Jak zrobić ciasto w Minecraft?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Ciasto w Minecrafcie jest niezwykle skutecznym pożywieniem. Istnieje w formie bloku, który należy umieścić na powierzchni, aby można było go użyć. Każdorazowo „odcina się” kawałek tego pokarmu – po zjedzeniu wszystkich siedmiu kawałków ciasta regeneruje się 18 punktów życia i 12 punktów głodu.

Spis treści:

Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Aby zrobić ciasto w Minecrafcie potrzeba aż 9 składników. Są to:

  • 3 wiadra z mlekiem
  • 2 „sztuki” cukru
  • 1 jajko,
  • 3 wiązki pszenicy.

Kiedy zdobędziesz potrzebne materiały, wystarczy, że ułożysz je na stole rzemieślniczym w odpowiedniej kolejności. Na samym środku powinno znaleźć się jajko, po jego bokach cukier, na górze 3 wiadra z mlekiem, a na dole 3 wiązki pszenicy. Gdy już wytworzysz ciasto w Minecrafcie, w ekwipunku pozostanie dodatkowo wiadro po mleku. 

Jak zrobić ciasto w Minecraft?
Wytwarzanie ciasta w Minecraft

Skąd wziąć surowce na ciasto?

Przepis na to, jak zrobić tort w Minecrafcie, wymaga zdobycia odpowiednich surowców, a tym samym wiąże się z odrobiną eksploracji lub hodowli. Potrzebujemy dwóch mobów, czyli kurczaka i krowy (nada się również krowopodobny mob Mooshroom), dwóch roślin, czyli pszenicy i trzciny cukrowej, oraz 3 pustych wiader.

Ciasto w Minecraft
Farma w Minecraft

Najlepiej zacząć od roślin, ponieważ zebranie większej ilości pszenicy może pomóc w poprowadzeniu krowy do swojej osady. Pszenicę znajdziesz w skrzyniach, które są rozmieszczone w lochach, wioskach czy leśnym dworze, lub w wioskowych farmach – w tym wypadku idealnie jest trafić na snop siana, ponieważ pozyskuje się z niego 9 wiązek pszenicy. Trzcina cukrowa znajduje się najczęściej na blokach piasku w bezpośrednim otoczeniu wody – z 1 trzciny pozyskuje się 1 cukier.

Gdzie znaleźć krowy i kury? Jeżeli nie zajmujesz się hodowlą lub dopiero zaczynasz z nią swoją przygodę, możesz rozejrzeć się za mobami na łąkach. Kiedy natrafisz na kurę, wystarczy chwilę poczekać, aż zniesie ona jajko. W przypadku krowy lub Mooshrooma, należy wyciągnąć puste wiadro i kliknąć na nich PPM.

Nie są to trudne do znalezienia składniki. Skoro więc wiecie już, jak zrobić ciasto w MC, warto zadbać o jego odpowiednią ilość. W końcu wytworzony tort pozwala na szybką regenerację punktów życia i głodu.

Zobacz inne porady do craftowania:
Jak zrobić przedmiot w Minecraft?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO