Mody do The Sims 4 za darmo – wybraliśmy 10 najlepszych modyfikacji

| autor: Agnieszka Adamus | Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Mody do The Sims 4 za darmo – wybraliśmy 10 najlepszych modyfikacji

Darmowe mody do The Sims 4 potrafią w zauważalny sposób wpłynąć na ten tytuł. Część z nich zwiększa realizm, inne wprowadzają niespodziewane scenariusze, a pozostałe jedynie poprawiają komfort rozgrywki. Wybór jest ogromny, więc jeśli zaczynacie swoją przygodę ze zmodyfikowaną zawartością do The Sims 4, możecie poczuć się przytłoczeni ilością dostępnego materiału. Tutaj przedstawiamy najlepsze – realistyczne i nie tylko – mody do The Sims 4 za darmo.

Najlepsze mody do The Sims 4 w 2024 roku:

 1. MC Command Center – kontrola absolutna
 2. The Sims 4: Mody na ubrania i makijaż
 3. WonderfulWhims – lepsze związki
 4. More Columns in CAS – wygodniejsze tworzenie simów
 5. Part Time Jobs – praca dla młodych
 6. Zombie Apocalypse – czas zacząć walkę o przetrwanie
 7. Private Practice – profilaktyka zdrowotna
 8. Realistic Cooking Mod – lepsze gotowanie
 9. Expanded Mermaids – dla fanów dodatku Wyspiarskie życie
 10. Become a Sorcerer – czarodziejskie sztuczki

Jak więc widzicie, możecie bez problemów znaleźć mody do The Sims 4 za darmo. Nasze propozycje to tylko ułamek tego, co da się wyszukać w internecie. Najpopularniejsze strony z modyfikacjami znajdziesz tutaj: Strony z modami do The Sims 4.

Jeśli chcesz pobrać mody do The Sims 4, to pamiętaj, że przed instalacją modów należy w ustawieniach gry zezwolić na zawartość zmodyfikowaną i mody ze skryptami. Instalacja modów jest banalnie prosta, znajdziesz ją tutaj: Jak pobrać mody do The Sims 4?

1. MC Command Center – kontrola absolutna

MC Command Center – coś dla chcących pobrać mody do The Sims 4 za darmo.

MC Command Center to potężne narzędzie, które pozwala na swobodne modyfikowanie parametrów rozgrywki. Dzięki temu możecie samodzielnie określić zasady, jakimi rządzi się Wasz simowy świat. Za sprawą tego moda macie szansę zdefiniować:

 • Odsetek poszczególnych grup wiekowych w grze.
 • Procent budowania i zanikania relacji między postaciami.
 • Dokładną długość życia simów.
 • Wygląd Waszych podopiecznych.

Jest to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli interesują Was realistyczne mody do The Sims 4. Cały panel został podzielony na sekcje, dzięki czemu można się w nim łatwo odnaleźć. Wszystkie opcje są również jasno opisane. Dodatkowo nie musicie obawiać się bariery językowej. Mod MC Command Center jest bowiem dostępny w języku polskim.

Warto mieć też na uwadze, że osobno udostępniono moduł przeznaczony dla dorosłych. Interesują Was jako fanów The Sims 4 mody dla dorosłych? Sprawdźcie zatem MC Woohoo, które pozwala na bardziej szczegółowe dostosowanie parametrów rozmnażania simów.

2. The Sims 4: Mody na ubrania i makijaż

Warto również pamiętać, że mody to nie tylko zmiana rozgrywki. Powstaje także wiele modyfikacji, które pozwolą Wam zmienić wygląd Waszych simów. W tym przypadku jednak musicie pamiętać, że pobieranie zajmie więcej czasu. Często bowiem trzeba będzie ściągać pojedyncze elementy. 

Zdecydowanie najlepszym źródłem tego typu zawartości jest Patreon. Wielu twórców regularnie udostępnia tam swoje projekty. Dostęp do niektórych z nich obwarowano opłatami, jednak nadal duża część treści pozostaje darmowa. Na co warto zwrócić uwagę? Najlepsze mody na ubrania w The Sims 4 znajdziecie u poniższych twórców! Zapoznajcie się z ich listą. 

Mody na ubrania do The Sims 4 – twórcy: 

 • Pralinesims – jeżeli szukacie akcesoriów, będzie to idealny wybór. Regularnie pojawiają się nowe elementy, które pozwolą Wam spersonalizować swoich simów. Co również ważne, jeśli nie lubicie pobierać pojedynczych przedmiotów, tutaj znajdziecie kolekcje pokaźnych rozmiarów.
 • RIMINGS – aktywny twórca, który specjalizuje się w ubraniach.
 • TwistedCat – tworzy właściwie wszystko, co związane jest z modyfikowaniem wyglądu simów. Znajdziecie tu więc ubrania, fryzury i biżuterię.
 • Sentate – tworzy ubrania w różnorodnym stylu. Często są również podzielone na tematyczne kolekcje.
 • clumsyalien – idealny wybór dla osób, które poszukują fryzur. Nie brakuje tutaj również ubrań.
 • Miiko – u tego twórcy znajdziecie głównie wiele pięknych ubrań. Oprócz tego oferuje fryzury oraz meble.
 • Serenity – dostarcza różnorodne stroje. Są one publikowane jako kolekcje, co bardzo ułatwia pobieranie.
 • Madlen – kochacie ubrania w stylach vintage lub goth? Jeśli tak, powinniście zajrzeć do tego twórcy. Warto tutaj zajrzeć także wtedy, gdy poszukujecie butów.
 • cowplant-pizza – czasami trudno znaleźć dobre tatuaże. Jeśli poszukujecie ładnych projektów, skorzystajcie z prac tego twórcy.
 • MadameRia – tutaj znajdziecie praktycznie wszystko: od ubrań po meble.

3. WonderfulWhims – lepsze związki

Zawsze wydawało się Wam, że związki simów są zbyt płytkie? WonderfulWhims to narzędzie pozwalające na pogłębienie ich relacji. Dodaje bowiem system preferencji, w którym można określić, co konkretnie podoba się simom. Wybór jest naprawdę duży, więc bez problemu dostosujecie wszystko do własnych upodobań. A gdyby to okazało się za mało, modyfikacja ta zwiększa również realizm w zakresie rozmnażania. W grze pojawia się więc między innymi antykoncepcja.

Dodatkowo mod powoduje, że każda postać posiada teraz unikalne spojrzenie na świat określane na podstawie jej cech. Oczywiście wraz z nim zyskuje specjalne kwestie dialogowe, które pozwalają zaprezentować jej osobowość innym.

4. More Columns in CAS – wygodniejsze tworzenie simów

Pora na kolejne ciekawe mody do The Sims 4 za darmo! More Columns in CAS nie jest czymś, co wywraca rozgrywkę do góry nogami. Ułatwia jednak życie osobom, które mają pokaźną kolekcję elementów do tworzenia simów. Domyślnie bowiem kreator postaci w The Sims 4 prezentuje wszystko w trzech kolumnach. Powoduje to, że przewijanie listy może być męczące. Dlatego też powstał właśnie ten mod. Dzięki niemu możecie bez przeszkód zwiększyć liczbę jednocześnie wyświetlanych obiektów w CAS.

5. Part Time Jobs – praca dla młodych

Part Time Jobs – praca dla młodych

Nauka połączona z dorabianiem stanowi nie lada wyzwanie, ale nagrodą jest szybsze zdobywanie doświadczenia i oczywiście dodatkowe pieniądze. Podstawowa wersja The Sims 4 mocno to ogranicza, ale mod Part Time Jobs dodaje kilka nowych karier stworzonych z myślą o uczących się jeszcze simach. Te oferty znajdziecie jak każdą inną pracę – z poziomu telefonu lub komputera. 

Czym mogą zająć się nastoletnie postacie? Przygotowywaniem burgerów w fastfoodowej restauracji, podawaniem napojów w kawiarni czy opiekowaniem się dziećmi. Interesująca jest też kariera nurka czy ratownika – ale te wymagają posiadania dodatku The Sims 4: Wyspiarskie życie. Oczywiście godziny pracy nie nakładają się na zajęcia w szkole. Co więcej, dorośli również mogą zatrudnić się na nowych stanowiskach, co jest świetną opcją dla postaci nieszukających pracy na pełny etat.

6. Zombie Apocalypse – czas zacząć walkę o przetrwanie

Mody do The Sims 4 - Zombie Apocalypse 

Co powstanie z połączenia The Sims 4 z The Walking Dead? Myślę, że autor moda Zombie Apocalypse bezbłędnie odpowiedział na to pytanie i (co najważniejsze) wcielił swoje pomysły w życie. Nie ma więc na co czekać – czas zacząć walkę o przetrwanie! Zabawa rozpoczyna się od nasłuchiwania informacji policyjnych w radiu. Po chwili w naszej okolicy pojawią się pierwsze zombiaki. Jeśli chcecie zwiększyć szansę na przeżycie, to zaopatrzcie się w broń – karabiny i shotguny kupicie w nowym sklepie (co ważne, konieczne jest dokupienie amunicji). 

Z początku łatwo pozbędziecie się pełzających (nie)żywych simów, ale ugryzienia przenoszą wirusa, więc po czasie populacja zombie drastycznie rośnie. Raczej nie pocieszy Was fakt, że na ulicach spotkacie także swego rodzaju bossów – większych i potężniejszych od standardowych truposzy. Walka staje się coraz trudniejsza i nawet najlepsi w końcu ulegną. Pewnie zastanawiacie się, czy po ugryzieniu gra się kończy? Wręcz przeciwnie – stajecie wówczas po drugiej stronie barykady i jako zombie staracie się zarazić jak największą liczbę simów

7. Private Practice – profilaktyka zdrowotna

Mody do The Sims 4 za darmo: Profilaktyka zdrowotna

Konsekwencje objadania się w The Sims 4 sprowadzają się do stale rosnącej wagi bohatera. Oprócz zmiany wyglądu, nie ma to jednak żadnego wpływu na rozgrywkę. A co, gdyby simowie musieli dbać o prawidłowe BMI i ciśnienie krwi? Oto jedna z nowości wprowadzonych przez mod Private Practice. W menu telefonu pojawia się nowa opcja – wysłanie postaci na badania kontrolne. To właśnie one wykażą, czy sim jest zdrów jak ryba, czy jednak powinien zmienić dietę i wprowadzić do życia nieco więcej aktywności. A o zdrowie warto zadbać, bo złe wyniki powodują szybszą utratę energii. 

Modyfikacja Private Practice oferuje też nową karierę powiązaną ze zdrowiem, zupełnie inną od tej znanej z The Sims 4: Witaj w pracy. Simowie mogą zostać naukowcami w branży medycznej. Przygoda rozpoczyna się od nauki na uniwersytecie (płatnym, więc przygotujcie trochę kasy). Po ukończeniu studiów musicie zdecydować, czy poświęcić się pracy na rzecz innych simów, czy zwierzaków.

8. Realistic Cooking Mod – lepsze gotowanie

Dowód na to, że realistyczne darmowe mody do The Sims 4 to prawdziwe złoto! 

Zapewne zauważyliście, że wraz z kolejnymi odsłonami serii gotowanie staje się coraz bardziej uproszczone. Osobom, którym to nie odpowiada, z pomocą przyjdzie Realistic Cooking Mod. Całkowicie przerabia on bowiem tę mechanikę, tak jak inne realistyczne mody do The Sims 4. Lista zmian okazuje się w tym przypadku obszerna. Przede wszystkim istotną rolę odgrywają zakupy. Aby móc przyrządzić posiłek, trzeba najpierw posiadać odpowiednie składniki. W tym celu należy skorzystać z kasy samoobsługowej.

Dodatkowo modyfikacja porządkuje panel gotowania – wszystkie dania są teraz podzielone na kategorie. Dzięki temu łatwiej odszukacie pożądany przepis.

9. Expanded Mermaids – dla fanów dodatku Wyspiarskie życie

Dodatek Wyspiarskie życie do The Sims 4 wprowadził nowy rodzaj istot nadnaturalnych – syreny. Wraz z nimi pojawił się cały szereg ciekawych aktywności. Jeśli lubicie grać tymi stworzeniami, mam dla Was dobrą wiadomość. Moderzy zdecydowali się znacznie rozbudować to, co przygotowało EA. Za sprawą Expanded Mermaids do gry zawita między innymi wiele nowych interakcji powiązanych z oceanem, sporo umiejętności oraz perki dla syren. Nie jest to kategoria „realistyczne mody do The Sims 4”, ale też wygląda fajnie!

10. Become a Sorcerer – czarodziejskie sztuczki 

Mody do The Sims 4 - czarodziejskie sztuczki 

Czym może skończyć się przebadanie niewielkiego kawałka gliny? W większości przypadków niczym szczególnym, ale dzięki modyfikacji Become a Sorcerer interakcja z pozornie nieprzydatnym przedmiotem zostaje nagrodzona czarodziejską mocą. Po tym nie ma już odwrotu – musicie obrać ścieżkę mitycznej wiedzy. Do wyboru otrzymujecie zaklęcia przedłużające życie i zaspokające potrzeby simów, a także te nieco mniej przyjazne w postaci kul ognia i błyskawic.

Cały proces odbywa się na podobnych zasadach, jak w przypadku zdobywania standardowych umiejętności (w menu poleceń). Wracając do przykładów. Podążanie ścieżką jasnej strony mocy rozpoczyna się od prostych sztuczek pocieszających, a kończy na wskrzeszaniu zmarłych. Przydatna może okazać się również zmiana płci potomka. Z kolei mroczna droga pozwala na sianie paniki wśród sąsiadów, a nawet zamienianie szczęścia ofiary na simoleony. Kto by pomyślał, że czarnoksiężnik może być dobrze płatnym zawodem.


Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam wybrać najlepsze mody do The Sims 4. Warto dodać do rozgrywki nowe stanowiska pracy (szczególnie dla młodocianych simów) i alternatywną karierę medyczną. Z kolei do kategorii „fajne mody do The Sims 4” zdecydowanie można zaliczyć możliwość wcielenia się w czarodzieja ciskającego kulami ognia i stawienia czoła krwiożerczej hordzie zombie.

Popularne artykuły w tematyce The Sims:

Komputronik Gaming Google News
Współpracowniczka działów encyklopedii i newsroomu GRYOnline.pl. Fanka strategii ekonomicznych, symulatorów, samochodówek i gier sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego ma również słabość do horrorów klasy B oraz muzyku metalowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO