Jaki jest najdroższy skin w CS:GO? TOP 5 najdroższych skinów

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki jest najdroższy skin w CS:GO? TOP 5 najdroższych skinów

Gra Counter-Strike: Global Offensive kojarzona jest nie tylko z bycia najpopularniejszą taktyczną strzelanką na świecie, lecz także jako świetne miejsce do zarobienia ogromnych pieniędzy na sprzedaży skinów. Dowodem na to jest chociażby najdroższy skin w CS:GO lub inne drogo sprzedane skiny, które opisujemy w tym artykule.

Przedmioty te (pozyskiwane ze specjalnych skrzynek) można wykorzystywać lub odsprzedawać innym. Skiny w CS:GO różnią się od siebie wyglądem i częstotliwością występowania, co szybko sprawiło, że zyskały wartość kolekcjonerską – im mniej spotykany skin, tym drożej można go sprzedać. Skórki mają również znacznik jakości (im mniej zużyty przedmiot, tym jest cenniejszy) oraz mogą posiadać wbudowany licznik zabójstw. Wszystko to wpływa na ostateczną cenę danej rzeczy.

Najdroższe skiny w CS:GO to przede wszystkim skórki do broni oraz noży, jak również rękawiczki lub naklejki. Te ostatnie często są związane z turniejami sprzed lat lub profesjonalnymi graczami, a za sprawą ograniczonej dostępności kosztują ogromne pieniądze. Jeśli przedstawiony temat zajmuje Wasze myśli i zastanawiacie się, jaki jest najdroższy skin w CS:GO, to poniższe zestawienie przyniesie Wam odpowiedź na postawione pytanie. Przedstawiamy najbardziej wartościowe przedmioty w wieloosobowej strzelance Valve i wyjaśniamy, skąd wzięła się ich cena.


Spis treści:


Najdroższy skin w historii CS:GO

Sprzedano już wiele różnorakich skórek za ogromne pieniądze, ale zwycięzca zestawienia może być tylko jeden. Najdroższy sprzedany skin w CS:GO to nóż Karambit Blue Gem – z serii Case Hardened i w jakości „Fabrycznie Nowy”. Takowa wersja tego przedmiotu istnieje tylko w jednym egzemplarzu na całym świecie i jej wartość szacuje się na ponad 1,5 mln dolarów. Należy jednak zaznaczyć, że skin ten nie został jeszcze sprzedany w tej cenie (właściciel odrzucił ofertę kupna o takiej wysokości), dlatego uznaje się, że jego wartość może być znacznie większa.

Oto najdroższy skin CS:GO
Oto najdroższy skin CS:GO – istnieje tylko jeden egzemplarz tego przedmiotu.

5 najdroższych skinów w CS:GO

AWP Dragon Lore (Souvenir)

Skoro tytuł „Najdroższy skin w CS:GO” mamy za sobą, to przechodzimy do dalszych przedmiotów, które trafiły do naszego zestawienia. AWP Dragon Lore pierwotnie został dodany do gry w 2014 roku jako część kolekcji wydanej w ramach zimowej edycji turnieju DreamHack. Skórki te w wersji Souvenir (z naklejkami drużyn i graczy z danego meczu) można było zdobyć wyłącznie poprzez specjalne pakiety, rozdawane w trakcie meczów profesjonalnych graczy. Obecnie są one niezwykłą rzadkością. Skin ozdabia przepięknym motywem smoka uwielbiany przez wielu graczy karabin snajperski AWP. „Pamiątkowe” wersje AWP Dragon Lore (Souvenir) są uznawane za najdroższe sprzedane skiny w CS:GO, a ich ceny w jakości „Fabrycznie Nowy” przekraczają 200 tys. dolarów.

Najdroższy skin w CS:GO przeznaczony do AWP.
Powyżej widzicie najdroższy skin w CS:GO przeznaczony do AWP.

AK-47 Case Hardened (661)

Skórki z serii Case Hardened mają różne warianty, dzięki którym stalowa obudowa broni zyskuje unikalny i wyrazisty wygląd. Najbardziej pożądaną wersją jest wzór o numerze 661. Dodaje on na powłoce niebiesko-srebrne wiry z drobnymi detalami w dwóch kolorach: czerwonym i żółtym. Istnieje tylko kilka skórek w tym stylu, dlatego uchodzą one za jedne z najdroższych skinów w CS:GO. Ich wartość w najwyższej możliwej jakości może sięgać nawet 100 tys. dolarów.

M4A4 Howl

Wydany w 2014 roku skin Howl przeznaczony do M4A4 może podobać się wielu graczom, ale jego wartość nie wynika z ciekawego designu w postaci wilka na obudowie. Chwilę po premierze tego przedmiotu wyszło na jaw, że grafika widniejąca na broni została skradziona, a oryginalny artysta zażądał usunięcia jej z gry. Za sprawą wspomnianego wydarzenia skiny, które zostały już przypisane do kont, znacznie zyskały na wartości. Zwykłe wersje skórki mogą być sprzedawane za około 5 tys. dolarów, a te oklejone rzadkimi naklejkami lub w wersji ze StatTrakiem są warte nawet 10 tys. dolarów.

Skin Howl do M4A4 to cenny łup  kolekcjonerów.
Kontrowersje sprawiły, że skin Howl do M4A4 stał się cennym łupem kolekcjonerów.

Naklejki Katowice 2014 (Holo)

Wspomnieliśmy wyżej, że oprócz skórek do broni równie pożądanymi przedmiotami kolekcjonerskimi są naklejki. Wśród najbardziej poszukiwanych znajdują się te reprezentujące dwie drużyny, które wzięły udział w turnieju IEM Katowice w 2014 roku – Titan oraz iBuyPower. Na rynku dostępnych jest ich już bardzo niewiele, w wyniku czego za wersję z hologramem (Holo) trzeba zapłacić ponad 50 tys. dolarów.

Sport Gloves (Vice)

Wśród wartościowych przedmiotów kosmetycznych w CS:GO należy wyróżnić także rękawiczki. Najbardziej poszukiwanymi są jedne z pierwszych dodanych do gry – Sport Gloves w kolorze Vice. Ich wersja w jakości „Fabrycznie Nowy” kosztuje nawet 20 tys. dolarów. Warto zaznaczyć, iż rzeczone rękawiczki można otrzymać ze skrzynek nawet dzisiaj, aczkolwiek dostanie ich w najwyższej możliwej jakości jest niebywale rzadkie – mówi się, że w obiegu nie ma nawet 100 sztuk przedmiotu w tym wydaniu.

Sport Gloves - najdroższy skin CS:GO jeśli chodzi o rękawiczki.
Jeśli chodzi o rękawiczki w CS:GO, najdroższy skin to wyżej uwiecznione Sport Gloves (Vice).

Chociaż wymienione przez nas skiny uchodzą obecnie za jedne z najrzadszych i najcenniejszych, to należy podkreślić, że w przyszłości zawsze może się to zmienić. Wtedy będzie trzeba na nowo odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najdroższy skin w CS:GO.

Pamiętajcie również, że pod uwagę braliśmy przedmioty w wersji „Fabrycznie Nowy”. Bardziej zużyte warianty mogą być sprzedawane za niższą cenę od podanej w powyższym zestawieniu. Na koniec dodajmy, iż skórki nie mają żadnego realnego wpływu na grę i działanie broni – ich charakter jest wyłącznie kosmetyczny.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO