Mistrzostwa Świata w Katarze – nowy tryb w FIFA 23

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mistrzostwa Świata w Katarze – nowy tryb w FIFA 23

Do meczu otwarcia XXII Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które tym razem odbędą się w Katarze na Półwyspie Arabskim, zostało tylko 18 dni. Jest to wydarzenie, którego ze zniecierpliwieniem wypatruje ogromna liczba fanów tego sportu. Na szczęście będą oni mogli poczuć choć namiastkę atmosfery tej imprezy nieco wcześniej.

Już 9 listopada premierę będzie miała darmowa aktualizacja, która wprowadzi oficjalnie licencjonowane katarskie Mistrzostwa Świata do gry FIFA 23.

Zagraj w Katarze

O tym, że ta impreza pojawi się w najnowszej odsłonie popularnego cyklu symulatorów piłkarskich od firmy EA Sports, wiemy już od dłuższego czasu. Wszak na samym pudełku z grą znajduje się informacja na ten temat. Dopiero teraz jednak dowiedzieliśmy się, kiedy konkretnie nastąpi premiera i czego możemy się spodziewać. Prezentację w formie materiału filmowego znajdziecie poniżej.

Co zatem znajdzie się w darmowej aktualizacji, która pojawi się już w przyszłą środę? Przede wszystkim sam turniej, który rozegramy z podziałem na prawdziwie rozlosowane grupy dowolną drużyną w ramach zabawy solowej, jak i wieloosobowej. Do wyboru będą zarówno reprezentacje, które zakwalifikowały się na imprezę, jak i te, którym się to nie udało. W tym drugim przypadku trzeba jednak będzie zastąpić którąś z ekip z wybranej grupy.

Jeśli jednak nie wyrazimy ochoty na zabawę w całym turnieju, to zawsze będziemy mogli rozegrać pojedynczy mecz w oprawie Mistrzostw Świata w Katarze. W FIF-ie 23 już istnieje podobna możliwość, z tym że w ramach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

To jednak nie wszystko. Po rozpoczęciu turnieju pojawi się możliwość nie tylko samodzielnego rozegrania meczów z danego dnia (z prawdziwymi składami, statystykami itp.), ale również zmiany rezultatów już zakończonych meczów. Będzie można zatem zmienić bieg historii i odreagować frustrację, jeśli na przykład reprezentacja Polski przegra z Argentyną 4:0.

EA Sports wierzy w polską reprezentację.
EA Sports wierzy w polską reprezentację.

Coś dla graczy FUT

Powodów do narzekań nie powinny mieć również osoby bawiące się w trybie FUT. Wraz z rozpoczęciem Mistrzostw wystartuje w nim wydarzenie Path to Glory. W jego ramach gracze będą mogli odblokować aż 30 kart World Cup Heroes. Nie zabraknie też strojów drużyn i elementów kosmetycznych do ozdabiania stadionów.

Komentarze i dwa stadiony

Ponadto darmowa aktualizacja wprowadzi odpowiednie komentarze, przerywniki filmowe oraz animacje, które pozwolą jeszcze bardziej poczuć atmosferę Mistrzostw Świata. Niestety dodane zostaną jedynie dwa z ośmiu stadionów, gdzie rozgrywane będą mecze w Katarze. Nie da się ukryć, że wpływa to negatywnie na doświadczenie całości.

FIFA 23 z nowym trybem na Mistrzostwa Świata w Katarze.
W trybie Mistrzostw Świata będziemy mogli poprowadzić zarówno silniejsze drużyny, jak i te skazywane na porażkę.

Przypominamy, że FIFA 23 jest dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch (aktualizacja z Mistrzostwami Świata ominie tę ostatnią platformę). Trzymajmy kciuki, by nowa zawartość spełniła oczekiwania i pozwoliła graczom na dodatkowe godziny piłkarskich emocji.

Jaka przyszłość czeka serię FIFA?
FIFA 24 nie powstanie, ale wszyscy na tym tracimy
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO