Najlepsze gry sieciowe – TOP 10 tytułów do grania ze znajomymi

| autor: Patryk Manelski |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze gry sieciowe – TOP 10 tytułów do grania ze znajomymi

Na rynku z łatwością znajdziesz gry sieciowe, w które można grać ze znajomymi przez Internet. Które z nich są jednak najciekawsze? Jeśli jesteś na tropie takich tytułów, to trafiłeś idealnie! Przedstawiamy tu bowiem najlepsze produkcje do rozgrywki online.

Wszystkie prezentowane gry sieciowe wymagają dostępu do Internetu, gdyż nie zostały stworzone z myślą o lokalnej rozgrywce na kanapie. W zamian za to pozwalają na granie z większą liczbą znajomych. W zestawieniu znajdziesz zarówno gry online nastawione na rywalizację z przyjaciółmi, jak również tytuły skupiające się na współpracy. Dzięki temu zróżnicowaniu dobierzesz odpowiednią pozycję pod preferencje swojej grupy przyjaciół.

Lista sieciowych gier do wspólnego grania ze znajomymi:

Among Us – gra strategiczna online ze znajomymi

Kategorię „Gry do pogrania ze znajomymi przez Internet” otwieramy Among Us. Tytuł jest dostępny za darmo na smartfonach, a na PC kosztuje mniej niż 20 złotych. W tej cenie otrzymujesz pełną zawartość, którą twórcy stale rozbudowują o nowe mapy, tryby i kostiumy. Rozgrywka polega na zabawie w szpiegów w stylu forumowej gry Mafia. Gracze podzieleni zostają na dwie drużyny: kosmonautów oraz sabotażystów. Aby wygrać, ci pierwsi muszą wykonywać zadania, zaś celem drugich jest likwidacja rywali.

Oczywiście Among Us urozmaica ten schemat, dodając możliwość głosowania na podejrzanych graczy, aby usunąć ich z rozgrywki i uratować kosmonautów. Sabotażystów jest zawsze mniej, więc muszą oni ostrożnie planować swoje działania, aby nie wzbudzić podejrzeń. Do tego istnieją specjalne role z dodatkowymi właściwościami. Dzięki połączeniu współpracy z rywalizacją Among Us nadaje się wyśmienicie do grania ze znajomymi przez Internet. Zwłaszcza że zasady zabawy można zmieniać i dostosowywać do własnych upodobań.

Among Us pozwala oficjalnie na grę nawet w 15 osób, ale fanowskie modyfikacje pozwalają zwiększyć liczbę graczy. Modami warto się zainteresować, jeśli chce się urozmaicić zabawę lub jeszcze bardziej ją skomplikować. Przy okazji wspomnę, że dostępna jest również wersja produkcji dla zestawów VR (Virtual Reality), zapewniająca zupełnie odmienne doznania.

Destiny 2 – gra sieciowa MMO ze znajomymi

Destiny 2 reprezentuje gry sieciowe z gatunku MMO. Wcielamy się w jednego ze Strażników, który walczy z obcymi najeźdźcami na rozmaitych planetach. Gra oferuje trzy klasy postaci o różnych specjalizacjach, a także bogaty arsenał broni. W efekcie możemy dostosować bohatera do własnych preferencji oraz stworzyć ze znajomymi zróżnicowaną drużynę. Jest to niezwykle istotne podczas raidów, czyli wyzwań o wyższym poziomie trudności, w trakcie których mierzymy się z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Jako gra MMO Destiny 2 wymaga ciągłego dostępu do Internetu. Tytuł jest dostępny za darmo, ale otrzymał już kilka płatnych dodatków, rozbudowujących zawartość. Produkcja oferuje kampanię fabularną oraz wiele aktywności grupowych, które najprzyjemniej ogrywa się z przyjaciółmi – zaprojektowano je w taki sposób, aby współpraca była premiowana. Warto dodać, że gra sieciowa studia Bungie została w pełni spolszczona.

Destiny 2 jest darmowe wyłącznie w podstawowej wersji. Nowsze misje oraz kampania fabularna wymagają dokupienia odpowiednich rozszerzeń. Tyczy się to również niektórych specjalizacji. Należy jednak jasno zaznaczyć, że w sklepiku nie znajdziemy żadnych przedmiotów dających bezpośrednią przewagę w rozgrywce. Jeśli zatem nie podobają Wam się rywalizacyjne gry online, ułatwiające zabawę osobom płacącym, to spokojnie – po Destiny 2 możecie sięgnąć bez obaw.

League of Legends – najpopularniejsza gra sieciowa na świecie

Najpopularniejsza gra MOBA na świecie, czyli League of Legends. Żadna lista najlepszych gier online, w które można zagrać ze znajomymi, nie może obyć się bez tego tytułu. Bawiąc się w League of Legends należy jednak nastawić się na ostrą rywalizację. W ramach rozgrywki dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą o dominację na mapie. Należy chronić swoją alejkę przed zakusami wroga, równocześnie niszcząc należące do niego budowle. Kto zrobi to szybciej, ten wygra.

League of Legends oferuje wiele zróżnicowanych postaci. Każda z nich ma unikalny zestaw umiejętności, cechy charakterystyczne oraz określoną rolę, którą pełni podczas meczu. Dzięki systemowi przedmiotów można dostosować bohatera do sytuacji na polu bitwy oraz potrzeb drużyny. Produkcja ta najlepiej sprawdza się podczas zabawy z przyjaciółmi, gdyż doskonała koordynacja zespołu jest tutaj kluczowa.

Jeśli chodzi o model biznesowy League of Legends, to jest on jednym z najuczciwszych na rynku gier sieciowych. W sklepiku znajdziemy przede wszystkim skórki postaci lub możliwość szybszego odblokowania bohaterów. Nic z tych rzeczy nie ma jednak wpływu na rywalizację, więc nie trzeba się obawiać o nieuczciwą przewagę osób wydających na ten tytuł pieniądze.

Rocket League – gra sportowa online z przyjaciółmi

Rocket League jest żywym dowodem na to, że samochody można łatwo połączyć z piłką nożną. W tej grze sieciowej sterujemy autem i współpracując z drugim graczem, staramy się umieścić piłkę w bramce rywali. To trudniejsze, niż może się wydawać, bo boisko nie jest duże, a samochody są skrętne i szybkie. Niemniej to zabawa jedyna w swoim rodzaju – w żadnym innym tytule nie strzelisz gola, wykonując samochodem akrobacje w powietrzu!

W Rocket League możemy modyfikować wygląd pojazdu. Do dyspozycji otrzymujemy również rozmaite tryby rozgrywki, zmieniające standardowe zasady gry. Dzięki temu każdy mecz jest inny, a rywalizacja z graczami zyskuje na emocjach i dynamice. Produkcja jest dostępna na różnych platformach i wspiera crossplay, więc można grać ze znajomymi zarówno na PC, jak i konsolach.

Rocket League jest rozpowszechniane za darmo. Nie musisz się też obawiać o rzeczy dostępne w sklepiku, ponieważ nie dają one żadnej przewagi w zabawie – mają one jedynie charakter kosmetyczny.

Dauntless – gra sieciowa bez rywalizacji

Chcesz zagrać z przyjaciółmi przez Internet, ale niekoniecznie z nimi rywalizować? Dauntless będzie tu idealnym wyborem. To sieciowe polowanie na wielkie potwory, kładące nacisk na współpracę. Rywalizacja występuje jedynie w kontekście szybkości likwidacji ogromnych bestii. Celem rozgrywki jest wspólne radzenie sobie z wielkimi i wymagającymi stworami, z którymi wdajemy się w potyczki, wymagające nie lada zręczności.

Dauntless oferuje dostęp do wielu zróżnicowanych broni. Z każdą z nich wiąże się inny styl walki. Sprzęt ulepszamy, korzystając z materiałów pozyskanych z pokonanych przeciwników. Można również modyfikować statystyki łowcy. Wszystko po to, aby polowania były efektywniejsze, a cięższe wyzwania bardziej przystępne. No i granie online ze znajomymi przyjemniejsze, bo to jest tutaj akurat najważniejsze!

Dauntless nie wymaga uiszczania żadnych opłat, dlatego jeśli masz ochotę zapolować na bestie, wystarczy że skrzykniesz przyjaciół i wspólnie wyruszycie na łowy. Co więcej, tytuł wspiera funkcję crossplay, dzięki której możesz grać wspólnie ze znajomymi przez Internet na różnych platformach.

Apex Legends – popularna strzelanka online

Jeśli interesują Cię gry sieciowe nastawione na rywalizację, ale wciąż żaden tytuł nie utrzymał Twojej uwagi na dłużej, to daj szansę Apex Legends. To doskonała propozycja dla osób szukających strzelanki w stylu battle royale. Omawiana produkcja stawia na dynamiczne starcia pomiędzy 60 graczami na jednej mapie. W trakcie rozgrywki liczy się nie tylko celne oko, ale też rozsądne korzystanie z umiejętności postaci oraz znajomość pola bitwy – śmiercionośna strefa może zaskoczyć nawet najlepszych graczy.

W Apex Legends wybieramy jednego z kilku bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne zdolności, mające spory wpływ na przebieg meczu. Warto zatem ze swoimi przyjaciółmi ustalić odpowiedni skład, który będzie się uzupełniał. Gdy rozpocznie się starcie, wylądujesz w wybranym miejscu, a reszta pozostanie zależna od Twoich umiejętności i drużynowego zgrania. Pamiętaj tylko, że w battle royale ważną rolę odgrywa szczęście, więc nie poddawaj się i walcz do końca!

Sklepik w Apex Legends oferuje jedynie przedmioty kosmetyczne. Nie dodają one żadnych bonusów ani nie wzmacniają siły postaci, a do tego można je zdobyć grając za darmo.

Fall Guys – prosta i fajna gra do grania z przyjaciółmi

Na liście gier online do pogrania z przyjaciółmi nie mogło zabraknąć Fall Guys. Zasady rozgrywki są proste: wcielasz się w fasolkę i próbujesz dotrzeć do mety na pierwszym miejscu. Zadanie utrudniają przeszkody, a także inni gracze. Dlatego warto zwołać znajomych, którzy udzielą nam wsparcia. Przynajmniej w teorii, ponieważ nikt nie zabroni im sabotować naszych działań!

W Fall Guys możemy modyfikować wygląd postaci, ale rozwiązanie to nie daje żadnej przewagi, gdyż pełni wyłącznie funkcję kosmetyczną – w rozgrywce nie korzystamy z żadnych mocy czy zdolności poza własnymi umiejętnościami. Rywalizować możemy z innymi graczami online lub zaprosić do wspólnej zabawy większe grono znajomych. Dostępne są również specjalne tryby, modyfikujące standardowe zasady rozgrywki.

Sea of Thieves – gra sieciowa w pirackim klimacie

Masz ochotę na coś innego? Gry sieciowe w klimatach pirackich zdecydowanie są warte uwagi. Sea of Thieves to jedyna w swoim rodzaju morska produkcja nastawiona na zabawę ze znajomymi przez Internet. Nie ma tutaj poziomów postaci – zamiast tego występują frakcje z własną reputacją. Wykonując dla nich zlecenia, otrzymujesz dostęp do przedmiotów kosmetycznych lub zarabiasz złoto, dzięki któremu upiększasz swój statek. Nie ma to jednak żadnego przełożenia na zdolności pirata – w tym tytule liczą się tylko Twoje umiejętności.

Po niespokojnych wodach Sea of Thieves pływają zwykli przeciwnicy oraz wrogo nastawieni gracze, którzy chętnie zatopią Twój statek. Warto więc angażować się w bitwy morskie lub stawiać na abordaż. Taka rywalizacja to nie jedyna atrakcja. Gra oferuje też poszukiwanie skarbów czy rozwiązywanie zagadek. Równie dobrze można jednak po prostu cieszyć się żeglugą, najlepiej w towarzystwie przyjaciół. Wspólne śpiewanie szant w trakcie ucieczki przed statkiem widmo to atrakcja sama w sobie!

Fortnite – najpopularniejsze battle royale do grania ze znajomymi

Fortnite oferuje olbrzymie zróżnicowanie w kwestii trybów rozgrywki. Możesz tu pograć ze znajomymi w klasycznym battle royale, odwiedzić wyspy stworzone przez innych graczy, na których znajdziesz minigry, a także zagrać w „Ratowanie Świata”, gdzie zamiast rywalizacji, walczysz z komputerowym przeciwnikiem w gronie przyjaciół, wykonując jednocześnie zlecane Ci misje.

Inne gry sieciowe mogą pozazdrościć Fortnite charakterystycznego systemu budowania. Podczas zabawy nie tylko strzelamy do wrogów, ale też stawiamy ściany czy całe konstrukcje, mające pomóc nam w zwycięstwie. Dostępne są również pułapki oraz inne gadżety wpływające na wynik starcia. Ten element sprawia, że jest to unikalna produkcja, a jeśli budowanie z jakichś powodów nie przypadnie Ci do gustu, to razem ze znajomymi możesz wybrać tryb pozbawiony rzeczonej funkcji.

Sklepik w Fortnite skupia się na przedmiotach kosmetycznych. Nie mają one wpływu na zabawę – pozwalają modyfikować wygląd postaci oraz jej broni.

Valorant – popularna taktyczna strzelanka do grania ze znajomymi

Gry sieciowe należące do gatunku hero shooter zdominował Valorant. Tytuł ten jest dostępny za darmo i łączy to, co doskonale znamy z CS:GO z systemem umiejętności bohaterów. Dzięki temu strzelanie nabiera jeszcze bardziej taktycznego wymiaru. Sama zabawa polega z kolei na wyeliminowaniu wrogiej drużyny, podłożeniu bomby lub jej rozbrojeniu. Nie jest to wcale łatwe, bo tutaj często jeden pocisk decyduje o życiu lub śmierci.

W Valorant niezwykle istotna jest współpraca oraz komunikacja. Wybranie odpowiedniego bohatera, ustalenie taktyki, a także aktywne reagowanie na działanie wroga to klucze do sukcesu. Dlatego tytuł ten nadaje się idealnie do grania ze znajomymi przez Internet. Nic nie stoi przy tym na przeszkodzie, aby rywalizować w starciach między sobą, a nie tylko działać w jednej drużynie. To dobry sposób na trening!

Zawartość sklepiku w grze ma charakter czysto kosmetyczny. Co ciekawe, nie kupimy w nim skórek dla agentów, a jedynie dla broni. Odblokowujemy tu również szybszy dostęp do kolejnych postaci.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Patryk Manelski
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO

Polecane produkty

TP-Link Archer A6
TP-Link Archer A6
Cena od 189,00zł
Logitech G Pro X
Logitech G Pro X
Cena od 499,00zł
California Access Boa CA-1731 USB RGB
California Access Boa CA-1731 USB RGB
Cena od 149,00zł
Komputronik Infinity X512 [N02]
Komputronik Infinity X512 [N02]
Cena od 5 890,00zł
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
Cena od 4 199,00zł
MSI G274QPF QD
MSI G274QPF QD
Cena od 1 999,00zł
Logitech G413 Carbon
Logitech G413 Carbon
Cena od 399,00zł
Razer Viper Ultimate
Razer Viper Ultimate
Cena od 649,00zł
Netgear RAX30-100EUS
Netgear RAX30-100EUS
Cena od 799,00zł
Logitech G213 Prodigy
Logitech G213 Prodigy
Cena od 199,00zł
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
Cena od 2 099,00zł
Logitech G502 Hero
Logitech G502 Hero
Cena od 279,00zł
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
Cena od 999,00zł
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
Cena od 4 999,00zł
Razer Kraken V3 X
Razer Kraken V3 X
Cena od 369,00zł
SteelSeries Apex 3
SteelSeries Apex 3
Cena od 309,00zł
Roccat Burst Core AIMO czarna
Roccat Burst Core AIMO czarna
Cena od 89,00zł
California Access Sunda CA1045
California Access Sunda CA1045
Cena od 69,00zł
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
Cena od 3 699,00zł
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
Cena od 649,00zł
ASUS RT-AX86S
ASUS RT-AX86S
Cena od 739,00zł
Komputronik Infinity X512 [S2]
Komputronik Infinity X512 [S2]
Cena od 5 390,00zł
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
Cena od 169,00zł
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
HyperX Cloud II Czerwone
HyperX Cloud II Czerwone
Cena od 349,00zł
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Cena od 3 299,00zł
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Cena od 3 499,00zł
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
ASUS TUF-AX5400
ASUS TUF-AX5400
Cena od 594,99zł