Najlepsze laptopy z GeForce RTX – gamingowe modele dla studenta

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze laptopy z GeForce RTX – gamingowe modele dla studenta

Początek października oznaczał dla mnie, studenta, powrót na uczelnię. Nowy rok akademicki to kolejne wyzwania także dla mojego przestarzałego już laptopa. Najwyższy czas go wymienić – najlepiej wybierając laptopy z kartą graficzną GeForce RTX z serii 30. Taki sprzęt sprawdzi się świetnie zarówno podczas nauki, jak i grania.

Poniżej rankingu TOP 5 zebraliśmy najlepsze laptopy z Nvidia dla studenta-gracza:

Laptopy z GeForce RTX z serii 30 – dlaczego warto?

Studiowanie nie zawsze wiąże się wyłącznie z robieniem notatek w edytorze tekstu. Niektóre kierunki wymagają mocnego sprzętu, na którym będzie można np. tworzyć grafikę 3D, renderować filmy i edytować zdjęcia. Po nauce dobrze jest się odprężyć, grając w ulubione gry. Do tego celu również wymagany jest wydajny komputer.

Najnowocześniejsze obecnie modele laptopów bazują na dedykowanych układach graficznych GeForce RTX 3000 i są idealnym wyborem dla studentów.

Urządzenia tego typu znacznie przyspieszają naukę, pracę i płynność animacji w grach. Przenośne komputery z mobilnymi układami najnowszej generacji świetnie sprawdzają się w takich programach, jak Autodesk, ENSCAPE, UNITY i innych, wyraźnie zwiększając komfort użytkowania oraz szybkość wykonywania zadań. RTX-y z serii 30. potrzebują do 20 razy mniej czasu na wyrenderowanie projektu w Blenderze. Znacznie skracają również oczekiwanie na wyeksportowanie materiału wideo.

Dodatkowo już podstawowe modele pozwalają pograć w najnowsze i najbardziej wymagające tytuły z włączonym ray tracingiem. Jest to możliwe za sprawą technologii DLSS. Jeśli ktoś chce streamować swoje poczynania i uczynić z tego źródło dochodu będzie mógł skorzystać z aplikacji NVIDIA Broadcast i enkodera NVENC, zwiększającego jakość dźwięku i obrazu oraz narzędzia NVIDIA Reflex, dzięki któremu uzyska lepsze wyniki w rywalizacji online.

Najlepsze laptopy z GeForce RTX – ranking TOP 5

Podjęcie decyzji, jaki laptop gamingowy wybrać nie jest proste. Aby Wam to ułatwić, zebraliśmy laptopy z kartą graficzną GeForce z serii 30 – są to najlepsze modele dopasowane do potrzeb studenta i gracza.


Inne gamingowe laptopy z RTX z serii 30:

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO