Jak zrobić piston w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić piston w Minecraft?

Z naszego poradnika dowiesz się, jak zrobić tłok w Minecrafcie. Tłok (z ang. piston) został wprowadzony do Minecrafta wraz z patchem 1.7. Chociaż wygląda niepozornie, jest to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu stworzymy masę ciekawych mechanizmów, pozwalających m.in. na przesuwanie bloków czy otwieranie drzwi. Aby tłok działał, musi być zasilany redstone’em – gdy energia przepływa, tłok się wysuwa, a gdy zanika, to wraca na pierwotne miejsce.

Spis treści:

Jak zrobić piston w Minecraft?

Crafting pistona w Minecrafcie nie wymaga zbyt wielu trudno dostępnych materiałów. Za pomocą stołu rzemieślniczego musimy połączyć ze sobą 3 deski, 4 bloki bruku, sztabkę żelaza oraz tzw. redstone. Często tworząc jakąś konstrukcję, będziemy korzystać z większej liczby tłoków, dlatego warto od razu zaopatrzyć się w większą ilość materiałów potrzebnych do jego wyprodukowania.

Jak zrobić piston w Minecraft?
Tłok pozwala m.in. na przesuwanie innych bloków

Jak zrobić lepki tłok?

Warto wiedzieć, że możemy połączyć zwykły tłok z kulą szlamu, aby uzyskać lepki tłok, za pomocą którego nie tylko popchniemy inne bloki, ale również przeciągniemy je w wybranym kierunku.

Jak zrobić lepki tłok?
Jak zrobić lepki tłok?

Czego potrzebujesz, aby zrobić piston w Minecraft?

Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę materiałów potrzebnych do stworzenia tłoka w Minecrafcie oraz przydatne informacje o tym, jak je uzyskać.

  • 3 deski – mowa o dowolnym typie deski tworzonej z pnia. Jeden pień zapewnia nam aż 4 deski
  • 4 bloki bruku – jeden z najpopularniejszych surowców w grze, który zdobywamy kopiąc kamień
  • sztabka żelaza – surowiec uzyskiwany poprzez przetapianie rudy żelaza (np. w piecu)
  • redstone – materiał pozyskiwany poprzez wydobywanie złóż redstone’a za pomocą żelaznego lub lepszego kilofa
Piston w Minecraft - czego potrzebujesz, aby go stworzyć?
Piston w Minecraft jest niepozorny, a niezwykle przydatny

Piston Minecraft – informacje

Tłok w Minecrafcie to bardzo przydatne narzędzie, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób działa ten przedmiot. Po umieszczeniu pistona na ziemi zawsze jest on zwrócony w stronę gracza, dzięki czemu ustawienie go pod odpowiednim kątem nie powinno być żadnym problemem. Jeden tłok jest w stanie przesunąć maksymalnie 12 bloków; może również popychać graczy oraz moby. W sytuacji, gdy za postacią nie ma pustej przestrzeni, zostanie ona zgnieciona, co pozwala tworzyć kreatywne pułapki.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO