Jak zrobić mapę w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić mapę w Minecraft?

W poniższym artykule dowiecie się, jak zrobić mapę w Minecrafcie oraz jakie dodatkowe opcje są z nią związane w samej grze. Mapa to bez wątpienia bardzo przydatne narzędzie nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w wirtualnym. W grach komputerowych przedmiot ten pomaga odnaleźć się w ogromnym świecie, naładowanym różnorakimi aktywnościami. Minecraft nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dzięki stworzonej mapie jesteśmy w stanie m.in. wyznaczyć, a później odnaleźć drogę do bezpiecznego schronienia czy też interesujących nas punktów na planszy.

Spis treści:

Mapa Minecraft
Świat w Minecraft jest ogromny, więc przyda się mapa.

Jak zrobić pustą mapę w Minecraft?

Stworzenie pustej mapy w Minecrafcie należy do stosunkowo prostych zadań. Aby tego dokonać, potrzebujemy 8 kartek oraz kompasu. Następnie za pomocą stołu rzemieślniczego łączymy wszystkiej składniki (jak na obrazku poniżej). 

Jak zrobić mapę w Minecraft?
Stworzenie mapy w Minecraft jest prostym zadaniem 

Tym sposobem wchodzimy w posiadanie własnej, nieuzupełnionej jeszcze mapy. Warto wiedzieć, że można też stworzyć pustą mapę w Minecrafcie za pomocą 9 kartek, ale nie będzie ona posiadać funkcji lokalizacji położenia gracza.

Jak stworzyć własną mapę w Minecraft?

Po stworzeniu powyższego przedmiotu możemy w końcu zabrać się za rysowanie własnej mapy w Minecrafcie. Posiadając pustą wersję, należy wziąć ją do ręki i udać się w miejsce, od którego chcemy zacząć tworzyć plan naszego świata. Następnie klikając prawy przycisk myszy, aktywujemy ją, i podróżując po świecie, odkrywamy na niej nowe obszary (ważne jednak, aby podczas eksploracji trzymać mapę w ręce).

Jak stworzyć własną mapę w Minecraft?
Jak stworzyć własną mapę w Minecraft?

Aby włączyć mapę w Minecrafcie, należy najpierw przypisać ją do paska wyboru za pomocą okna ekwipunku, a następnie wybrać za pomocą odpowiedniego klawisza. Mapa zawsze będzie wyśrodkowana w tym samym miejscu, a wyjście poza nią poskutkuje wyłącznie zniknięciem ikony symbolizującej gracza.

Jak zrobić dużą mapę w Minecraft? Jak ją powiększyć?

Podstawowa wersja mapy w Minecrafcie ma ograniczone pole zasięgu. Warto jednak wiedzieć, że gra umożliwia powiększenie jej i to aż kilkukrotnie. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – gotową mapę, którą chcemy powiększyć, łączymy z dodatkowymi 8 kartkami za pomocą stołu rzemieślniczego. Dzięki temu obraz na naszej mapie oddali się i będziemy mogli odkryć na niej znacznie więcej ciekawych miejsc. Naszą mapę w Minecrafcie możemy powiększyć czterokrotnie.

Jak powiększyć mapę w Minecraft?
Jak powiększyć mapę w Minecraft?

Jak zrobić mapę w Minecraft na stole kartograficznym?

Jeśli zależy nam na odblokowaniu dodatkowych opcji związanych z mapami w Minecrafcie, to warto zaopatrzyć się w stół kartograficzny (lub skorzystać z tego znajdującego się w wiosce w domu kartografa). Za jego pomocą możemy m.in. duplikować istniejące już mapy lub blokować odkrywanie nowych terenów. Co ciekawe, stół kartograficzny może również posłużyć do zmniejszenia mapy (gdy oddalimy ją jednak za bardzo).

Jak zrobić mapę w Minecraft na stole kartograficznym?
Jak zrobić mapę w Minecraft na stole kartograficznym?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO