Jak zrobić doniczkę i wiadro w Minecraft?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić doniczkę i wiadro w Minecraft?

Chciałbyś szybko złowić rybę, ale akurat nie masz wędki? A może pragniesz przyozdobić swój dom kilkoma roślinami? Nie ma problemu, w świecie Minecrafta wystarczą Ci do tego wiadro i doniczka.

Spis treści:

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

Jak się robi doniczkę w Minecrafcie? To bardzo proste – do wytworzenia doniczki potrzebujesz 3 cegieł. Można je zdobyć na dwa sposoby:

  • Kupić u osadnika-kamieniarza za szmaragd
  • Wytworzyć przy pomocy gliny

Cegły należy ułożyć w formie trójkąta na stole rzemieślniczym, i to wszystko – doniczka w Minecrafcie gotowa. Możesz już zacząć ozdabiać swój dom kwiatami!

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?
Wytwarzanie doniczki w Minecraft

Skąd wziąć surowce na doniczkę?

Dzięki handlowi możesz otrzymać od 10 do 16 cegieł za 1 szmaragd. To spokojnie wystarczy, aby w Twoim domu w Minecrafcie mogła pojawić się doniczka.

Natomiast w przypadku craftingu potrzebna jest glina, której złoża znajdziesz przeważnie pod wodą – najłatwiej wykopać je łopatą. Możesz również przeszukać skrzynie w wioskach lub kupić ten surowiec u osadnika. Kiedy już zdobędziesz glinę, wystarczy wypalić ją w piecu z 3 sztuk gliny uzyskasz 3 cegły. To wszystko, czego potrzebujesz do zrobienia doniczki w Minecrafcie.

Jak zrobić wiadro w Minecraft?

Jak się robi wiadro w Minecrafcie? Do wytworzenia tego przedmiotu będziesz potrzebować 3 sztabek żelaza. Aby wytworzyć wiadro, wymagany jest również stół rzemieślniczy, na którym należy ułożyć 3 sztabki żelaza w formie trójkąta.

Jeżeli wolisz eksplorację od wydobywania, możesz rozejrzeć się także po lochach, wioskach sawannowych i leśnym dworze w poszukiwaniu skrzyń. Bardzo możliwe, że podczas zwiedzania tych rejonów w Minecrafcie trafisz akurat na żelazo.

Jak zrobić wiadro w Minecraft?
Wytwarzanie wiadra w Minecraft

Skąd wziąć surowce na wiadro?

Aby zdobyć żelazo, możesz rozejrzeć się za skrzyniami w wielu lokalizacjach: w lochach, twierdzach, leśnych posiadłościach, piramidach, fortecach czy opuszczonych kopalniach. Nawet jeżeli nie uda Ci się znaleźć samych sztabek, możesz natrafić na bloki lub bryłki żelaza – w procesie wytwarzania z 1 bloku otrzymasz 9 sztabek, zaś z 9 bryłek 1 sztabkę.

Aby pozyskać sztabkę żelaza, możesz także przetopić rudę żelaza w piecu. Złoże to jest pospolite, więc nie powinieneś mieć problemu z jego odnalezieniem – szybko wykopiesz je przy pomocy kilofa. W ten czy inny sposób materiały potrzebne do tego, by wytworzyć wiaderko w Minecrafcie, powinny wkrótce zagościć w Twoim ekwipunku.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO