Najlepsze gry skoki narciarskie

| autor: Patrycja Ulatowska | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze gry skoki narciarskie

Już niedługo w Pekinie odbędą się kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dla fanów sportowej rywalizacji będą to z pewnością ciekawe 2 tygodnie, podczas których będą kibicować reprezentacji Polski. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu też spróbować sił w zimowych sportach – wystarczy tylko zainstalować najlepsze gry o sportach zimowych. Skoki narciarskie, snowboarding czy hokej na lodzie to tylko niektóre dyscypliny, które warto sprawdzić. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Gry skoki narciarskie:

Deluxe Ski Jump 2011 – czwarta odsłona kultowej gry skoki narciarskie

Deluxe Ski Jump
Deluxe Ski Jump

Bez wątpienia każdemu znana jest postać Adama Małysza, który sprawił, że wielu Polaków zaczęło oglądać skoki narciarskie. Wraz z popularnością tego sportu, zaczęły pojawiać się też gry skoki narciarskie, z których najbardziej znaną było oczywiście Deluxe Ski Jump. Ten symulator skoków narciarskich umożliwia wcielenie się w skoczka narciarskiego i wzięcia udziału w konkursach Pucharu Świata na wielu różnych obiektach. Aktualnie dostępna jest czwarta odsłona gry, która miała premierę w 2011 roku. Sterowanie niewiele się zmieniło, nadal jest bardzo proste i intuicyjne. Akcję można obserwować z różnych ujęć, np. lotu ptaka lub zza pleców skoczka.

Ultimate Ski Jumping 2020 – pikselowa retro gra skoki narciarskie

Ultimate Ski Jumping 2020
Ultimate Ski Jumping 2020

Spadkobiercą Deluxe Ski Jump stała się gra skoki narciarskie Ultimate Ski Jumping 2020, która pojawiła się 3 lata temu na PC, Nintendo Switch, Xbox One i PS4. Ma pikselowy retro styl i sama rozgrywka polega dokładnie na tym samym, co u swojego poprzednika. Pojawia się tutaj jednak kilka nowości. Jedną z nich jest tryb kampanii – przygoda rozpoczyna się, gdy nasz bohater jest jeszcze dzieckiem i skacze na małej, osiedlowej skoczni. Inne tryby gry to turniej, szybki mecz oraz trening.

Ski Jumping 2021 – gra skoki narciarskie na telefon

Ski Jumping 2021
Ski Jumping 2021

Ultimate Ski Jumping 2020 to gra dwuwymiarowa, dlatego jeśli nie przepadasz za oldschoolowo wyglądającymi produkcjami, to wypróbuj Ski Jumping 2021. Twórcą tytułu jest polska firma Red Block Studio. W grze dostępnych jest aż 20 autentycznych skoczni narciarskich, między innymi Planica. Całość obserwuje się z perspektywy pierwszej osoby, co sprawia, że na kilka godzin można się wciągnąć w skoki narciarskie. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych (Android, iOS).

Steep: Road to the Olympics

gry o sportach zimowych
Steep: Road to the Olympics

Jeśli chcesz poczuć atmosferę igrzysk zimowych, warto sprawdzić tytuły oficjalnie licencjonowany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W 2018 roku było to rozszerzenie do gry Steep: Road to the Olympics. Gra pozwala sprawdzić swoje umiejętności w rozmaitych dyscyplinach olimpijskich, takich jak narciarstwo alpejskie, snowboard cross, slopestyle, slalom gigant i wiele innych. Gra została wydana na PC, Xbox One oraz PS4.

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

gry o sportach zimowych
Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

W 2014 roku, gdy Igrzyska odbywały się w rosyjskim Soczi, oficjalną grą było Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games. Można w niej wcielić się w postaci znane z popularnych serii stworzonych przez Segę oraz Nintendo. Tytuł obejmuje 16 konkurencji, w tym łyżwiarstwo szybkie i figurowe oraz hokej na lodzie i skoki narciarskie. Gra została wydana na konsolę Wii U.

Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

gry o sportach zimowych
Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

Sięgając do jeszcze wcześniejszych Igrzysk Olimpijskich, warto wspomnieć o  produkcji Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games. W tym tytule pojawia się tryb wyzwań, w którym należy wykonywać określone zadania, a wszystko można obserwować z poziomu oczu zawodnika. Gra oferuje kilkadziesiąt zimowych konkurencji, między innymi narciarstwo alpejskie, bobsleje, łyżwiarstwo szybkie. Zagrać w nią można na Xbox 360, PS3 oraz PC.

Inne gry sportowe z rożnymi dyscyplinami zimowymi

Nie tylko produkcje typowo olimpijskie oferują możliwość rywalizowania w sportach zimowych. Warto zwrócić uwagę na inne tytuły, które również zapewniają mnóstwo emocji.

Gry – sporty zimowe na PC i konsole

  • Winter Sports Games – spróbuj swoich sił w 6 dyscyplinach: skokach narciarskich, narciarstwie slalomowym i zjazdowym, a także na torach bobslejowych, w saneczkarstwie i curlingu. Produkcja oferuje tryb wieloosobowy dla od 2 do 4 graczy. Zagrać w nią można na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, Nintendo Switch i PC.
  • BSL Winter Games Challenge – powalcz o najwyższe lokaty w skokach narciarskich, snowboardzie, wyścigach bobslejowych i saneczkarskich oraz narciarstwie. Gra została wydana na pecety, Xbox One oraz Xbox Series X/S.
gry o sportach zimowych
BSL Winter Games Challenge
  • Steep – symulator zimowych sportów ekstremalnych. Akcja gry została osadzona w Alpach, gdzie można pojeździć na nartach i snowboardzie, a także polatać paralotnią lub wingsuitem. Dla każdej dyscypliny przygotowano różne wyzwania, w których można przebijać osiągnięcia innych graczy. W Steep zagrasz na PS4, Xbox One oraz komputerach.
  • Snow – gra sportowa na PS4, w której można pojeździć na desce snowboardowej, skuterze śnieżnym oraz nartach. Inspiracją dla produkcji była między innymi bardzo popularna seria SSX. Można w niej eksplorować świat, a także brać udział w zawodach, których wygranie gwarantuje unikatowe nagrody.

Gry o sportach zimowych na telefon:

  • Winter Sports Mania – gra na telefony z systemem Android. Pozwala na dołączenie do rywalizacji w narciarstwie alpejskim, łyżwiarstwie szybkim, skokach narciarskich oraz snowboardzie.
  • Ski Legends – kolejna gra na Androida, która pozwala zanurzyć się graczowi w świat narciarstwa alpejskiego. W rozgrywce będziesz konkurować w slalomie, gigant slalomie i zjeździe.
  • Ketchapp Winter Sports – gra zręcznościowa, która oferuje takie dyscypliny sportowe, jak snowboard, łyżwiarstwo oraz skoki narciarskie. Online możesz rywalizować ze znajomymi lub z ludźmi na całym świecie. Gra jest dostępna na system iOS.
  • Pixel Pro Winter Sports – wciągająca produkcja, która umożliwia rywalizację w wielu różnych sportach, z których każdy ma swoją własną mechanikę rozgrywki oraz wyzwania. W grze można wziąć udział w różnych wydarzeniach na całym świecie i zdobywać nagrody, które pozwolą na ulepszenie sprzętu.

Hokej – najlepsza zimowa gra sportowa (seria NHL)

Jeśli jesteś fanem sportów zespołowych, do gustu powinna Ci przypaść najlepsza sportowa gra zimowa w hokeja, czyli seria NHL. Najnowsza kontynuacja, czyli NHL 22, jest dostępna na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 oraz PS5.

NHL 22
NHL 22

Gra wprowadza animację oczu, mimikę twarzy i gwarantuje dopracowane wizerunki prawdziwych zawodników Narodowej Ligi Hokeja. Tytuł umożliwia rozgrywkę w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Każdy gracz ma do wyboru 12 klas zawodników, których może dostosować do swojego indywidualnego stylu gry. Gra cechuje się nie tylko świetną rozrywką, ale też realistyczną i trójwymiarową oprawą graficzną.

Darmowe sportowe gry online

W sporty zimowe można również zagrać z poziomu przeglądarki. Istnieje wiele stron, które pozwalają na szybką rozgrywkę, często też bez konieczności logowania się czy rejestracji. Które darmowe gry sportowe warto sprawdzić?

Skoki Narciarskie 2020

Jedną z tego typu gier są Skoki Narciarskie 2020. Nawiązuje ona do wspomnianego wcześniej klasycznego już Deluxe Ski Jump. Do zagrania wystarczy obsługa trzech klawiszy – nie ma tutaj sterowania myszką. By wypić się z progu wystarczy wcisnąć spację, a następnie odpowiednio się ułożyć za pomocą klawiszy w lewo i prawo i później wylądować. Gra oferuje dwa tryby rozgrywki – trening oraz turniej.

Biathlon Mania

Kolejną proponowaną grą jest Biathlon Mania, w której można brać udział w zawodach Pucharu Świata. Trzeba trenować swoją postać, co pomoże jej usprawniać swoje umiejętności i stawać do walki z coraz lepszymi zawodnikami.

Biathlon Mania
Biathlon Mania

Downhill Ski

Downhill Ski z kolei to gra narciarska, w której można zostać zawodowym narciarzem w narciarstwie zjazdowym. Gra polega na unikaniu wszelkich przeszkód, dzięki którym zdobywa się punkty, a na samym końcu trasy czeka wiwatujący tłum.

Downhill Ski
Downhill Ski

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO