Jak zrobić portal do Endu w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić portal do Endu w Minecraft?

Świat Minecrafta składa się z kilku wymiarów, w których gracze mogą przeżyć niebezpieczne przygody. Jednym z miejsc najbardziej pożądanych do odkrycia przez bohaterów Minecrafta jest End (zwany również Kresem). Tam na najodważniejszych śmiałków czeka Smok Endu, będący jednym z najsilniejszych bossów w całej grze. Jego pokonanie często traktuje się jako ostateczne ukończenie produkcji.

Dotarcie do wspomnianej krainy nie jest prostym zadaniem. Z tego poradnika dowiecie się, jak znaleźć bądź zrobić portal do Endu (Kresu) i stanąć do walki ze smokiem.

Spis treści:

Jak znaleźć portal do Endu w Minecraft?

Portal do Endu w Minecrafcie występuje wyłącznie w tzw. twierdzach, czyli podziemnych lokacjach. Na pierwszy rzut oka ich odnalezienie może wydawać się problematyczne, aczkolwiek istnieje sposób na ułatwienie sobie tego zadania.

Warto wyposażyć się w Oko Endera i rzucić je przed siebie. Opadnięcie przedmiotu oznaczać będzie, że pod spodem znajduje się szukana przez nas twierdza, a w niej portal do Endu. To właśnie w okolicach tego miejsca powinniśmy rozpocząć poszukiwania podziemnej twierdzy z portalem Kresu. Natomiast unoszenie się Oka Endera nad powierzchnią ziemi oznacza, że musimy podążać dalej, w wyznaczonym przez przedmiot kierunku.

Portal do Endu w Minecraft
Oko Endera wskazuje drogę do portalu do Kresu w Minecraft

Jak zrobić portal do Endu w Minecraft?

W standardowym trybie rozgrywki w Minecrafcie własnoręczne stworzenie portalu do Endu jest niemożliwe. Struktura ta jest dostępna wyłącznie w miejscach wygenerowanych na mapie.

Jednak w trybie kreatywnym gracz może postawić portal do Kresu w dowolnym miejscu za pomocą ram portalu do Endu. Należy przy tym pamiętać o ich odpowiednim skonstruowaniu. Dwanaście bloków trzeba ułożyć w wymiarach 5×5 – tak, aby „rogi” konstrukcji były puste. W trybie survivalowym pod portalem do Endu znajduje się lawa, a w trybie kreatywnym nie musi się ona pojawić, by konstrukcja działała zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Skąd wziąć surowce do aktywacji portalu do Kresu?

Sam portal do Endu w Minecrafcie musimy aktywować poprzez wypełnienie jego dwunastu ram za pomocą Oka Endera. Przedmiot ten uzyskuje się poprzez połączenie Perły Kresu oraz Płomiennego proszku.

Szansę na zdobycie Perły Kresu mamy po zabiciu tzw. „Endermana”, ale możemy odnaleźć ją także w skrzyniach znajdujących się w twierdzach. Obie metody wymagają odpowiedniego doświadczenia oraz ekwipunku, aby sprostać czyhającym niebezpieczeństwom. Z kolei Płomienny proszek otrzymamy po przetworzeniu Płomiennej różdżki, która wypada z zabitych Płomyków – te minecraftowe potwory znajdziecie wyłącznie w twierdzach w Netherze.

Portalu do Endu (Kresu) - surowce potrzebne do aktywacji.
Aby stworzyć Oko Endera w Minecraft, trzeba pokonać kilka silniejszych potworów

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO