Na jakim poziomie są diamenty w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Na jakim poziomie są diamenty w Minecraft?

Jeśli gracie w Minecraft to z pewnością zadawaliście sobie pytanie – na jakim poziomie są diamenty? Diamenty to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych surowców w Minecrafcie. Można śmiało powiedzieć, że tzw. „diaxy” stały się symbolem tej produkcji, a nowi gracze często zaczynają swoją przygodę właśnie od poszukiwań tego dobra. Za pomocą diamentów mogą wzmocnić swoją postać i stawić czoła większym wyzwaniom w grze. Może się wydawać, że ich odnalezienie to prosta sprawa – ot, wystarczy wziąć kilof w dłoń i kopać. Warto jednak znać kilka sztuczek, które ułatwią poszukiwanie diamentów w Minecrafcie. Nasz krótki poradnik odpowiada na takie pytania, jak: „gdzie można znaleźć diamenty z Minecrafta”, czy „na jakim poziomie są diamenty”.

Spis treści:

Na jakim poziomie są diamenty w wersji 1.19 Minecraft?

Szukanie diamentów w Minecrafcie ułatwia wyświetlanie informacji, na jakim poziomie głębokości się znajdujemy. Mówi o tym liczba widniejąca przy wartości „Y” przy koordynatach naszej postaci. W wersji Minecraft 1.19 złoża diamentów pojawiają się już od poziomu 15. Warto pamiętać, że im niżej się znajdujemy, tym większa szansa na to, że natkniemy się na diamenty.

Na jakim poziomie są diamenty w wersji 1.19 Minecraft?
Z diamentów można stworzyć jedne z najlepszych przedmiotów w grze.

Na jakim poziomie są diamenty w wersji 1.18 Minecraft?

W wersji 1.18 Minecrafta twórcy zmienili nieco sposób, w jaki generowany jest świat. Sprawiło to, że koordynaty odpowiedzialne za głębokość naszego położenia zaczęły pokazywać wartości poniżej 0. Dlatego, podobnie jak w wersji 1.19, ten surowiec zacznie pojawiać się już od poziomu 15. Według wielu graczy najwięcej diamentów znajdziemy w okolicach poziomu -50, ale nie należy tej informacji traktować dosłownie – zasoby są generowane losowo, więc niejednokrotnie doświadczymy ich skupisk w zupełnie innym miejscu niż inni gracze.

Na jakim poziomie są diamenty w wersjach 1.17.1 i starszych w Minecraft?

Jeśli nadal korzystacie z wersji 1.17 Minecrafta lub starszej, to musicie pamiętać, że koordynaty w niej różnić się będą od tych w nowszych wydaniach. W tym przypadku diamentów powinniście szukać od głębokości numer 1. Mówi się, że ich największe złoża występują w granicach poziomów 5 i 12, dlatego najlepiej będzie, jeśli to właśnie tam skierujecie swoje kilfofy.

Diamenty to surowiec bardzo pożądany przez osoby grające w Minecraft. Pozwalają szybko stworzyć mocny sprzęt, który pozwoli kontynuować wirtualną przygodę.

Jak szybko znaleźć diamenty w Minecraft?

Zanim zaczniecie analizować, na jakim poziomie są Diamenty w Minecraft, warto poznać technikę, dzięki której diamenty z Minecrafta będą szybko wpadać do naszego ekwipunku. Po wybraniu satysfakcjonującego nas poziomu podziemi (wiecie już na którym z nich kopać diamenty w Minecrafcie), powinniśmy zacząć kopać wzdłuż oraz nieco niżej. Po sprawdzeniu interesującego nas poziomu, powtarzamy ten proces cztery bloki niżej (np. zaczynając na 7. poziomie, kopiemy poziom 7. oraz 6., a następnie przeskakujemy na poziom 3.). Dzięki temu mamy pewność, że nie pominiemy żadnego bloku z diamentami , który kryje się w ziemi.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO