Najlepsze gry w Xbox Game Pass – dla tych tytułów warto mieć abonament

| autor: Michał "Pajdos" Pajda | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze gry w Xbox Game Pass – dla tych tytułów warto mieć abonament

Chcesz zagrać w nowe bądź w nieco starsze, ale za to kultowe produkcje na PC i Xboksa bez płacenia dużych kwot? Proszę bardzo. Wystarczy zostać subskrybentem usługi Xbox Game Pass, oferującej różne interesujące gry. Jakie są najlepsze gry w Game Pass? Co trzeba wiedzieć o tej usłudze stworzonej przez Microsoft? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

Game Pass na PC i Xbox – czy to się opłaca?

W gry z Game Passa możemy grać tak długo, jak długo mamy aktywny abonament i są one dostępne w usłudze. Ponadto są produkcje, które w dniu swojej premiery od razu trafiają do usługi Game Pass. Koszt zakupu takiej pozycji standardowo może wynosić nawet powyżej 300 zł, a tak otrzymujemy do niej dostęp w ramach opłacanej już subskrypcji. Oferta jest zatem atrakcyjna.

Najlepsze gry w Game Pass – ranking 2023

Jeśli jesteście zainteresowani opisywaną usługą lub zostaliście już jej subskrybentem, to koniecznie zapoznajcie się z naszą listą prezentującą najlepsze gry w Game Pass na PC i Xbox w 2023 roku. Koniecznie zagrajcie w wymienione produkcje!

Halo Infinite

Halo Infinite to perła w koronie Game Passa. O ile tryb multiplayer został udostępniony bezpłatnie, o tyle za kampanię fabularną dla pojedynczego gracza trzeba słono zapłacić. Jeśli jednak dysponujesz miesięczną subskrypcją Game Pass, możesz w jej ramach przejść całą kampanię.

To już szósta odsłona kultowej w pewnych kręgach serii strzelanek. Podobnie jak w przypadku poprzednich części, tak i w Halo Infinite gracz wciela się w Master Chiefa. Bohater w tańcu się nie patyczkuje, dlatego próżno szukać w grze taktycznych wymian ognia. Zabawa jest bardzo dynamiczna i charakteryzuje się szalonym tempem akcji – docenią ją przede wszystkim miłośnicy marki oraz wszyscy gracze oczekujący epickich wrażeń.

Gears 5

Lista prezentująca najlepsze gry w Game Pass nie mogła się obyć bez przedstawiciela tej serii. Gamingowy świat zawdzięcza Gears of War upowszechnienie mechaniki krycia się za osłonami i prowadzenia zza nich ostrzału. Poza tym gry z tego cyklu to bardzo dobre trzecioosobowe strzelanki, a przy jednej z nich pracowali nawet polscy twórcy z People Can Fly.

Poza faktem, że Gears 5 to gra wypełniona akcją i walką, warto wspomnieć, że kampanię można przechodzić w trybie kooperacyjnym dla trzech graczy, korzystając z podzielonego ekranu lub grając online. A jeśliby tego było mało, dla spragnionych wrażeń w ramach usługi Game Pass udostępniono również poprzednie części cyklu. 

Forza Horizon 5

Kolejne odsłony serii Forza Horizon to świetne gry wyścigowe – część z nich jest dostępna w usłudze Xbox Game Pass. W przypadku FH5 na uwagę zasługuje przede wszystkim otwarty świat osadzony w Meksyku, który został dopieszczony zarówno wizualnie, jak i pod względem liczby zadań. Sama jazda sprawia niewyobrażalną wręcz frajdę – nauka podstaw okazuje się stosunkowo łatwa, a do mistrzowskiego opanowania kierownicy potrzeba wielu treningów i doświadczenia.

W ramach usługi subskrypcyjnej Xbox Game Pass można zagrać w standardową edycję Forza Horizon 5 lub Forza Horizon 4. Z kolei w przypadku wersji Deluxe i Premium posiadacze Game Passa mogą liczyć na znaczną (bo aż 20-procentową) obniżkę ceny. Niestety subskrypcją nie zostały objęte dodatki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by je później dokupić.

High on Life

High on Life to jedna z tych gier, które można kochać lub nienawidzić. Przejście obok niej obojętnie wydaje się niemożliwe. Fabuła tej produkcji jest zwariowana – nasz gatunek dziesiątkuje bowiem tajemniczy kartel kosmitów, chcących zrobić z ludzi… narkotyki.

Gracz musi powstrzymać obcych, korzystając przy tym z gadających broni. Czego jeszcze oczekiwać po High on Life? Na pewno solidnej dawki specyficznego humoru. Może i samo strzelanie jest trochę drewniane, ale rekompensuje to obśmiewanie wszystkiego i wszystkich. Pomysł na grę powstał w umyśle człowieka odpowiedzialnego za Ricka i Morty’ego, więc High on Life nie może być zwyczajną pozycją.

A Plague Tale: Requiem

Pierwsza odsłona A Plague Tale – o podtytule Innocence – pojawiła się trochę znienacka. Zapowiadana jako niezależny projekt szybko zyskała na popularności, między innymi dzięki wciągającej historii rodzeństwa uciekającego przed bezlitosną inkwizycją.

Requiem to kontynuacja rozpoczętej w Innocence opowieści. Rozgrywka wygląda niemal tak samo, choć z biegiem czasu odkrywamy pewne urozmaicenia i nowości. Najważniejszą zaletą dalej jest jednak fabuła – filmowa, emocjonująca, potrafiąca doprowadzić gracza do wzruszenia. Requiem często pojawia się w rankingach najlepszych gier z 2022 roku, co dowodzi jak łakomy to kąsek dla każdego subskrybenta usługi Xbox Game Pass. Jeśli chcecie zagrać na PC, to zerknijcie jeszcze na wymagania A Plague Tale: Requiem.

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów to kolejna propozycja dla fanów klockowych gier, w które spokojnie może zagrywać się cała rodzina. W tym przypadku do świata LEGO przeniesiono nie tylko starą i nową trylogię filmów George’a Lucasa, lecz także odsłony poświęcone przygodom Rey, Finna i Kylo Rena. Miłośnicy Star Warsów powinni być wniebowzięci!

Rozgrywka została mocno przerobiona względem poprzednich klockowych gier ze świata Gwiezdnych wojen (na pochwałę zasługuje tu zmiana kamery, tym razem umieszczona za plecami kierowanej postaci). Bez zmian pozostawiono natomiast świetny charakterystyczny humor, za który tak pokochano wszystkie produkcje sygnowane logiem LEGO.

Pentiment

Pentiment to niszowa gra stworzona przez znane z wyśmienitych RPG-ów studio Obsidian Entertainment. Twórcy chcieli sprawdzić się w nieco innej stylistyce i zrealizowali dosyć ryzykowny pomysł. W wywiadach deweloperzy podkreślali, że mają świadomość, iż Pentiment nie jest grą dla każdego i część graczy odbije się od niej.

Nie należy jednak skreślać tej pozycji. Po pierwsze, jest ona atrakcyjna dla oka. Charakteryzuje się unikalną stylistyką, nawiązującą do zdobień średniowiecznych ksiąg. Po drugie, w grze mamy do czynienia z zagadkową, cierpliwie budowaną fabułą, w której co rusz stajemy przed trudnymi wyborami. Podjęte decyzje wpływają zaś na świat produkcji. Pentiment to jedna z najlepszych gier zeszłego roku – i oczywiście znajdziemy ją w usłudze Xbox Game Pass.

Sea of Thieves

Sea of Thieves to wielki morski sandboks, pozwalający na zaznanie pirackiego życia. Produkcja ta należy do gatunku MMO, więc możemy w nią grać ze znajomymi oraz z innymi graczami. Wspólna zabawa dostarcza naprawdę dużo emocji.

Największą radochę sprawia zatapianie statków i łupienie skarbów pokonanej załogi. Frajdę sprawiają jednak nie tylko morskie bitwy, abordaże i szeroko rozumiana rywalizacja na falujących wodach, lecz także eksploracja, poszukiwanie złota i realizacja lukratywnych misji. Sea of Thieves nie ma konkurencji wśród multiplayerowych gier o piratach i potrafi zarówno zrelaksować, jak i dać kość.

Unpacking

Nie lubię sprzątać, ale Unpacking to jedna z ciekawszych układanek logicznych, a zatem nie mogło go zabraknąć w zestawieniu przedstawiającym najlepsze gry Game Pass. W dodatku pozycja ta prezentuje sympatyczną historię, nienarzucającą graczowi jakiejkolwiek presji czasowej lub punktowej. Każdego, kto spróbuje ograć Unpacking, czeka rozgrywka o odprężającym charakterze –  to od nas zależy, ile czasu poświęcimy na rozpakowywanie przedmiotów po przeprowadzce.

Tak, rozgrywka polega właśnie na wyciąganiu poszczególnych rzeczy z kartonowych pudeł. Po co? By chwilę później znaleźć im odpowiednie miejsce w kolejnych mieszkaniach, do których przyjdzie się nam wprowadzić. Znalezienie właściwego miejsca dla części przedmiotów jest oczywiste, a przy innych trzeba trochę pogłówkować. Jako ciekawostkę dodajmy, że Unpachinkg zrobił furorę na TikToku.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Na ostatnim miejscu prezentujemy klasykę od Bethesdy – czyli The Elder Scrolls V: Skyrim. Przynajmniej do czasu premiery Starfielda, nowej produkcji tego dewelopera, jest to wciąż najbardziej rozpoznawalny (a przy tym najczęściej modowany) tytuł wśród wszystkich RPG-ów tego studia

W trakcie rozgrywki wcielamy się w Smocze Dziecię – wybrańca potrafiącego komunikować się ze smokami. Jednak z tymi olbrzymimi bestiami przyjdzie nam też walczyć, by ostatecznie wchłonąć ich dusze, co wzmocni naszego bohatera. Na tym atrakcje się nie kończą. Możemy uwikłać się w lokalną politykę, stając po stronie jednego z rywalizujących ugrupowań, oraz podjąć się mnóstwa rozmaitych zadań pobocznych. Skyrim gwarantuje zabawę na setki godzin!

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Michał Pajda jest autorem treści gamingowych, współpracującym z największymi w Polsce portalami technologiczno-growymi. W wolnym czasie streamuje gry wideo na Twitchu, gdzie prowadzi transmisje pod pseudonimem "Pajdos".
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO