Jak zrobić tarczę i miecz w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić tarczę i miecz w Minecraft?

Świat Minecrafta jest pełen niebezpieczeństw. Na niedoświadczonego gracza czeka masa rozmaitych stworów, które atakują już przy pierwszej okazji. Na szczęście produkcja pozwala bronić się przed zagrożeniami na wiele różnych sposobów. Do ochrony może posłużyć oręż (np. miecz i tarcza), dzięki któremu minecraftowe potwory nie napsują nam tyle krwi. Artykuł wyjaśnia, jak zrobić miecz i tarczę w MC, a tym samym zwiększyć swoje szanse na przeżycie.

Spis treści:

Jak zrobić tarczę w Minecraft?

Tarcza w Minecrafcie służy do obrony przed atakami. W całości pochłania obrażenia oraz odbija pociski (np. strzały). Przedmiotom tego typu można również przypisać przydatne zaklęcia – Naprawę oraz Niezniszczalność (wyłącznie za pomocą zaklętej książki) – dzięki którym przetrwają znacznie więcej ataków.

Tarcza w Minecrafcie jest absolutnie niezbędna. Jej crafting wymaga od nas zdobycia tylko sześciu desek oraz sztabki żelaza.

Jak zrobić tarczę w Minecrafcie?
Tarcza w Minecraft jest banalnie łatwa do wytworzenia

Skąd wziąć surowce na tarczę?

Skoro już wiemy, jak zrobić tarczę w MC, to musimy jeszcze przejść przez proces zdobywania odpowiednich materiałów. Jak wejść w ich posiadanie?

Crafting tarczy w Minecrafcie odbywa się przy użyciu sześciu desek oraz sztabki żelaza. Sztabkę uzyskamy poprzez standardowe przetapianie rudy żelaza, np. w piecu, a deski z zebranych pni drzewa. Warto pamiętać, że jego gatunek nie ma żadnego wpływu na działanie czy wytrzymałość tarczy.

Jak zrobić miecz w Minecraft?

Miecz w Minecrafcie służy głównie do atakowania potworów. Uderzając nim, możemy pozbawić przeciwników życia (dokładne obrażenia są zależne od tego, z jakiego materiału został wykonany miecz). Sama broń przy użyciu sukcesywnie traci odrobinę na wytrzymałości.

Miecz tworzy się za pomocą patyka oraz dwóch wybranych surowców. Broń można zakląć i w ten sposób nadać jej dodatkowe właściwości, np. obrażenia od ognia.

Jak zrobić miecz w Minecrafcie?
Diamentowy miecz w Minecraft może nam pomóc w przetrwaniu nocy.

Skąd wziąć surowce na miecz?

Wiemy już, jak zrobić miecz w Minecrafcie. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie, jak zdobyć potrzebne do craftingu materiały.

Patyk uzyskujemy poprzez połączenie dwóch desek. Gatunek drewna nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. To surowce służące do wyrobienia „ostrza” miecza definiują jego obrażenia oraz wytrzymałość. Mamy tutaj do wyboru aż siedem różnych opcji, które umieściliśmy na poniższej liście:

  • Deski – pozyskiwane z przetwarzania drewna
  • Bruk – wydobywany za pomocą kilofa
  • Czernit – wydobywany za pomocą kilofa i występujący tylko w Netherze
  • Łupkowy bruk – wydobywany za pomocą kilofa
  • Sztabki żelaza – otrzymywane po przetopieniu rudy żelaza
  • Sztabki złota – otrzymywane po przetopieniu rudy złota
  • Diamenty – wydobywane co najmniej za pomocą żelaznego kilofa (słabsze narzędzie nie pozwoli na pozyskanie diamentów).

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO