Od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minęło już kilka ładnych lat, ale produkcja CD Projektu RED wciąż cieszy się sporą popularnością. Zainteresowanie wykazują między innymi domorośli twórcy, którzy chętnie podejmują się opracowywania rozmaitych modyfikacji. Wspomniany upływ lat oznacza, że mieli oni wystarczająco dużo czasu, aby „rozpracować” grę i przygotować dla nas coś interesującego. Jako że dostępnych modyfikacji jest dużo i trudno się w nich wszystkich orientować, stworzyliśmy dla Was listę zbierającą najlepsze i najpopularniejsze mody do Wiedźmina 3.
Wybrane najlepsze mody do Wiedźmina 3 ułożyliśmy według liczby pobrań w serwisie poświęconym modyfikacjom Nexus Mods. Wiele z nich ma charakter funkcjonalny i dodaje opcje poprawiające komfort zabawy. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich wymienionych niżej modyfikacji i rozpatrzenia, które z nich mogą być dla Was przydatne. Przy każdym opisie znajdziecie link kierujący Was do miejsca, z którego pobierzecie danego moda.
Najlepsze mody do Wiedźmina 3 – nasze TOP 15:
Oto najczęściej pobierany mod do Wiedźmina 3, zawierający wielki pakiet tekstur budynków, fauny, flory, NPC-ów, wody itp. Mod wyostrza wygląd obiektów w grze, poprawia cieniowanie, zwiększa odległość rysowania (tzw. draw distance) i szczegółowość grafiki.
Co ciekawe, ulepszenia płynące z The Witcher 3 HD Reworked Project nie pogarszają działania gry. Spadki płynności wynoszą zaledwie kilka klatek na sekundę, co przy grze mającej na karku już kilka lat i mocy współczesnych komputerów nie powinno być zbyt odczuwalne.
Wiedźmin 3 to niezwykle złożona produkcja, w ramach której możemy wykonać ogromną liczbę questów. Niestety jednym z ograniczeń nakładanych przez rozgrywkę jest niemożność aktywowania więcej niż jednego zadania naraz. Wymusza to na graczach przeskakiwanie między nimi lub… instalację moda All Quest Objectives On Map.
Dzięki wspomnianej modyfikacji na mapie wyświetlają się wszystkie odkryte misje, wraz z informacją o sugerowanym poziomie postaci wymaganym do ich ukończenia. Ponadto mod ten pozwala śledzić zadania bez wchodzenia do menu i pokazuje, gdzie znajdują się postacie NPC, z którymi możemy handlować.
Mody do Wiedźmina 3 zwiększają komfort rozrywki i niniejsza propozycja do takich właśnie należy. Jeżeli nie chcecie zmagać się z limitem wagowym ekwipunku i żonglowaniem przedmiotami, to Over 9000 na pewno Wam się spodoba. Ta modyfikacja zwiększa maksymalne obciążenie postaci ze 160 do (jak sama nazwa wskazuje) 9000. Powinno to spokojnie wystarczyć, aby nosić ze sobą wszystko, co warto podnieść w grze.
Script Merger usuwa konflikty we współdzielonych plikach i tym samym pomaga rozwiązać problemy dotyczące braku kompatybilności modów. Dzięki niemu bezproblemowo skorzystacie z wielu modyfikacji jednocześnie.
Ponadto Script Merger poinformuje Was, jeśli mody do Wiedźmina 3, z których chcecie korzystać, wzajemnie się wykluczają (np. zmieniają te same elementy gry na różne sposoby). Tym samym nie tylko nie zepsujecie sobie produkcji, lecz będziecie mogli łatwiej dobrać odpowiednie modyfikacje.
Ile razy zdarzyło Wam się pomyśleć, jak przyjemnie byłoby ze znakiem do szybkiej podróży na dworze Krwawego Barona? Konieczność jego wprowadzenia okazała się tak paląca, że gracze zaczęli tworzyć memy na ten temat. Zanim twórcy faktycznie wprowadzą upragnioną zmianę, z pomocą przychodzi mod Fast Travel from Anywhere, który pozwala na natychmiastową szybką podróż z dowolnego miejsca na mapie. Być może cierpi na tym immersja, ale jeśli przechodzimy grę po raz drugi, trzeci lub czwarty, tego typu ułatwienie pozwala zaoszczędzić trochę nerwów.
Wraz wykonywaniem kolejnych zadań w Wiedźminie 3 staje się jasne, że liczba punktów doświadczenia przydzielanych za realizację questów jest uzależniona od poziomu naszej postaci. Jeżeli podejdziemy do niskolevelowej misji z rozwiniętym już bohaterem, to dostaniemy niewiele doświadczenia.
Prawdopodobnie twórcy chcieli, aby gracze przyjmowali zadania adekwatne do poziomu postaci, ale jeśli nie godzicie się na takie zasady zabawy, zainstalujcie moda Always Full Exp. Dzięki niemu dostaniecie zawsze pełną pulę punktów doświadczenia, bez względu na to, jak bardzo rozwinęliście już Geralta z Rivii.
Mody do Wiedźmina 3 o charakterze wizualnym cieszą się sporym uznaniem graczy. Do tej grupy modyfikacji należy również Super Turbo Lighting Mod. Przebudowuje on oświetlenie w grze, wpływa na wygląd mgły, odległości rysowania i wyświetlanie kolorów. Dzięki niemu polska produkcja wygląda znacznie bardziej kolorowo i w końcu przypomina to, co widzieliśmy na pierwszych przedpremierowych zwiastunach.
Oto przydatna zawartość dla wszystkich graczy, którzy przeszli Wiedźmina 3 sto pięćdziesiąt razy i mają ochotę się teraz zdrowo – i być może niezbyt uczciwie – zabawić. Slots Slots SLOTS udostępnia ponad 100 slotów na talenty zamiast standardowych 12. Oznacza to, że nasza postać może jednocześnie korzystać ze wszystkich dostępnych umiejętności i nie trzeba decydować się na konkretny build.
Aplikowanie olejów potrafi być nieco irytujące – poczynając od konieczności posiadania konkretnych specyfików poprzez pamiętanie o ich nakładaniu przed walką a na przechodzeniu przez ekran ekwipunku, żeby z nich skorzystać, kończąc. Mod Auto Apply Oils upraszcza tę procedurę. Przed przystąpieniem do walki dobiera on najwłaściwszy olej, a następnie automatycznie go nakłada, podnosząc nasze statystyki i zwiększając szanse w walce.
HUD (Heads-up Display) to ogół wskaźników, informacji i podpowiedzi wyświetlanych na ekranie podczas gry. Są to znaczniki ważnych przedmiotów, liczniki dystansu, oznaczenia na kompasie itd. Wiedźmin 3 ma wiele takich elementów i mogą one przeszkadzać w immersji – innymi słowy, wszystkie tego typu wspomagacze utrudniają nam wczucie się w postać Geralta.
Friendly HUD pozwala nam zarządzać elementami HUD-a. Dzięki niemu usuniemy niechciane znaczniki, zmniejszymy ich wielkość lub zastąpimy innymi, mniej inwazyjnymi. Dodatkowo Friendly HUD ma wbudowaną funkcję pauzy, ułatwiającą robienie screenshotów i rozeznanie się w walce.
Jedną z mechanik obecnych w grze jest system miarowego niszczenia się ekwipunku – im więcej korzystamy z danego oręża, tym częściej musimy chodzić z nim do naprawy. Ten mod do Wiedźmina 3 sprawia, że nasze przedmioty nie degradują się, co oznacza mniej wizyt u płatnerza i więcej czasu na siekanie potworów.
Wciąż mało Wam zawartości po podstawce i dodatkach? Najlepsze mody do Wiedźmina 3 zadbają o to, byście zawsze mieli coś do roboty. The Daily Monster Hunt Challenge dodaje nowe codzienne zadanie, polegające na ubiciu jakiegoś potwora. Po instalacji moda na niektórych tablicach ogłoszeniowych pojawią się nowe zlecenia, po których przyjęciu ujrzymy Gauntera O’Dimma (Pana Lusterko). Tajemniczy mężczyzna zaoferuje nam zakład – jeśli zabijemy potwora w ciągu jednej doby, dostaniemy za niego podwójne wynagrodzenie. Jeżeli nie zdążymy tego zrobić w określonym czasie, to nie otrzymamy żadnej nagrody.
Często mody zmieniają wygląd postaci i nie inaczej jest z niniejszym przeznaczonym do Wiedźmina 3. To prawdziwy rarytas dla tych, którym przypadł do gustu serial Netfliksa i gra aktorska Henry’ego Cavilla. Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja wprowadza do produkcji zarówno wizerunek brytyjskiego aktora, jak i Anyi Chalotry, odtwórczyni roli Yennefer. Być może preferujecie właśnie taką wersję wspomnianych bohaterów – w takim wypadku zainstalujcie tę zawartość.
Podczas grania w Wiedźmina 3 można odnieść wrażenie, że choć potwory to wymagający przeciwnicy, to ludzcy oponenci nie stanowią dla Geralta większego zagrożenia. Być może ma to sens, jeśli wziąć pod uwagę tożsamość Białego Wilka, jego mutacje i doświadczenie. Z punktu widzenia rozgrywki niekoniecznie jest to jednak pożądany stan – w końcu część graczy oczekuje trudnego wyzwania.
Tutaj z pomocą przychodzi mod Skilled Humans, który poprawia inteligencję ludzkich przeciwników i sprawia, że potyczki z nimi stają się bardziej wymagające. Dzięki niemu wrogowie lepiej kontrują ataki, częściej blokują, a także kopiują taktyki Geralta.
Listę przedstawiającą najlepsze mody do Wiedźmina 3 wieńczymy wyjątkowym Devil’s Pit Mod. Dodaje on do gry nową lokację – tytułową Devil’s Pit. Jest to jaskinia w kamieniołomie i po przeniesieniu się do niej będziemy mieli do dyspozycji całe mnóstwo dodatkowych przedmiotów (nowe rodzaje bomb, amunicji, pułapek czy eliksirów), pancerz Kruka z Wiedźmina 1, rozbudowany system skradania się i wiele więcej. Spotkamy tutaj również niektórych starych znajomych z poprzednich części Wiedźmina.
Mogą Cię zainteresować: