Rosnąca liczba użytkowników korzystających z mediów społecznościowych wymusza na twórcach aplikacji wdrażanie rozwiązań, które zaspokoją bieżące zapotrzebowanie na kontakt z innymi osobami w Internecie. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na popularności zyskał Discord, a jednocześnie boty na Discorda. Początkowo ten komunikator był używany głównie przez graczy, jednak ostatni skokowy wzrost zainteresowania, pokazuje że przypadł do gustu szerszej społeczności. Być może przyczyniły się do tego dedykowane boty, które znacznie ułatwiają moderowanie dyskusji.
Spis treści:
Odpowiadając wprost na powyższe pytanie: by wycisnąć z aplikacji i serwerów jeszcze więcej. Boty na Discorda udostępniają nam na przykład dodatkowe opcje moderacji i zarządzania użytkownikami, możemy też zautomatyzować wiele czynności. To pozwoli na sprawniejsze administrowanie całością, co ma istotne znaczenie, gdy nasz serwer się rozrośnie.
Niektóre boty na Discorda pozwalają na wrzucanie muzyki, inne skupiają się na postowaniu wybranych grafik z sieci. Istnieją także boty powiązane z serwisami publikującymi informacje o promocjach, dzięki czemu możemy być na bieżąco z przecenami sprzętu i gier. Tak więc użytkownicy Discorda mogą korzystać z botów w różnoraki sposób.
Procedura dodania bota do Discorda jest bardzo prosta. Zanim jednak do niej przejdziemy, najpierw musimy się zdecydować, czego dokładnie od niego oczekujemy i jakie ma spełniać funkcje. W kolejnym punkcie znajdziecie nasze propozycje najciekawszych botów, od których warto zacząć. Kiedy już dokonaliśmy decyzji, wykonujemy następujące kroki:
Wspomniane we wstępie funkcje to mały wycinek tego, co potrafią bardziej rozbudowane boty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych botów na Discorda, zdaniem naszej redakcji:
Absolutny kombajn, wykorzystywany przez kilkanaście milionów serwerów. MEE6 jest botem, od którego zaczniecie zabawę z rozbudowywaniem możliwości Waszego nowo założonego serwera. Potrafi on zdjąć z barków moderatora sporo obowiązków.
Na start wykorzystamy go do przygotowania własnej wiadomości powitalnej, później możemy zaprogramować opcję, która przydzieli rolę użytkownikowi zależnie od wybranej reakcji na post. MEE6 oferuje także opcję zdobywania punktów doświadczenia za aktywność i wbijanie kolejnych poziomów wraz z podglądem na ranking. Najwięcej możliwości daje jednak opcja tworzenia własnych komend, na które bot zareaguje w zaprogramowany przez nas sposób. Podobnie jak w przypadku wielu innych botów, część najbardziej zaawansowanych opcji dostępna jest tylko w płatnej wersji.
Alternatywą dla częściowo płatnego MEE6 jest Probot, który oferuje bardzo podobne możliwości w zakresie automatyzowania moderacji na serwerze, tworzenia wiadomości powitalnych (wraz z publikowanymi grafikami!) i własnych komend. Probot zapewnia także rozbudowane opcje karania łamiących regulamin oraz głęboki wgląd we wszystkie statystyki serwera. Bot wspiera ponad 30 języków i oferuje opcję publikowania muzyki na wybranych kanałach. Podobnie jak MEE6 otrzymujemy tu również rozbudowany system zdobywania punktów doświadczenia i rankingów aktywnych userów.
Jeśli prowadzicie serwer na Discordzie i macie zamiar cokolwiek na nim rozdawać, to nie ma innej opcji niż instalacja bota GiveawayBot, który automatyzuje i maksymalnie upraszcza organizowanie akcji rozdawania. Wystarczy wybrać podstawowe opcje, a całą resztą zajmie się automat. Mimo niewielkiego zakresu działania nie wyobrażam sobie prowadzenia serwera bez tego bota.
Teraz coś dla rozrywki. Tak, jak sugeruje nazwa tego bota, Poketwo przenosi na discordowe poletko serię Pokemon. Dzięki niemu będziecie mogli nie tylko łapać stworki, ale także je trenować i wymieniać z innymi graczami obecnymi na serwerze. Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, wykonanie jest niezwykle pomysłowe i nawiązuje do znanego z anime segmentu, w którym wyświetlana jest sylwetka Pokemona – musimy odgadnąć jego nazwę. Rozwój stworków prowadzony jest równolegle do naszej aktywności, więc największe gaduły będą mogły pochwalić się najsilniejszym Pokemonem.
Kolejnym botem o precyzyjnym zastosowaniu jest Streamcord, który powstał po to, by lepiej zintegrować aktywności streamerów na serwerze. Po jego instalacji będziemy mogli nie tylko wyświetlać dokładniejsze informacje na temat transmisji na żywo, ale także dostosować je i odpowiednio wyróżnić. Drugą ważną funkcją tego bota jest nadawanie specjalnych rang streamerom obecnym na serwerze. Bot zapewnia także wsparcie dla ponad 20 języków, w tym polskiego.
Na koniec bot, którego funkcje spodobają się osobom lubiącym słuchać muzyki. Hydra pozwala na zamieszczanie utworów z wielu serwisów streamingowych, począwszy od Spotify przez Apple Music aż po Bandcampa i Soundclouda. Bot oferuje także wyszukiwanie dodatkowych informacji o granym utworze i wyświetlanie słów lecącej piosenki. Rozbudowane komendy pozwalają sterować muzyką, a także blokować jej odtwarzanie na serwerze. Wersja premium bota umożliwia zapisywanie nieograniczonej liczby playlist i odtwarzanie muzyki non stop.
Zaprezentowane boty na Discorda to oczywiście zaledwie wierzchołek góry lodowej, gdyż jest ich znacznie więcej, choć sporo z nich dubluje się oferowanymi możliwościami. Warto eksperymentować i sprawdzać różne rozwiązania. Osoby bardziej zaawansowane mogą pokusić się nawet o stworzenie własnego bota, który będzie odpowiadał ich potrzebom w 100%.
Mogą Cię zainteresować: