Minecraft pozwoli poczuć magię mundialu

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Minecraft pozwoli poczuć magię mundialu

Od blisko tygodnia w Katarze odbywa się XXII edycja piłkarskich Mistrzostw Świata. Cała ta futbolowa gorączka sprawiła, że również gracze z większym zainteresowaniem spoglądają na pozycje związane z tą dyscypliną, jak chociażby FIFA 23 (która niedawno otrzymała specjalną aktualizację, dodającą wirtualną wersję katarskiego Mundialu do rozegrania) czy Football Manager 2023. Co jednak ciekawe, zawartość piłkarska trafiła również do produkcji mniej kojarzących się z tym sportem albo wręcz w ogóle. Mowa tu chociażby o Minecrafcie: Bedrock Edition, który otrzymał Święto piłki nożnej (ang. Soccer Celebration).

Święto piłki nożnej w Minecrafcie

Święto piłki nożnej jest przedmiotem, który można zakupić w Minecraft Marketplace za 1340 Monet. Rozszerzenie to zostało opracowane przez ekipę Blockception, która chwali się tym, że tworzy profesjonalne, bogate w detale oraz „immersyjne” dodatki do przebojowej produkcji studia Mojang.
Święto piłki nożnej oferuje dość kompleksowe doświadczenie futbolowe. Możemy:

  • Brać udział w wymagających treningach, obejmujących strzały, dryblingi, podania, walkę o piłkę i kontrolę.
  • Dołączyć do swojej drużyny marzeń.
  • Wziąć udział w ekscytującym meczu o mistrzostwo i zdobyć cenne trofeum do swojej kolekcji.
  • Nic nie stanie także na przeszkodzie, by odpowiednio spersonalizować stadiony, jak zresztą przystało na Minecrafta.

Jak to mniej więcej wygląda w akcji, możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym.

Elementy kosmetyczne

Ponadto dodatek oferuje 32 sportowe skórki, a także zestaw Endermana do kreatora postaci. Wszystko to, by jak najlepiej oddać piłkarski klimat i wczuć się w atmosferę wielkiego turnieju.
Cały dodatek wygląda dość nietypowo, ale być może właśnie dlatego warto się nim zainteresować. Oglądając jego prezentację, zdecydowanie można poczuć klimat tytułowego piłkarskiego święta. Poza tym, kto wie? Może uda mu się przyciągnąć do popularnej „nogi” osoby, które wcześniej nie były jej specjalnymi fanami.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO