Minecraft za darmo – jak pobrać? Czy warto kupować grę?

| autor: Dominik Broszczak | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Minecraft za darmo – jak pobrać? Czy warto kupować grę?

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Studio Mojang sprzedało ponad 235 milionów kultowej survivalowej gry opartej o system bloków, przebijając tym samym klasyki takie jak Tetris, czy GTA V. Dzisiaj wyjaśnimy, dlaczego gra Minecraft jest tak popularna oraz odpowiemy czy można pobrać Minecraft za darmo.

Spis treści:

Co to jest Minecraft?

Szwedzkie studio Mojang stworzyło Minecrafta w 2011 roku.

Podstawowym elementem gry Minecraft jest niszczenie oraz budowanie konstrukcji z bloków. Przeszkadzać nam w tym będą potwory, przed którymi możemy bronić się ucieczką lub atakiem.

Obecnie dostępne są 3 podstawowe tryby gry:

Tryb kreatywny w Minecraft

W trybie kreatywnym gracz jest nieśmiertelny, a potwory nie reagują na jego obecność. Posiada on także nieskończone zasoby bloków i przedmiotów. Jest to najlepszy tryb do budowy konstrukcji, lub zabawy z mechanikami gry.

Minecraftowi artyści potrafią odtworzyć takie cuda architektury jak wieża Eiffela, Koloseum, Minas Tirith albo Winterfell.

Tryb przetrwania w Minecraft

W trybie przetrwania naszym celem jest stawienie czoła przeciwnościom Minecrafta i zebranie potężnego ekwipunku. Musimy pozyskiwać jedzenie, aby nie umrzeć z głodu. Zbudować dom, który będzie służył jako schronienie w nocy. Możemy wybrać się na poszukiwanie surowców w głąb jaskiń, czy zorganizować wyprawę na wielkiego Smoka Endu. W przypadku śmierci odradzamy się bezpiecznie we wcześniej postawionym łóżku.

Gra Minecraft w trybie hardcore

Tryb hardcore jest bardzo podobny do trybu przetrwania. Największą różnicą jest fakt, że śmierć w tym trybie jest permanentna. Nie ma możliwości odrodzenia.

Na czym zagrasz w Minecraft?

Gra dostępna jest na większości popularnych urządzeń. Minecraft posiada wersję na:

 • Komputery stacjonarne
 • Konsole Xbox One i Series
 • Konsole PS4 i PS5
 • Nintendo Switch.

Mojang stworzył również wersję mobilną gry, na systemy Android i iOS.

Minecraft na komputer – wymagania PC

Minecraft oferuje dwie wersje gry na PC:

 • Java Edition – działa na komputerach z systemem operacyjnym Windows, MacOS oraz Linux.
 • Windows 10 Edition – Windows 10 Edition wspiera tylko system operacyjny Windows 10 oraz Windows 11.

Gra Minecraft ma bardzo niskie wymagania sprzętowe i powinna działać płynnie na większości PC.

Nie potrzebna jest nam najmocniejsza karta graficzna. Jeśli mamy problemy z wydajnością PCta możemy wykorzystać mody takie jak optifine.

Cross-play w Minecraft

Wszystkie konsolowe oraz mobilne wersje gry pozwalają na cross play pomiędzy platformami. Na komputerze taką formę rozgrywki udostępnia jedynie Windows 10 Edition.

Minecraft za darmo – jak pobrać wersję demo?

Pytanie, jak pobrać Minecrafta za darmo oraz co daje nam taka demo wersja gry.

W przeciwieństwie do pełnej wersji gry, wersja demo Minecraft pozwala nam na zabawę tylko przez określony czas.

 • W przypadku wersji Bedrock gry (konsole, smartfony, Windows 10 Edition) jest to 90 minut.
 • Z kolei w przypadku wersji Java rozgrywka jest możliwa przez ok. 100 minut.

Instalację wersji demo zademonstruję na komputerze z systemem Windows. Aby zainstalować wersję demo:

 1. Wchodzimy na oficjalną stronę, na której jest Minecraft za darmo do pobrania
 2. Wybieramy system operacyjny, a następnie klikamy na przycisk pobierania.
 3. Uruchamiamy pobrany plik ”MinecraftInstaller”.
 4. Akceptujemy postanowienia licencji, a następnie klikamy na przycisk ”Zainstaluj”. Powinno rozpocząć się pobieranie.
 5. Po zakończeniu pobierania wybieramy czy chcemy użyć konta Mojang, czy konta Microsoft. W przypadku braku takiego konta możemy je założyć po kliknięciu danego przycisku.
 6. Po zalogowaniu się klikamy przycisk ”Zagraj w Demo”. Gotowe! Minecraft w wersji Demo powinien uruchomić się zaraz po pobraniu.
Minecraft za darmo

Czy można pobrać pełną wersję Minecraft za darmo?

Minecraft oficjalnie oferowany jest tylko w systemie pay-to-play (P2P). Żeby zagrać w grę musimy za nią wcześniej zapłacić. Oznacza to, że wszelkie formy pełnej wersji Minecrafta za darmo to piractwo.

Mimo to istnieje wiele Launcherów oferujących taką funkcjonalność. Nie zmienia to jednak faktu, że są nielegalne. Dodatkowo firma Mojang nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa takich wersji gry. Niektóre Launchery pozwalające na darmową zabawę zawierają np. wirusy komputerowe.

Piracenie Minecrafta przypomina piracenie zwykłej gry. Niby można ściągnąć cracka, wymusić tryb online czy w jakikolwiek inny sposób oszukać zabezpieczenia. Ale często nerwów jest przy tym więcej, niż ta gra kosztuje. Piracenie Minecrafta zwyczajnie się nie opłaca.

Oryginalna wersja gry jest warta swojej, niewygórowanej zresztą, ceny.

Ile kosztuje Minecraft?

Cena Minecraft będzie nieznacznie różnić się w zależności od wersji gry oraz platformy, na którą kupujemy Minecraft. Wpływ na cenę będzie też miał wybór wersji cyfrowej lub pudełkowej.

Minecraft Java Edition na komputer jesteśmy w stanie kupić za 100 zł z oficjalnej strony Minecraft.

Minecraft Java Edition na komputer

Wersję Minecraft na Windows 10 Edition możemy zakupić z Windows Store za kwotę 100,99 zł.

Minecraft na Windows 10 Edition

Obydwie wersje są także dostępne w abonamencie Microsoft PC Game Pass. W ramach abonamentu za 39.99 zł miesięcznie dostajemy dostęp do setek wyjątkowych gier. Często oferowane są także promocje pozwalające na zakup pierwszego miesiąca subskrypcji za 4 zł.

Cena pudełkowa Minecraft w wersji konsolowych w polskich sklepach oscyluje w okolicach 100 zł. Podobną cenę znajdziemy także w sklepach cyfrowych na konsolach Xbox, Playstation, oraz Nintendo. Xbox podobnie tak jak komputery stacjonarne oferuje Minecraft w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.Minecraft na telefon to cena odpowiednio 33,99 dla systemu Android i 32,99 dla systemu iOS. Pobrać je można ze Sklepu Play dla Androida oraz App Store dla iOS.

Dlaczego Minecraft jest tak popularny?

Minecraft zdobył serca graczy w każdym wieku. Fenomen Minecrafta wynika z wolności, jaką daje gra.

Budowanie własnego świata, w którym możemy stworzyć dosłownie wszystko, rozpaliło wyobraźnię graczy.

Pod tym względem gra Minecraft wyznacza standardy sandboxowości gier. W zestawieniu z linearnymi tytułami, gdzie jesteśmy wiedzeni za rączkę przez całą fabułę, Minecraft bardzo się wyróżnia.

To również wolność sprawia, że możemy w Minecrafcie utknąć na wieczność. Kiedy masz fabułę, idziesz od questa do questa stopniowo aż do rozwiązania. Nawet jeśli po drodze zatrzymujesz się przy każdej okazji na partyjkę Gwinta, fabuła dokądś zmierza.

W Minecrafcie tego nie ma. Robimy, co chcemy. Dlatego też ta gra jest tak popularna wśród dzieci. Tylko ich wyobraźnia jest limitem.

Niemałą rolę w popularyzowaniu Minecrafta odegrali także Youtuberzy publikujący codziennie tysiące treści na temat gry w Internecie. Najwięksi polscy Youtuberzy jak Friz czy Rezigiusz zaczynali, grając w Minecrafta. Największy Youtuber świata (który nie jest indyjską stacją muzyczną) czyli PewDiePie również wywodzi się z blokowej gierki.

Jak pobrać pełną wersję Minecraft?

Proces ten będzie nieznacznie różnił się w zależności od platformy.

Pobieranie Minecrafta na konsolę

W wypadku konsol będziemy mogli pobrać grę ze sklepu zaraz po zakupie. Zostanie ona także dodana do listy naszych gier. Z poziomu tej listy również będziemy mogli pobrać Minecrafta.

Minecraft na telefon

Instalacja gry wygląda bardzo podobnie na urządzeniach mobilnych. Po zakupie spokojnie pobierzemy grę ze sklepu z aplikacjami naszego systemu.

Jeśli chcemy poszerzyć nasze doświadczenia z grą możemy także pobrać grę Minecraft Earth. Jest ona dostępna za darmo na smartfony i pozwala na zabawę z blokami w rozszerzonej rzeczywistości.

Pobieranie gry wygląda trochę inaczej na komputerze stacjonarnym, dlatego opiszemy to bardziej szczegółowo.

Jak pobrać Minecrafta na komputer?

Minecraft na komputer możemy zainstalować zarówno z poziomu aplikacji Xbox (w ramach PC Game Pass), jak i z oficjalnej strony Minecrafta. Aby pobrać i zainstalować Minecraft z oficjalnej strony:

 1. Wchodzimy na stronę minecraft.net, na której znajdziemy Minecraft do pobrania
 2. Klikamy w przycisk ”Pobierz Minecraft”
 3. Wybieramy Komputer. Następnie wybieramy wersję gry Java lub Windows 10 Edition.
 4. Jeśli posiadamy już zakupioną grę i jesteśmy zalogowani klikamy przycisk ”Pobieranie”.
 5. Wybieramy dany przycisk pobierania w zależności od naszego systemu operacyjnego.
 6. Uruchamiamy pobrany plik ”MinecraftInstaller”.
 7. Akceptujemy postanowienia licencji, a następnie klikamy na przycisk ”Zainstaluj”. Powinno rozpocząć się pobieranie.
 8. Po zakończeniu pobierania wybieramy czy chcemy użyć konta Mojang, czy konta Microsoft. Logujemy się na konto z przypisaną grą.
jak pobrać Minecrafta na komputer

Po zalogowaniu klikamy przycisk ”Graj”. Gotowe! Za kilka chwil będziemy mogli już grać w Minecraft.

jak pobrać Minecraft

Wersje Minecraft na komputer. Którą kupić?

Dwie wersje Minecraft na komputer – Java Edition i Windows 10 Edition różnią się nieznacznie. Omówimy te różnice.

Minecraft Java Edition

Gra Minecraft Java Edition jest popularniejszą wersją na komputery. Sprawia to, że posiada dużo więcej dedykowanych serwerów, na których możemy bawić się wspólnie z przyjaciółmi. Wersja ta oferuje także dostęp do modów. Jeśli chcemy poprawić wygląd Minecrafta, czy dodać inne zwierzęta i potwory będziemy musieli użyć wersji Java.

Minecraft Windows 10 Edition

Wersja Windows 10 Edition to tak naprawdę wersja Bedrock, tylko z inną nazwą. Oznacza to, że kupując tę wersję będziemy w stanie zagrać ze znajomymi, którzy posiadają grę na konsoli czy telefonie. W przeciwieństwie do wersji Java, ta wersja oferuje możliwość gry w Minecraft na padzie.

Przed podjęciem decyzji, którą wersję wybrać, powinniśmy sprawdzić jaką wersję gry posiadają nasi znajomi.

Niezależnie od tego, jaką wersję wybierzemy, Minecraft jest świetną grą zarówno dla młodych jak i starszych graczy. Klockowata grafika oraz brak krwi sprawiają, że nawet walka z potworami nie jest brutalna.

Jest to także świetna gra, potrafiąca rozwijać kreatywność. Jeżeli Twoje dziecko ma grać w jakąś grę, niech to będzie Minecraft.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanatyk nowych technologii i sprzętu komputerowego. W wolnym czasie gra w gry, lub przykręca śrubki. Z natury jest zakupoholikiem. Nie potrafi się oprzeć dobrej okazji.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO