CoursePlay

No Man’s Land – piękna nowa mapa pod uprawę

Do Farming Simulator 22 ukazało się także wiele fanowskich map, a jedną z najciekawszych jest No Man’s Land. To piękny, nowy teren czekający na uprawę, zlokalizowany na granicy między Francją i Hiszpanią. Mod dostępny na PC i konsolach.

Modyfikacja No Man’s Land do Farming Simulator 22
No Man’s Land

Calmsden Farm – uroki brytyjskiego rolnictwa

Inną fanowską mapą, która powinna znaleźć się w Waszej kolekcji modów, jest Calmsden Farm. Modyfikacja odtwarza prawdziwą farmę, zlokalizowaną w okolicach miasta Gloucester. Lokacja została wyśmienicie opracowana, prezentując wysoki poziom detali, atrakcyjną grafikę z wieloma nowymi elementami oraz bogate opcje rozwoju gospodarstwa. Mod dostępny na PC i konsolach.

Mody do FS22: Calmsden Farm
Calmsden Farm

The Old Stream Farm – europejska mapa

Ostatnim modem z nową mapą, który chcemy Wam polecić, jest The Old Stream Farm. To piękny teren zlokalizowany w fikcyjnym europejskim państwie, w którym poza rozległymi polami do upraw znajdziemy również dwa bardzo szczegółowo zaprojektowane miasteczka. Mod dostępny na PC i konsolach.

Modyfikacja The Old Stream Farm do Farming Simulator 22
The Old Stream Farm

GEO Polska – poczuj się jak na rodzimym polu

Ostatnią propozycją w naszym rankingu zbierającym najlepsze mody do FS22 jest GEO Polska. Farming Simulator 22 oddaje amerykańskie realia – z modem GEO Polska uzyskujemy kalendarz siewu i zbiorów odpowiadający temu z Polski. Mod dostępny tylko na PC.

Mody do FS22: GEO Polska
GEO Polska

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Miłośnik gier komputerowych. Zaczynał od Commodore 64, a od ćwierć wieku jest szczęśliwie zakochany w PC. Uwielbia niszowe produkcje, ale nie pogardzi również wysokobudżetowym szlagierem, zwłaszcza jeśli może go modami dopasować do swoich preferencji.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO