Jak zrobić obraz i latarnię w Minecraft?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić obraz i latarnię w Minecraft?

Chciałbyś oświetlić swoją wioskę w Minecrafcie, ale znudziło Ci się korzystanie z samych pochodni? A może masz zamiar udekorować dom albo stworzyć sekretne przejście? W takim razie powinieneś zrobić obraz i latarnię w MC. Jak się robi latarnię w Minecraft i jak zrobić obraz, dowiesz się z tego artykułu.

Spis treści:

Jak zrobić obraz w Minecraft?

Obraz w MC jest świetną dekoracją dla domu. W świecie Minecrafta możesz otrzymać 26 obrazów o różnych wielkościach. Dostępne rozmiary to bloki: 1×1, 1×2, 2×1, 2×2, 4×2, 4×3 i 4×4. Losowy obraz otrzymujesz po umieszczeniu go na dowolnym płaskim i pionowym bloku.

Aby zrobić obraz do swojego minecraftowego domu, potrzebujesz 8 patyków i dowolnej pojedynczej wełny. Surowce należy umieścić na stole rzemieślniczym, układając patyki wokół wełny. 

Jak zrobić obraz w Minecraft?
Przedstawiony crafting to jedyny sposób na to, aby zrobić obraz w Minecraft

Skąd wziąć surowce na obraz?

Nie można zrobić obrazu w Minecrafcie bez patyków i wełny. Na szczęście do znalezienia dowolnego drzewa oraz owiec wystarczy odrobina eksploracji. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię – może to być jakiekolwiek drzewo, które napotkasz w wielu biomach, np. na równinach czy w dżungli. Z drzewa wydobędziesz pień, z jego bloku otrzymasz 4 deski, a z 2 desek (ułożonych jedna nad drugą na stole rzemieślniczym) pozyskasz 4 patyki.

Owce nie oddalają się zbytnio od wody, więc jeżeli trafisz na jakiś zbiornik, masz duże szanse na znalezienie jakiegoś stada. Aby pozyskać wełnę z owcy, możesz skorzystać z nożyc do strzyżenia – otrzymasz wtedy od 1 do 3 sztuk wełny. Po zabiciu owcy również wypada wełna, ale tylko 1 sztuka.

Jak zrobić latarnię w Minecraft?

Lampion w Minecrafcie, nazywany też latarenką, jest przedmiotem, który emituje maksymalną ilość światła, sięgającą 15 bloków. Wiedza na temat tego, jak się robi latarnię w świecie Minecrafta, jest więc bardzo przydatna. Oczywiście standardowo trzeba zacząć od zdobycia właściwych składników.

Aby zrobić latarnię w MC, potrzebujesz 8 bryłek żelaza oraz 1 pochodni. Podobnie jak w przypadku obrazu, pochodnię otaczasz bryłkami żelaza na stole rzemieślniczym. 

Jak zrobić latarnię w Minecraft?
Latarnię w MC należy zrobić według przedstawionej receptury

Skąd wziąć surowce na latarnię?

Skoro już wiesz, jak się robi latarnię w świecie Minecrafta, to musisz jeszcze zapoznać się ze sposobami zdobycia potrzebnych składników.

9 bryłek żelaza pozyskuje się z 1 sztabki żelaza. Sztabki możesz znaleźć w skrzyniach podczas eksploracji lochów czy twierdz albo wytopić je z bloków żelaza, które wydobywa się pod ziemią. Pochodnię otrzymuje się z patyka oraz węgla – patyk uzyskasz z dowolnych desek, a węgiel wydobędziesz z rudy węgla.

Latarnie, poza lepszą emisją światła, pełnią w Minecrafcie funkcję estetyczną. Osada udekorowana lampionami wygląda o niebo lepiej od wioski, w której znajdują się tylko pochodnie.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO