Minecraft Legends – wymagania sprzętowe i pierwsze recenzje

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Minecraft Legends – wymagania sprzętowe i pierwsze recenzje

Minecraft Legends to strategiczny spin-off szalenie popularnego Minecrafta. Pocieszny RTS ma za sobą premierę, a w sieci dostępne są recenzje. Wynika z nich, że jest to udana odskocznia od głównej marki oraz dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z grami strategicznymi. Oprócz opinii krytyków przedstawiamy także ogólną charakterystykę gry i jej wymagania sprzętowe Minecraft Legends.

Wymagania sprzętowe Minecraft Legends

Początkowo na karcie produktu w serwisie Steam wymagania sprzętowe Minecraft Legends były ujednolicone (bez podziału na minimalne i zalecane). W końcu uległo to jednak zmianie, a same wymagania są obecnie nieco wyższe.

Minimalne wymagania Minecraft Legends na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (z aktualizacją nie starszą niż z maja 2020 roku lub Windows 11
 • Procesor: Core i5 2,8 GHz lub odpowiednik
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780, AMD Radeon 285 lub Intel HD 520
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 24 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania Minecraft Legends na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (z aktualizacją nie starszą niż z maja 2020 roku) lub Windows 11
 • Procesor: Core i5 3,4 GHz lub odpowiednik
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 lub AMD FX-4100
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 24 GB dostępnej przestrzeni

Minecraft Legends – cena

18 kwietnia 2023 roku odbyła się premiera Minecraft Legends, czyli gry akcji z elementami strategii osadzonej w świecie Minecrafta. Cena Minecraft Legends na PC wynosi 189 zł w przypadku wersji standardowej lub 219 zł za edycję Deluxe. Ceny wydania konsolowego są następujące: 169 zł lub 219 zł za Deluxe. Gra dostępna jest też w abonamencie Xbox Game Pass.

Minecraft Legends to udany spin-off – recenzje

W sieci dostępne są recenzje krytyków. Wersja na Xbox Series X/S w serwisie Metacritic posiada średnią na poziomie 72% (na podstawie 44 opinii). W przypadku wersji PC jest to 68% (na podstawie 21 recenzji). Tekstów opisujących wydania na pozostałe platformy (PS4, PS5 i Nintendo Switch) jeszcze nie ma.

Z recenzji wynika, że Minecraft Legends jest grą dobrą, choć niektórym nie przypadła do gustu mieszanka gry akcji ze strategią – walce brakuje głębi i czegoś, co mogłoby przyciągać do ekranu na dłużej.

Te bardziej pozytywne głosy mówią natomiast, że w takiej formie tytuł może zachęcić osoby nieobeznane z RTS-ami do szerszego przetestowania gatunku. Mimo odczuwalnej powtarzalności gra potrafi wciągnąć i daje frajdę. Zwłaszcza gdy gra się w dobrym towarzystwie.

Rozgrywka w Minecraft Legends

Podstawą zabawy w Minecraft Legends jest strategiczna kampania fabularna. W jej ramach eksplorujemy świat, zdobywamy cenne surowce i walczymy z przeciwnikami znanymi z oryginału. Wszystko w ramach przygotowań do inwazji najeźdźców z podziemi. U podstaw jest to gra akcji, choć posiada wyraźnie nakreślone elementy znane z gatunku RTS – jak wydawanie poleceń zgromadzonym jednostkom.

Kampanię fabularną można ukończyć w trybie kooperacji. Oprócz tego dostępny jest także tryb PvP (Player versus Player). Warto zauważyć, że produkcja oferuje tzw. crossplay, czyli możliwość wspólnego grania z posiadaczami innych platform.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO