Jak wyhodować pszczoły, zrobić ul i zebrać miód w Minecraft?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak wyhodować pszczoły, zrobić ul i zebrać miód w Minecraft?

Natrafiłeś kiedyś na pszczele gniazdo podczas eksploracji klockowego świata i uznałeś, że chciałbyś założyć własną hodowlę tych owadów? To nic trudnego – z tego poradnika dowiesz się, jak krok po kroku zrobić ul i zebrać miód w Minecrafcie. Warto podjąć się tego zadania, ponieważ zebrane plastry miodu mają wiele przydatnych zastosowań.

Spis treści:

Jak zrobić ul w Minecraft?

Aby zrobić ul w Minecrafcie, trzeba wyruszyć na poszukiwanie pszczelich gniazd. Najczęściej można je znaleźć na dębach, brzozach lub namorzynach (drzewach tropikalnych) w bliskim sąsiedztwie kwiatów. Zanim zaczniesz poszukiwania, musisz przygotować niezbędne narzędzia, czyli nożyce, siekierę oraz ognisko.

Po znalezieniu gniazda w pierwszej kolejności należy ustawić pod nim ognisko, aby zapobiec atakom pszczół, którym może nie spodobać się wymuszona przeprowadzka. Lepiej uniknąć drażliwej sytuacji, ponieważ pszczoła w Minecrafcie po użądleniu umiera. 

Kolejny krok to zebranie miodu. Do tego należy użyć nożyc na gnieździe. W ten sposób pozyskuje się w Minecrafcie 3 plastry miodu. Następnie musisz zebrać dowolne drewno i przerobić je na deski – wystarczy 6 sztuk. 

Aby utworzyć ul w Minecrafcie, na stole rzemieślniczym trzeba ułożyć przedmioty w odpowiedniej kolejności:

  • 3 sztuki desek
  • 3 plastry miodu
  • 3 sztuki desek

I ul w Minecrafcie gotowy, czas na pszczoły!

Tak tworzy się ul Minecraft.
Tak tworzy się ul w Minecraft.

Jak zdobyć pszczołę w Minecraft?

Ul już postawiony, więc teraz pozostaje znalezienie pszczół i rozpoczęcie ich hodowli. Celem zwabienia insektów należy pozbierać kilka kwiatów oraz nakarmić nimi te pracowite owady  – wówczas zaczną się rozmnażać. Mała pszczoła w Minecrafcie wymaga pełnego dnia w grze (około 20 minut), żeby stać się dorosłym osobnikiem, a „rodzice” pszczoły już po 5 minutach mogą się ponownie rozmnażać.

Pszczoła w Minecraft
W Minecraft pszczoła jest bardzo pożytecznym stworzeniem

Produkcja miodu i hodowla pszczół w Minecraft

Aby zatrzymać pszczoły w obrębie swojej farmy, można posadzić kwiaty w otoczeniu uli i zablokować całość np. szybą. Dzięki temu owady nie będą mogły odlecieć.

Jak zebrać miód w Minecrafcie? To proste. Wystarczy użyć nożyc na ulu, aby otrzymać 3 plastry miodu. Poza samym ulem, z pozyskanego produktu można zrobić kilka różnych przedmiotów.

Plaster miodu w Minecrafcie jest naprawdę przydatny. Tego typu przedmioty pozwalają na wykonanie:

  • Świeczek (źródło światła lub element, który można postawić na cieście)
  • Bloku plastra miodu (blok dekoracyjny) 
  • Woskowanego bloku miedzi (nie utlenia się)

Używając pustej butelki na pełnym ulu w Minecrafcie, otrzymujemy 1 butelkę z miodem. Można ją wykorzystać do wytworzenia cukru lub bloku miodu. Blok miodu jest szczególnie pożądanym przedmiotem, ponieważ hamuje upadek o około 80%, dzięki czemu gracz nie otrzymuje od niego obrażeń. Za to wypicie butelki miodu usuwa truciznę.

Jak zebrać miód w Minecraft?
Pszczele gniazdo w Minecraft

Aby ułatwić zbieranie miodu, można wykorzystać dozownik. Dzięki niemu nie jest potrzebne ognisko – gracz nie kradnie miodu pszczołom bezpośrednio i dlatego te nie robią się agresywne.

Jeżeli nie chcesz tworzyć ula, możesz wykorzystać do hodowli pszczele gniazdo. Potrzebujesz do tego narzędzia zaklętego Jedwabnym dotykiem, za sprawą którego gniazdo nie rozpadnie się, a pszczoły przeniosą się razem z nim do nowej lokacji. Pamiętaj, by zrobić to wyłącznie po zmroku lub w czasie deszczu, ponieważ tylko wtedy pszczoły w Minecrafcie przebywają w ulu.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO