Jak zrobić portal do Netheru w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić portal do Netheru w Minecraft?

Nether w Minecrafcie to jedna z pierwszych głównych lokacji, do której gracze planują się udać. Celem podróży jest przede wszystkim pozyskanie cennych – niedostępnych nigdzie indziej – surowców. Aby dostać się do tego piekielnego miejsca, musimy stworzyć portal. Nasza minecraftowa postać właśnie za jego pomocą zostanie przeniesiona bezpośrednio w sam środek nowej przygody. Niniejszy poradnik wyjaśnia, w jaki sposób stworzyć portal do Netheru w Minecrafcie, ile potrzeba do tego obsydianu oraz jak zrobić krzesiwo.

Spis treści:

Jak zrobić portal do Netheru? Wymiary

Wbrew pozorom stworzenie portalu do Netheru nie jest szczególnie trudne. Będziemy potrzebowali do tego 14 bloków obsydianu oraz źródła ognia. Gdy zdobędziemy wymagane materiały, musimy znaleźć rozległą i płaską powierzchnię oraz wybudować „ramę” portalu z obsydianu. Wymiary portalu do Netheru to przynajmniej cztery bloki długości oraz pięć wysokości (może być więcej, ale nie wpływa to w żaden sposób na działanie konstrukcji).

portal do Netheru Minecraft przed aktywacją
Tak wygląda portal do Netheru w Minecraft – tu jeszcze przed aktywacją.

Następnie uruchamiamy budowlę za pomocą ognia (do którego wywołania służy krzesiwo). Sprawi to, że pojawi się w niej fioletowa poświata i możliwa stanie się teleportacja. Potem jest już z górki – należy przejść przez portal i odczekać kilka sekund na przeniesienie prosto do Netheru.

Portal do Netheru Minecraft po aktywacji
Tak prezentuje się portal do Netheru w Minecraft już po aktywacji.

Skąd wziąć surowce potrzebne do aktywacji portalu?

Do stworzenia portalu potrzebujemy obsydianu, który da się uzyskać w bardzo prosty sposób. Surowiec ten najłatwiej znaleźć pod ziemią w miejscach, gdzie lawa może zetknąć się z wodą. Gdy dojdzie do interakcji – a efekt ten wywołamy także samodzielnie, np. nakierowując wodę prosto na lawę – powstaną bloki obsydianu. Następnie musimy je zniszczyć co najmniej za pomocą diamentowego kilofa, aby wydobyć pożądany materiał (użycie słabszego narzędzia nie zapewni nam obsydianu!). Ile potrzeba obsydianu na portal? Tak jak wspomnieliśmy, do realizacji zadania wystarczy 14 bloków tego surowca

Jak zrobić krzesiwo w Minecraft?

Aby aktywować portal do Netheru w Minecrafcie, musimy użyć jakiegokolwiek źródła ognia. Najprostszym narzędziem, które możemy do tego wykorzystać, jest krzesiwo. 

Jak zrobić krzesiwo w Minecrafcie?
Krzesiwo w Minecraft nie należy do przedmiotów, których wytworzenie jest skomplikowanym procesem.

Do stworzenia tego przedmiotu potrzebujemy sztabki żelaza oraz krzemienia. Pierwszy materiał otrzymamy po przetopieniu rudy żelaza np. w zwykłym lub hutniczym piecu. Natomiast krzemień możemy zdobyć poprzez zniszczenie bloku żwiru (jest na to tylko 10% szansy) lub zakup u jednego z handlarzy w wiosce w zamian za żwir i szmaragdy. Minecraft tylko takimi metodami pozwala uzyskać krzesiwo potrzebne do uruchomienia portalu do Netheru.

Zobacz inne poradniki do craftowania:
Jak zrobić przedmiot w Minecraft?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO