Blizzard szykuje mobilnego Warcrafta w stylu Diablo Immortal

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Blizzard szykuje mobilnego Warcrafta w stylu Diablo Immortal

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że Blizzard zrezygnował z produkcji dwóch gier mających wzbogacić kultową markę Warcraft. Jeśli wierzyć dotychczasowym pogłoskom, miała to być mobilna gra MMO RPG pełniąca funkcję pobocznej odsłony World of Warcraft oraz projekt podobny do Pokemon GO. Nie znamy oficialnej przyczyny porzucenia wspomnianych projektów, bo też Blizzard nigdy nie potwierdził ich istnienia.

Wychodzi na to, że firma tak łatwo nie porzuci mobilnego Warcrafta. Diablo Immortal mimo narzekań graczy okazało się kurą znoszącą złote jaja i najwidoczniej firma chce powtórzyć ten sukces. Ich nadzieją na to może być kolejna gra podobna do Diablo Immortal, ale tym razem osadzona w krainie Azeroth.

Wskazuje na to strona z ofertą pracy, opublikowana przez Blizzarda. Do zespołu pracującego nad mobilną grą w uniwersum Warcrafta mają dołączyć reżyser i menadżer produkcji. Na ten moment nie ma informacji wskazujących, jak będzie wyglądać nowa gra. Projekt najpewniej jest jeszcze w powijakach. Wiemy tylko, że poszukiwane są osoby rozumiejące gry (znające perspektywę gracza), umiejące sprawnie zarządzać zespołem deweloperskim i mające co najmniej 5-letnie doświadczenie na podobnych stanowiskach.

Zamiary firmy nie powinny dziwić. Agresywna monetyzacja cechująca Diablo Immortal jest przedmiotem wielu kontrowersji. W opozycji do narzekań graczy jest jednak ogromny sukces gry. Najnowsze dzieło Blizzarda przekroczyło już próg 100 milionów dolarów przychodu i to wszystko za sprawą samej wersji mobilnej, a jest przecież jeszcze wydanie na komputery osobiste.

Activision Blizzard zarabia głównie na grach mobilnych

Okazuje się, że mobilne gry Activision Blizzard zarabiają lepiej niż tytuły wydawane na PC i konsole razem wzięte. Świadczą o tym wyniki finansowe za miniony kwartał, na które uwagę zwrócił serwis TweakTown. W temacie sporo do powiedzenia ma Diablo Immortal, które przynosi pieniądze głównie na platformach mobilnych.

Activision Blizzard - zarobki
Powyższa infografika dobrze ukazuje, że Activision Blizzard zarabia głównie dzięki grom mobilnym. Duża w tym zasługa Diablo Immortal.

Tworzenie dużych gier pochłania coraz więcej czasu i środków, dlatego też firmy częściej skłaniają się ku mniejszym produkcjom, które przy stosunkowo niewielkich kosztach generują ogromne przychody. Pomimo niechęci graczy na całym świecie dane mówią same za siebie. Są one wyraźnym sygnałem dla firm, że w mobilne gry warto inwestować. W tym miejscu przypomnijmy, że wydanie Diablo Immortal na PC nie było początkowo planowane. Teraz wyraźnie widać dlaczego.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO