Najlepsze gry na Roblox – TOP 10

| autor: Sebastian Grys | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze gry na Roblox – TOP 10

W świecie Roblox, gdzie kreatywność spotyka się z nieskończoną zabawą, gracze poszukują gier, które oferują coś wyjątkowego. Nasz przewodnik po najlepszych grach na Roblox przedstawia tytuły, które zdobyły serca użytkowników. Od intensywnych potyczek w Phantom Forces, przez tajemnice Murder Mystery 2, po kreatywne wyzwania w Build a Boat For Treasure, nasza lista zapewnia różnorodność doświadczeń.

Theme Park Tycoon 2 pozwala na budowanie własnego parku rozrywki, a Speed Run 4 wyzwala ducha rywalizacji. Dungeon Quest, Jailbreak, i Natural Disaster Survival oferują unikalne przygody, podczas gdy Adopt Me! i Blox Fruits zapraszają do bogatych światów pełnych interakcji i odkryć. Te gry na Roblox zostały wybrane za ich innowacyjność, społeczność i zdolność do dostarczania niezapomnianych wrażeń. Odkryj, co sprawia, że każda z nich jest fajną grą na Roblox i dlaczego zasłużyły na miejsce w naszym rankingu.

Najlepsze gry na Roblox – TOP 10 to:

  1. Phantom Forces
  2. Murder Mystery 2
  3. Theme Park Tycoon 2
  4. Speed Run 4
  5. Build a Boat For Treasure
  6. Dungeon Quest
  7. Jailbreak
  8. Natural Disaster Survival
  9. Adopt Me!
  10. Blox Fruits

1. Phantom Forces

Aktywni użytkownicy: 4 323
Wizyt: 1 500 000 000+ (1.5 miliarda)
Ocena: 92% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: strzelanka FPS, taktyczna
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Call of Duty, Battlefield i Roblox? Dziwne połączenie, ale jakże skuteczne. Tytuł, którym rozpoczynamy nasze zestawienie prezentujące najlepsze gry na Roblox, jest jednym z najbardziej fun-to-play na całej platformie. Należy on do gatunku first person shooter (FPS), oferując graczom niesamowicie płynną rozgrywkę, masę broni, a także liczne skórki do personalizowania postaci oraz posiadanego uzbrojenia. 

Phantom Forces zaliczył już ponad 1,4 miliarda wizyt, a więc można go również uwzględnić na liście najpopularniejszych gier na Roblox. Jeśli chodzi o samą zabawę  – gameplay jest bardzo satysfakcjonujący, a progres i odblokowywanie kolejnych broni motywuje do dalszej rozgrywki. To znakomita opcja do rozegrania szybkiego meczu solo lub dłuższej sesji z przyjaciółmi.

Zagraj w Phantom Forces: https://www.roblox.com/games/292439477/NEW-YEARS-UPDATE-Phantom-Forces-PC


2. Murder Mystery 2

Aktywni użytkownicy: 93 426
Wizyt: 13 200 000 000+ (13.2 miliardów)
Ocena: 91% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: gra społecznościowa, zagadki, gra dedukcyjna
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Robloksowa wersja znanego i lubianego trybu z Garry’s Mod. Na początku rozgrywki zostaje nam przydzielona jedna z trzech ról – niewinny, szeryf lub morderca. Celem niewinnych jest przetrwanie, poznanie tożsamości mordercy i współpraca z szeryfem, który jako posiadacz rewolweru stanowi jedyne realne zagrożeniem dla mordercy. Zabójca musi z kolei wyeliminować pozostałych graczy i nie dać się przy tym złapać. Ma jednak utrudnione zadanie, ponieważ dysponuje wyłącznie nożem.

Murder Mystery 2 bije wszelkie rekordy popularności i już osiągnęło wynik ponad 9 miliardów wizyt i 5 milionów łapek w górę. Bez wątpienia to jedna najpopularniejszych robloksowych pozycji. Trudno się jednak temu dziwić. Liczyliście, że w zestawieniu pojawią się jakieś straszne gry na platformie Roblox? Murder Mystery 2 właśnie do nich należy i naprawdę potrafi przestraszyć. Tematyczne, horrorowe mapy tworzą klimat, a bycie sam na sam z mordercą to naprawdę przerażające doświadczenie.

Zagraj w Murder Mystery 2: https://www.roblox.com/games/142823291/Murder-Mystery-2


3. Theme Park Tycoon 2

Aktywni użytkownicy: 6 153
Wizyt: 1 100 000 000+ (1.1 miliarda)
Ocena: 88% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: symulator zarządzania, budowanie parku rozrywki
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Zabawa jest prosta – dostajemy sporych rozmiarów pole i możliwość rozwijania na nim parku rozrywki według własnego widzimisię. Do dyspozycji otrzymujemy różnego rodzaju spirale, dramatycznie wysokie zjazdy czy po prostu diabelski młyn – lista atrakcji jest naprawdę długa. Co ciekawe, możemy się przejechać własnymi kolejkami, a także skorzystać z atrakcji stworzonych przez innych graczy.

Theme Park Tycoon 2 jest aktualnie na samym szczycie, jeśli mówimy o tycoonach i grach symulacyjnych na Roblox. To idealny tytuł do odpoczynku po ciężkim dniu w szkole czy pracy.

Zagraj w Theme Park Tycoon 2: https://www.roblox.com/games/69184822/Theme-Park-Tycoon-2


4. Speed Run 4

Aktywni użytkownicy: 2 754
Wizyt: 1 500 000 000+ (1.5 miliarda)
Ocena: 75% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: platformówka, wyścigi, parkour
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Kto by pomyślał, że gra o bieganiu i skakaniu może być tak wciągająca? Speed Run 4 polega na jak najszybszym pokonywaniu coraz to trudniejszych tras. Rozgrywka jest bardzo szybka i satysfakcjonująca, a kolejne – dosyć częste – porażki wcale nie frustrują. Ten tytuł spokojnie mógłby wygrać ranking najlepszych gier na Roblox o tematyce speedrunów i sprawdzi się idealnie jako tło podczas słuchania muzyki bądź ulubionego podcastu.

Bardziej wymagający gracze mogą rywalizować z przyjaciółmi albo nawet próbować bić czasowe rekordy. Twórcy cały czas dodają nowe poziomy, dzięki czemu Speed Run 4 utrzymuje się na listach najpopularniejszych gier na Roblox.

Zagraj w Speed Run 4: https://www.roblox.com/games/183364845/Speed-Run-4


5. Build a Boat For Treasure

Aktywni użytkownicy: 23 591
Wizyt: 3 500 000 000+ (3.5 miliarda)
Ocena: 93% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: przygodowa, budowanie, eksploracja
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Oto tytuł, który daje szansę na wykazanie się wyobraźnią. Celem graczy jest dotarcie do mety przy pomocy zbudowanego przez siebie statku, a tworzone przez nich konstrukcje bywają niezwykle oryginalne. Co ciekawe, nie dysponujemy od razu wszystkimi typami klocków i przedmiotów. Znajdujemy je w skrzynkach, które odblokowujemy za zdobyte monety. Jak zarobić monety? Dopływając swoim statkiem jak najdalej przy każdej podjętej próbie. To uczciwe rozwiązanie, udanie zachęcające do dalszej gry.

Dotarcie do celu jest utrudniane przez różnego rodzaju przeszkody – a to wpadniemy na skałę, która zniszczy część naszego statku, a to zostaniemy wysadzeni w powietrze przez spadającą z nieba bombę. Twórcy postaralisię o utrudnienie nam zadania. Budowanie własnych statków sprawia masę frajdy, dlatego Build a Boat For Treasure jest naprawdę wartym polecenia tytułem.

Zagraj w Build a Boat For Treasure: https://www.roblox.com/games/537413528/Build-A-Boat-For-Treasure


6. Dungeon Quest

Aktywni użytkownicy: 6 159
Wizyt: 1 900 000 000+ (1.9 miliarda)
Ocena: 91% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: RPG, dungeon crawler, kooperacja
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

W naszym rankingu najpopularniejszych gier na roblox nie możemy nie wspomnieć o najlepszym RPG-u na tej platformie, a zarazem jednej z najładniejszych gier, jakie ma ona do zaoferowania. Dungeon Quest posiada wiele aspektów charakterystycznych dla tego gatunku – rozwój postaci, zdobywanie coraz lepszego ekwipunku czy walkę z rosnącymi w siłę przeciwnikami.

Na przygodę możemy wyruszyć zarówno solo, jak i z przyjaciółmi. Tę propozycję na pewno docenią fani World of Warcraft i innych gier MMORPG.

Zagraj w Dungeon Quest: https://www.roblox.com/games/2414851778/1-LOOT-Dungeon-Quest-RPG-Adventure


7. Jailbreak

Aktywni użytkownicy: 14 895
Wizyt: 6 600 000 000+ (6.6 miliarda)
Ocena: 87% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: symulator, akcja, pościgi policyjne
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Jailbreak to popularna zabawa w policjantów i złodziei. Zadaniem przestępców jest wprowadzanie jak największego chaosu do świata gry, napadanie na banki oraz łamanie prawa. Tymczasem policjanci muszą za wszelką cenę złapać złodziei i zamknąć ich za kratkami. Zabawa jest bardzo prosta i przyjemna, dlatego Jailbreak nie powinno zabraknąć w żadnej topce ukazującej najlepsze gry na Roblox.

Jailbreak ma do zaoferowania o wiele więcej, niż z pozoru się wydaje. Z więzienia można uciec na wiele sposobów, a napady na banki potrafią wciągnąć. To najbliższy odpowiednik serii GTA na platformie Roblox.

Zagraj w Jailbreak: https://www.roblox.com/games/606849621/Jailbreak-New-Robbery


8. Natural Disaster Survival

Aktywni użytkownicy: 10 442
Wizyt: 2 700 000 000+ (2.7 miliarda)
Ocena: 90% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: survival, unikanie katastrof, multiplayer
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Gra prawie tak stara, jak sam Roblox, ale wciąż ciesząca się dużą popularnością. Na platformie można znaleźć wiele tytułów, w których zadaniem gracza jest przetrwanie, ale ten spełnia swoją rolę zadziwiająco dobrze. Jak sama nazwa wskazuje, nie spotkamy tutaj żadnych nadprzyrodzonych zjawisk czy stworów, a jedynie klęski żywiołowe, takie jak tsunami, trzęsienie ziemi, powódź czy nawet deszcz meteorytów.

Do tego dochodzi masa zróżnicowanych, ciekawych map i dostajemy przepis na sukces. Natural Disaster Survival jest pionierem na Roblox w gatunku survivali i mimo upływu lat wcale nie zamierza schodzić z tronu.

Zagraj w Natural Disaster Survival: https://www.roblox.com/games/189707/Natural-Disaster-Survival


9. Adopt Me!

Aktywni użytkownicy: 112 171
Wizyt: 35 200 000 000+ (35 miliardów)
Ocena: 83% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: symulator życia, zwierzęta domowe, interakcja społeczna
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Oto najpopularniejsza gra w historii całego Robloxa, z ciągle rosnącą liczbą wizyt (aktualnie ponad 31 miliardów). Adopt Me! pozwala graczom autentycznie poczuć się jak w domu. Wcielamy się w rodzica, który może adoptować dziecko lub zwierzę, zbudować i udekorować swój dom, a także kupować różnego rodzaju pojazdy oraz ubrania.

Poza wymienionymi wyżej aspektami ten tytuł to fantastyczny roleplay, dający graczom możliwość rozmowy oraz zabawy. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów serii The Sims.

Zagraj w Adopt Me!: https://www.roblox.com/games/920587237/Adopt-Me


10. Blox Fruits

Aktywni użytkownicy: 767 278
Wizyt: 27 900 000 000+ (27 miliardów)
Ocena: 93% pozytywnych

Rodzaj rozgrywki: RPG, walka, eksploracja, piracka tematyka
Darmowa gra z mikropłatnościami (waluta w grze + Robux)

Czy kiedy słyszycie hasło „fajne gry na Roblox”, to w Waszej wyobraźni pojawiają się motywy w stylu anime? Miłośników takiej konwencji zapraszamy do Blox Fruits. Tutaj możemy poczuć się jak potężny protagonista anime. Wcielamy się w pirata z niebywałymi umiejętnościami, który ma pokaźnych rozmiarów morza do przemierzenia. Tytuł wzoruje się na mandze One Piece, kładzie nacisk na walkę mieczem i ma do zaoferowania całą masę przygód.

Rozgrywka daje dużą frajdę, a precyzyjne animacje walki są miłe dla oka. Blox Fruits to aktualnie jedna z najlepszych gier na Roblox i jest godna polecenia każdemu entuzjaście japońskich animacji. Gra posiada również kody do Blox Fruits, dzięki którym otrzymacie dodatkowe (legalne) wspomagacze i przedmioty.

Zagraj w Blox Fruits: https://www.roblox.com/games/2753915549/Blox-Fruits

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Tak właściwie, to wciąż tylko nastoletni chłopak, próbujący się wykazać w wielkim świecie. Za dnia sportowiec, dokładniej koszykarz, a wieczorami gracz i ktoś w rodzaju dziennikarza. Jego oczy błyszczą się na widok jakiegokolwiek soulslike'a, a jeśli chodzi o kino, to jest największym fanem filmów z udziałem Christiana Bale'a. Posiada niebieski pas w kyokushin karate i nie lubi kotów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO