Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Autor
Joanna Skornowicz
Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)
| autor: Joanna Skornowicz |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Inwestycja w dobrą myszkę wiąże się z nie tylko z wygodą użytkowania, ale również możliwością zwiększenia osiągnięć w rozgrywkach. Myszki gamingowe z bardzo dobrej jakości materiałów, ze świetnymi sensorami i programowalnymi przyciskami mieszczą się w granicach 300 zł. Czego możemy oczekiwać od gryzoni z tej półki cenowej?

Przygotowaliśmy zestawienie kilku sprawdzonych modeli, którego zadaniem jest odpowiedź na pytanie — jaka myszka gamingowa do 300 zł sprawdzi się przy Twoim trybie gry. Myszka do Battle Royale, MOBA, MMO czy FPS?

Spis treści:

Myszka gamingowa do 300 zł – czego oczekiwać?

Podstawą w myszkach do gier jest wysoka czułość, którą zapewniają sensory optyczne lub laserowe. Powinniśmy zatem wymagać topowego lub jednego z najlepszych sensorów dostępnych na rynku.

Gryzoń do 300 zł oferować powinien wysoki komfort użytkowania. Oczekujemy wysokiej jakości materiałów, dobrego spasowania elementów obudowy, ograniczających potliwość materiałów np. pod kciukiem oraz ergonomicznego kształtu. Dodatkowo myszki gamingowe w tej kwocie dopracowane są pod względem wizualnym, dzięki czemu efektownie prezentują się na gamingowym stanowisku. Zazwyczaj design dopełnia podświetlenie RGB.

Myszka gamingowa do 300 zł musi mieć trwałe przełączniki pod przyciskami głównymi. Istotna jest również możliwość szybkiej zmiany rozdzielczości DPI pod konkretny gatunek gry (dodatkowy przycisk na myszce).

Ranking sprawdzonych myszek do gier do 300 zł

W tym rankingu znajdziesz polecane myszki do gier (z sensorami optycznymi):

  • Bezprzewodowa mysz do gier: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed
  • Myszka do gier z regulacją wagi: Corsair Gaming M65 Elite
  • Myszka gamingowa do 300 zł (również dla leworęcznych): SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
  • Bezprzewodowa mysz gamingowa do 300 zł: HyperX Pulsefire Dart
  • Dziurawa mysz do gier: Cooler Master MM711

Inne myszki bezprzewodowe znajdziesz w rankingu:
Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking

Przełączniki główne to Omron’y o trwałości 50 mln kliknięć. Do przeklikania mamy aż 8 programowalnych przycisków. Oprogramowanie umożliwia ustawianie makr, zmianę wartości dpi, konfigurację podświetlenia oraz synchronizację efektów RGB z innymi sprzętami producenta. Z ciekawych dodatków znajdziemy tutaj przycisk snajperski, którego zadaniem jest błyskawiczne zmniejszenie czułości myszy podczas strzałów.


Producent wykorzystał przełączniki o konstrukcji split-trigger (do ostatniego kilku działają tak samo, nie czuć zużycia) o żywotności aż 50 mln kliknięć. Myszka jest bardzo lekka (90 gramów), na bokach ma wygodne gumowe uchwyty, posiada 8 programowalnych przycisków. Gryzoń będzie doskonałym wsparciem przy wszystkich grach typu multiplayer. Bardzo często wybierana jest jako najlepsza myszka do CS’a.

Inne myszki dla leworęcznych znajdziesz w rankingu:
Jaka myszka dla leworęcznych graczy? Ranking

Ta bezprzewodowa myszka do gier waży 112 g, ma ergonomiczny kształt z bardzo wygodnymi powierzchniami bocznymi (wyścielonymi imitacją skóry). Klasyczny design przyozdobiony jest podświetlanym logo i rolką. Na uwagę zasługuje również zgodność gryzonia z ładowarkami bezprzewodowymi Qi.


Lekka myszka do gier do 300 zł: Cooler Master MM711

Na zakończenie myszka do gier o kontrowersyjnej strukturze plastra miodu. Wykorzystanie dziurawej obudowy pozwala na osiągnięcie ultralekkości (60 gramów), a to przekłada się na szybsze ruchy i mniejsze zmęczenie nadgarstka podczas długich sesji, co sprawdzi się doskonale przy grach typu FPS. Gryzoń wykorzystuje topowy sensor optyczny Pixart  PMW 3389, który oferuje do 1600 DPI maksymalnej czułości. Posiada 6 programowalnych przycisków, z których dwa główne opierają się na przełącznikach Omron o żywotności 20 mln kliknięć.

Kształt myszki wpasowuje się idealnie w prawą dłoń gracza. Perforowana struktura myszki znacznie zwiększa efektowność obecnego w niej podświetlenia RGB. W odpowiedzi na obawy graczy odnoszące się do otwartej konstrukcji myszki producent zastosował tutaj powłokę odporną na kurz oraz wodę.


Inne popularne myszki do gier


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO