Myszka gamingowa do 200 zł – 10 aktualnie najlepszych modeli

| autor: Alicja Hudzik | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Myszka gamingowa do 200 zł – 10 aktualnie najlepszych modeli

Zależy Ci na dobrej myszce gamingowej, której cena nie przekracza 200 złotych? W tym artykule doradzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do gier w takim budżecie. Prezentujemy także najlepsze myszki gamingowe do 200 złotych, które są obecnie polecane przez naszych specjalistów. Wśród propozycji znalazły się zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, a ich wspólnym mianownikiem jest dobry stosunek ceny do jakości.

Najlepsza myszka gamingowa do 200 zł – TOP 10

Oto aktualnie najlepsze myszki gamingowe do 200 zł polecane dla graczy:

Jeśli masz nieograniczony budżet, to polecamy aktualny ranking myszek gamingowych 2024, w którym zebraliśmy 10 topowych modeli w różnych cenach.Inne polecane myszki gamingowe do 200 zł:


Co powinna mieć myszka gamingowa do 200 zł?

Jak widać, wśród myszek gamingowych do 200 złotych można znaleźć całkiem dobre urządzenia. Czym się kierować podczas wyboru tego konkretnego modelu? Skąd wiadomo, który model zasługuje na miano najlepszej myszki gamingowej w tym budżecie? Decydujące są następujące kryteria:

  • Liczba programowalnych przycisków – w przypadku osób grających w FPS-y dobrze, aby mysz do gier była wyposażona w przynajmniej 4 programowalne przyciski oraz specjalny przycisk do zmiany rozdzielczości DPI. Tymczasem miłośnicy gier z gatunku MMO czy MOBA z chęcią wykorzystają potencjał 6, 8, a nawet i 12 programowalnych przycisków. Ciekawym rozwiązaniem są myszy hybrydowe, których panele można wymieniać w zależności od potrzeb.
  • Łączność – zarówno myszy bezprzewodowe, jak i przewodowe mają swoich zwolenników. Z punktu widzenia gamera brak kabla wiąże się z większą swobodą, ale wadą tego rozwiązania jest wyższa cena oraz konieczność wymiany co jakiś czas baterii (lub naładowania akumulatora). Tymczasem myszy przewodowe dla graczy są postrzegane jako bardziej uciążliwe w codziennym użytkowaniu ze względu na ograniczone ruchy, ale za to zwykle są one dokładniejsze i pozbawione opóźnień.
  • Sensor – to od tego podzespołu będzie zależeć, czy mysz będzie czuła i precyzyjna i dobrze sprawdzi się do gier. Im bardziej wydajny sensor, tym większy będzie zakres obsługiwanej rozdzielczości DPI, a na tym parametrze graczom zależy najbardziej.
  • Waga myszki – gracze często nie zwracają uwagi na ten aspekt, tymczasem im lżejsza myszka, tym bardziej dynamiczna gra. W takiej sytuacji dobrym wyborem będą modele o ażurowej obudowie, których waga bez przewodu nie przekracza 70 g. Jeśli jednak zależy nam na precyzji i pełnej kontroli, cięższy model sprawdzi się lepiej.
  • Wytrzymałość i ergonomiczność konstrukcji.

Jeśli chodzi o podświetlenie w myszkach gamingowych do 200 złotych, nie jest ono konieczne, ale może znacznie poprawić wygodę podczas grania po zmroku oraz pełnić funkcję estetyczną.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO