Dzięki tym poradom do Mortal Kombat 1 zrobisz fatality na swoim przeciwniku

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dzięki tym poradom do Mortal Kombat 1 zrobisz fatality na swoim przeciwniku

Mortal Kombat 1 to dwunasta część znanej serii bijatyk. Dlaczego więc ma w swoim tytule cyfrę „1”? Jest to bowiem swoisty reboot, mający pomóc w odrodzeniu uniwersum. W rzeczywistości to po prostu dobra wymówka, aby rzucić starych bohaterów do walki z nowymi postaciami. Ponadto ta odsłona wprowadza kilka zmian w mechanice walki, a także nowy system fatality oraz Kameo Fighters. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad dla nowych graczy, aby Wasze starcia w Mortal Kombat 1 były znacznie przyjemniejsze.

1. Używaj Fatal Blow w Mortal Kombat 1 z rozwagą

Kiedy wróg ma poniżej 30% życia, możesz skorzystać z Fatal Blow. Ten atak kusi, aby użyć go od razu, gdy jest dostępny. Pamiętaj jednak, że można go skontrować, a do tego, jeśli nie trafisz, będziesz narażony na ciosy przeciwnika. Dlatego zaplanuj wykorzystanie tej specjalnej umiejętności i skorzystaj z niej w odpowiednim momencie. Przykładowo, kiedy wróg podnosi się z ziemi po ogłuszeniu – wtedy warto wyprowadzić Fatal Blow.

W Mortal Kombat 1 Fatal Blow ignoruje również ataki przeciwnika, więc możesz skorzystać z tego ruchu, aby zareagować na działania rywala. Ta umiejętność sprawdza się również idealnie na końcu kombinacji prostych ciosów. W nagrodę zadasz wrogowi ogromne obrażenia, dlatego zawsze trzeba mieć plan na Fatal Blow, aby go nie zmarnować.

2. Dobierz Kameo pasujące do wojownika

Kameo Fighter to bohater pomagający Ci w walce. Przed pojedynkiem wybierasz swojego towarzysza, którego możesz aktywować w odpowiednim momencie. Dzięki temu wykonasz unikalny atak, mogący odwrócić losy starcia. Z tego powodu musisz zastanowić się, który heros pasuje do roli pomocnika dla Twojej postaci. W Mortal Kombat 1 synergie są niezwykle istotne, jeśli chcesz wyciągnąć pełen potencjał z duetu. Dobieraj takich Kameo Fighters, którzy uzupełniają słabości Twojego wojownika, dodając mu np. mobilności, gdy normalnie jej brakuje.

3. Anulowanie normalnych ataków w Mortal Kombat 1 kluczem do sukcesu

Długie i skomplikowane kombinacje ataków wyglądają fenomenalnie. Nie oznacza to jednak, że są równie skuteczne, ponieważ łatwo jest się przed nimi obronić. Na szczęście w Mortal Kombat 1 możesz przerwać swoją sekwencję, aby wyprowadzić specjalny ruch! W ten sposób zaskoczysz przeciwnika, a także zadasz mu dodatkowe obrażenia. Problemem Special Move Cancels jest wyczucie, kiedy można taką sztuczkę zastosować. Nie jest to łatwe i wymaga użycia odpowiedniej kombinacji w momencie, gdy kończy się animacja ruchu postaci. Wymaga to nabrania wprawy, ale warto się tego nauczyć.

4. Najlepszą obroną jest atak, więc nie blokuj za dużo, tylko paruj!

Mortal Kombat 1 daje możliwość blokowania ataków przeciwnika, ale nie polegaj za bardzo na tej opcji. Dlaczego? Ponieważ blokując, nadal otrzymasz obrażenia, a także ładujesz rywalowi jego Special Meter. W efekcie może Cię on po kilku chwilach rozbroić, jeśli nie zmienisz taktyki. O wiele lepiej jest unikać ciosów lub kontrować je.

Gra premiuje bycie agresywnym, ale jeśli koniecznie chcesz zablokować cios, to naucz się go parować (Flawless Block). Parowanie to nic innego, jak blokowanie w momencie, gdy atak ma dotknąć Twojej postaci. W takiej sytuacji nie otrzymasz żadnych obrażeń, ale to niezwykle wymagająca technika.

Musisz w idealnym momencie zareagować, dlatego nie warto polegać na tej sztuczce. Tak samo jak na Kombo Breakers, które pozwala Ci przywołać Kameo Fightera na pomoc, gdy zalewa Cię grad ciosów, ale za cenę całego Special Meter – to Twoja ostateczna linia obrony.

5. Wyrzucanie przeciwnika w powietrze to Twój największy sojusznik

W Mortal Kombat 1 nic tak dobrze się nie sprawdza, jak wyrzucenie rywala w powietrze. W tej odsłonie wiele postaci otrzymało dedykowane ruchy, wykorzystujące Air Kombo Strings. Warto się ich nauczyć, ponieważ, gdy uda Ci się wystrzelić przeciwnika, będziesz mógł zasypać go gradem specjalnych ciosów. Pamiętaj, że je również możesz anulować, aby zaskoczyć oponenta innym atakiem!

6. Wybierz The Lab zamiast Trials, jeśli chcesz poćwiczyć

W bijatykach trening jest częścią rozgrywki – w końcu w jakiś sposób musisz nauczyć się ruchów swojej postaci, a także ataków różnych przeciwników. Dlatego w Mortal Kombat 1 korzystaj z The Lab, aby opanować to, co oferuje Twój wojownik. Masz również w Tutorialu opcję Trials, czyli samouczki przypisane do każdego herosa. Nie korzystaj jednak z tej opcji, ponieważ nie uczy ona praktycznych kombinacji. O wiele więcej ruchów opanujesz, eksperymentując w The Lab.

7. Jak zrobić fatality w Mortal Kombat 1?

Seria Mortal Kombat słynie z niezwykle brutalnych ataków wykańczających przeciwnika. W Mortal Kombat 1 każdy wojownik ma dostęp do co najmniej jednego finiszera tego typu. Aby go wykonać, trzeba spełnić trzy warunki.

Po pierwsze, na rywalu musi pojawić się odpowiednia ikonka, informująca o gotowości do tego ataku – wyświetla się zawsze na koniec starcia podczas finałowej rundy. Usłyszysz wtedy również głos mówiący: „Finish him” lub „Finish her”.Po drugie, wojownik musi znaleźć się w odpowiednim dystansie względem rywala, aby mógł skorzystać z fatality. No i po trzecie, najważniejsze, trzeba wykonać konkretną kombinację przycisków inicjujących ten ruch. Każdy heros ma swoje wariacje, których warto się nauczyć. W trybie offline możesz skorzystać z pauzy i na liście ataków sprawdzić wymogi, ale opcja ta nie działa w trakcie starć online.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO