Najlepsze mody do Red Dead Redemption 2 na PC

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze mody do Red Dead Redemption 2 na PC

Choć Red Dead Redemption 2 samo w sobie jest bardzo dobrą produkcją, zawsze można ją jeszcze dodatkowo ulepszyć, o ile posiada się jej pecetową wersję. Oddana społeczność fanów przygotowała bowiem mnóstwo różnego typu modyfikacji, zarówno tych czysto kosmetycznych, jak i znacząco wpływających na rozgrywkę. Jeśli zastanawiacie się, które mody do Red Dead Redemption 2 na PC wybrać, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu fanowskich projektów, którymi warto zainteresować się na początek.

Spis treści:

Jak zainstalować mody do RDR2 na PC?

W przypadku większości opisanych poniżej modyfikacji proces ich instalacji wygląda mniej więcej tak samo. Najpierw potrzebujecie narzędzia o nazwie Lenny’s Mod Loader. Pobierzecie je z poniższej strony.

Następnie wypakujcie pliki i wszystkie elementy z folderu ModLoader umieśćcie w folderze, w którym zainstalowana jest gra Red Dead Redemption 2 (vfs.asi musi się znajdować dokładnie w miejscu, gdzie RDR2.exe).

Folder ModManager może znajdować się w dowolnym miejscu. Głównym jego elementem jest aplikacja ModManager.UI. To właśnie za jej pośrednictwem będziecie aktywowali poszczególne modyfikacje. O tym, jak dokładnie wygląda proces ich instalacji, dowiecie się z poniższych opisów.

Wszystkie modyfikacje do RDR2 przeznaczone są do zabawy jedynie w trybie offline i nie zadziałają w module Red Dead Online.

RDRFSR2 (FidelityFX Super Resolution 2.0) – poprawa działania gry

Zacznijmy od modyfikacji mającej za zadanie poprawić nieco działanie Red Dead Redemption 2. Mowa tu o RDRFSR2 (FidelityFX Super Resolution 2.0) autorstwa użytkownika o pseudonimie RealIndica (na podstawie projektu PotatoOfDooma). Wprowadza ona do gry wsparcie dla technologii FidelityFX Super Resolution 2.0, czyli rozwiązania firmy AMD stanowiącego odpowiedź na DLSS Nvidii. Projekt przeznaczony jest przede wszystkim dla posiadaczy kart graficznych wyprodukowanych przez AMD, lecz działa również na produktach Nvidii (choć zdaniem ekspertów w ich przypadku skuteczniejsze jest DLSS). Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda różnica w płynności po zainstalowaniu tej modyfikacji, zapraszamy Was do zapoznania się z powyższym materiałem filmowym.

Jak zainstalować mod RDRFSR2?

 1. Upewnij się, że używasz DX12 dla RDR2, a nie Vulkan! 
 2. Upewnij się, że asyncComputeEnabled jest ustawione na false w Twoim pliku system.xml (domyślnie znajduje się on w C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\Dokumenty\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings\system.xml). 
 3. Pobierz najnowszą wersję FidelityFX Super Resolution 2.0. 
 4. Rozpakuj zawartość do swojego katalogu z grą RDR2. 
 5. Uruchom EnableSignatureOverride.reg
 6. Uruchom RDR2 i włącz DLSS (to aktywuje FSR 2.0).

Dynamic Seasons – cztery pory roku

Dynamic Seasons – cztery pory roku
Zima w Dynamic Seasons

Większość akcji Red Dead Redemption 2 toczy się w okresie, który raczej nie obejmuje więcej niż kilka miesięcy. Dlatego też warunki pogodowe na mapie są dość jednolite (z wyjątkiem gór). Jeśli jednak wolelibyście większą różnorodność pod tym względem, to Dynamic Seasons powinno przypaść Wam do gustu. Modyfikacja autorstwa Bolmina wprowadza do tytułu zmieniające się dynamicznie (około co 10 rzeczywistych godzin, lecz można to zmienić, modyfikując odpowiedni plik .ini) cztery pory roku. Co istotne, nie pełnią one wyłącznie funkcji estetycznej, gdyż np. zimą bohater będzie odczuwał skutki obniżonej temperatury.

Instalacja modyfikacji Dynamic Seasons:

 1. Umieść pliki seasons.asi, seasons.dat, seasons.ini i Scripthook RDR2 (do pobrania z tego miejsca, jest on niezbędny do prawidłowego działania modyfikacji), a także foldery Seasons i lml w głównym folderze z grą (w razie potrzeby zastąp pliki).
 2. Uruchom aplikację ModManager.UI i aktywuj mod, a następnie włącz grę.

VESTIGIA – piękniejszy otwarty świat

Szczegółowość i dopracowanie świata Red Dead Redemption 2 robi ogromne wrażenie. Jeśli jednak to, co zobaczyliście w podstawowej wersji, to dla Was za mało, to prezentujemy Wam modyfikację VESTIGIA. Składa się ona z czterech modułów:

 1. Weather Systems – ulepsza pogodę. Sprawia, że przejścia przez poszczególne jej stadia są wolniejsze i bardziej naturalne, a temperatura lepiej oddaje rzeczywistość późnej wiosny i wczesnego lata w USA.
 2. Visuals – ulepsza efekty, takie jak deszcz, woda, śnieg i lód.
 3. Flora-Related Changes – poprawia symulację materiałów, tak aby teren lepiej reagował na przemieszczające się postacie, a także zwiększa gęstość podszycia w lasach i wprowadza bardziej realistyczne zarośla.
 4. Ped Densities – zwiększa liczbę pieszych w miastach oraz zwierząt poza nimi.

Jak zainstalować mod VESTIGIA?

 1. Umieść folder lml oraz pliki xml-translator.asi i xml-translator.xml w głównym folderze z grą (w razie potrzeby zastąp pliki).
 2. Uruchom aplikację ModManager.UI i aktywuj mod, a następnie włącz grę.

LAW – lepsi stróże prawa

W Red Dead Redemption 2 gramy przestępcą, który popełnia złe czyny. Jeśli w trakcie zabawy zrobimy coś nielegalnego, jesteśmy ścigani przez stróżów prawa. Modyfikacja LAW autorstwa SerjRozova poprawia ten aspekt rozgrywki, sprawiając, że jest on bardziej realistyczny. Po jej zainstalowaniu gra będzie brała pod uwagę, jak daleko od naszej lokalizacji jest miasto, skąd mają przybyć stróże prawa. Natomiast mniejsze przestępstwa w ogóle nie powodują reakcji, a w najbardziej odległych regionach tylko najcięższe zbrodnie są ścigane. Ponadto twórca zadbał m.in. o to, by trudniej było pozbyć się pościgu, a grupy łowców głów wyróżniały się większą różnorodnością.

Jak zainstalować mod LAW?

 1. Skopiuj folder LAW do folderu lml znajdującego się w miejscu, gdzie zainstalowane jest Red Dead Redemption 2.
 2. Uruchom aplikację ModManager.UI i aktywuj mod, a następnie włącz grę.

Cineastic Euphoria Ragdoll Rework (C.E.R.R) – lepsze animacje śmierci NPC

Na koniec jeszcze jeden projekt mający na celu zwiększenie autentyzmu. Nosi on nazwę Cineastic Euphoria Ragdoll Rework (C.E.R.R), został przygotowany przez AnymYa i jego zadaniem jest przywrócenie do Red Dead Redemption 2 znanych ze starszych gier na silniku Euphoria realistycznych animacji umierania. Przeciwnicy będą reagowali odpowiednio na miejsce, w które zostaną trafieni – zaczną się zataczać, próbować zatamować krwawienie i w końcu padać na ziemię, konając w męczarniach. Wraz z tym modem brutalność w tytule wkracza na zupełnie nowy poziom.

Instalacja modyfikacji C.E.R.R:

 1. Modyfikacja występuje w dwóch wersjach – Heavier Bodies oraz Normal Bodies.
 2. Wybierz tę, która Cię interesuje, a następnie przenieś folder CERR 1.08 NB do folderu lml znajdującego się w miejscu, gdzie zainstalowane jest Red Dead Redemption 2.
 3. Uruchom aplikację ModManager.UI i aktywuj mod, a następnie włącz grę.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO